Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 17, 2018

Scroll to top

Top

Speciale

Speciale – Icardi, nje fenomen: Me mire se ai ne moshen 25 vjecare vetem Messi dhe…

20/03/2018, 16:00 |

Kapiteni i Interit te dielen eshte konfirmuar nje makineri golash qe nuk para gabon: ne moshen e tij Cristiano Ronaldo kishte shenuar me pak gola!

Mauro Icardi vazhdon qe te eci me hapa galopant dhe te rinovoje numrat e tij … Read More

10 skuadrat qe blene vellezerit vetem prej mbiemrit: Interi njera prej tyre! Por edhe Milan, United dhe…

16/03/2018, 17:00 |

Jane te ndryshme historite e vellezerve te blere vetem nga lidhja e gjakut: nga Hazard tek Seedorf, nga Donnarumma tek Digao. Ja blerjet e motivuara nga mbiemri.

Vellezer qe i detyrohen gjithcka vellezerve te tyre. Futbolli eshte plot me shembuj … Read More

Inter, projekt gjenial per Piazza d’Armi: Gati nje Qytet Zikalter ne Milano!

15/03/2018, 11:49 |

Interi eshte gati qe shume shpejt te beje nje hap gjigand dhe gjenial, dhe ne te njejten kohe te zevendesoje Appiano Gentilen me nje ‘qytet’ zikalter, ne zemer te Milanos.

Sipas asaj qe ka treguar edicioni milanez i Gazzetta dello … Read More

Transfermarkt – Sa eshte vlera e Lautaro Martinez? Eshte lojtari i dyte me i shtrenjte ne Ameriken Latine

14/03/2018, 15:24 |

Ne faqet e edicionit online te Fox Sports Brazil gjen hapsire nje klasifikim i vecante qe ve ne liste lojtaret me te shtrenjte te Kupes Libertadores.

Ky klasifikim eshte bazuar tek shifrat e sajtit te specializuar Transfermarkt.

Ne vendin e … Read More

SQUAWKA – Ja 10 talentet me te medhenj ne Itali. Ne liste dy zikalter!

13/03/2018, 18:21 |

Serie A ne kete moment, per disa arsye te drejta por edhe disa te gabuara, ka nje reputacion nderkombetar se nuk eshte nje kampionat per futbollistat e rinj.

Ky imazh po ndryshohet me kalimin e kohes dhe pikerisht per … Read More

Sky Sport – Icardi, statistike super negative ne ndeshjet e rendesishme

13/03/2018, 16:13 |

Mauro Icardi ka qene i ndalur ne bokse per shume ndeshje dhe jashte fushave per rreth nje muaj per nje demtim qe ai ka pesuar ne stervitje. 

Per here te fundit kapiteni i Interit ka shenuar ne ate Fiorentina-Inter 1-1 … Read More

CIES – Icardi, Skriniar dhe Vecino ne Top 50 lojtaret qe i eshte rritur vlera nga shtatori. Sllovaku…

12/03/2018, 12:17 |

Eshte Mohamed Salah lojtari i pese ligave me te forta te futbollit europian lojtari te cilit vlera i eshte rritur me shume ne gjashte muajt e fundit.

Egjiptiani i kaluar nga Liverpool, ka kaluar nga 88,1 milione euro ne shtator … Read More

Rishikim Inter-Napoli – Kthehen titullarët Miranda dhe Icardi. Dyshimet e Spallettit ne mesfushë: pesë për dy vende

11/03/2018, 10:36 |

Interi kthehet ne fushë pas shtyrjes së derbit dhe përballet me një Napoli i cili vjen nga humbja ndaj Romës. Një takim i cili përmban pikë të rëndësishme për kualifikimin në Ligën e Kampionëve dhe skudeton. Zikaltërit do kërkojnë që … Read More

Inter mbush 110 vjet – Ja formacioni me i mire Italian i klubit

09/03/2018, 18:29 |

Interi sapo ka mbushur 110 vjet dhe lojtaret qe kane veshur bluzen zikalter ne 110 vjet histori kane qene me qindra.

Klubi zikalter u krijua pikerisht me qellimin qe ti jepte cdo futbollisti ne bote, italian ose jo, me ngjyre … Read More

QUIZ – Cilet jane 4 legjendat e Interit qe do donit tek “Hall of Fame”?

09/03/2018, 17:09 |

Tashme ka mbetur shume pak.

Sot ne darke do te zyrtarizohen legjendat e Interit te cilet do te bejne pjese pergjithmone ne historine e Interit dhe do te futen ne ‘Hall of Fame” zikalter.

Me rastin e ‘Hall of Fame’ … Read More

Klasifikimi – 10 portieret me te mire te shekullit te 21: Julio Cesar ne liste…

09/03/2018, 13:07 |

Revista e njohur britanike FourFourTwo ka propozuar ne sajtin e saj ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes nje klasifikim per 10 portieret me te mire te shekullit te 21. 

Kete liste e komandon Gigi Buffon, portieri i Juventusit, i cili … Read More

Libri i 110 vjetorit te Interit – Ja se si mund ta porosisni

08/03/2018, 13:15 |

Interi neser, me 09 Mars 2018, ka ditelindjen mbush plot 110 vite jete.

Te shumta do te jene festimet per nje dite kaq te vecante: darke gala me punonjesit zikalter, legjendat dhe figura te njohura, festime perpara dhe gjate Inter-Napoli, … Read More

Kur nje motorr (ose dy), shpetoi merkaton e Interit ne 2011

07/03/2018, 12:20 |

Cdo merkato futbollistesh ka gjithmone shume gjera te pathena, gjera qe shume tifoze nuk i dine por qe kur i lexon pas shume kohesh, te bejne te mendosh qe nje sekond me shpejt apo nje me vone, mund te kishin … Read More

Rishikim Milan-Inter – Spalletti rigjen Icardin dhe Mirandan. Karamoh nxeh motorret. Candreva zhvendoset ne mes?

04/03/2018, 11:03 |

Derby Della Madonnina vendimtar per Interin. Zikalterit, perkunder suksesit kunder Beneventos, jane akoma te brishte dhe kerkojne pergjigje kunder Milanit te ringjallur nga Gatusso. Ajo e cila ne shikim te pare mund te duket si ndeshja me keqe e mundshme, … Read More