Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Speciale

Libri i 110 vjetorit te Interit – Ja se si mund ta porosisni

08/03/2018, 13:15 |

Interi neser, me 09 Mars 2018, ka ditelindjen mbush plot 110 vite jete.

Te shumta do te jene festimet per nje dite kaq te vecante: darke gala me punonjesit zikalter, legjendat dhe figura te njohura, festime perpara dhe gjate Inter-Napoli, … Read More

Kur nje motorr (ose dy), shpetoi merkaton e Interit ne 2011

07/03/2018, 12:20 |

Cdo merkato futbollistesh ka gjithmone shume gjera te pathena, gjera qe shume tifoze nuk i dine por qe kur i lexon pas shume kohesh, te bejne te mendosh qe nje sekond me shpejt apo nje me vone, mund te kishin … Read More

Rishikim Milan-Inter – Spalletti rigjen Icardin dhe Mirandan. Karamoh nxeh motorret. Candreva zhvendoset ne mes?

04/03/2018, 11:03 |

Derby Della Madonnina vendimtar per Interin. Zikalterit, perkunder suksesit kunder Beneventos, jane akoma te brishte dhe kerkojne pergjigje kunder Milanit te ringjallur nga Gatusso. Ajo e cila ne shikim te pare mund te duket si ndeshja me keqe e mundshme, … Read More

Speciale – Derby, kush ka fituar me shume me 10 vitet e fundit?

02/03/2018, 15:54 |

Shpesh here ne diskutim e siper, qofshin keto me tone te larta apo ne forme shakaje me kundershtaret sportiv, gjithmone vjen nje moment ku tifozet permendin statistika.

Keto statistika perdoren gjithmone sepse kur vjen puna tek shifrat, interpretimi nuk gjen … Read More

Inter & Milan All Stars – Ja formacioni me i mire i dy skuadrave te Milanos te nderthurura bashke!

01/03/2018, 12:53 |

Cfare skuadre do te dilte nese do te miksonim Interin dhe Milanin ne prag te ketij derby dhe do te ndertonim nje skuader me lojtaret me te mire te skuadrave respektive?

Mbase kjo eshte nje pyetje qe ha diskutim nese … Read More

Speciale – Ndeshja me fitimprurese e historise se futbollit Italian: rekordi eshte i Interit

28/02/2018, 13:00 |

Sa here qe afrohet nje derby, te gjithe kane tendencen te kujtojne koherat e vjetra por edhe rivalitetin historik te dy skuadrave te Milanos qe e kane bere pikerisht kete qytet, qytetin me te titullar ne bote.

Natyrisht qe dy … Read More

Inter mbush 110 vjet: super gala nga ana e klubit. Pritet Ronaldo Fenomeni?

27/02/2018, 13:28 |

Inter mbush 110 vjet ne 09 mars dhe festa do te jete e dyfishte. Ne diten e ditelindjes eshte parashikuar nje darke gala me shume lojtare te se kaluares.

Nder keta, sic tregon La Gazzetta dello Sport, disa do te … Read More

Nicola Berti: “Me mire te jesh nje humbes se sa Milanist, por te dielen fitojme ne dhe Inter shkon…”

27/02/2018, 10:37 |

I intervistuar nga La Gazzetta dello Sport, ish-mesfushori zikalter Nicola Berti tenton te karikoje ambjentin zikalter ne prag te derbyt kunder Milanit te dielen ne darke: “Me mire humbes se sa te jesh Milanist. Por te dielen fitojme ne dhe … Read More

Ku ka humbur Dalbert Henrique?

26/02/2018, 16:48 |

Nuk kishte tifoze me te lumtur se ata zikalter kur Dalbert Henrique Chagas Estevão, apo sic njihet shkurt nga te gjithe ne boten e futbollit, Dalbert, u transferua tek Interi ne vere pas nje telenovele verore merkatoje qe zgjati per rreth dy muaj. … Read More

Rafinha: “Messi më ka folur për Interin. Dua derbin dhe Ligën e Kampionëve, për Spallettin dhe Icardin…”

24/02/2018, 13:36 |

Në merkaton e janarit, Interi ia doli që ta sjellë në Milano nga Barcelona. Braziliani, qysh në paraqitjet e tij të para me Interin, ka dëshmuar cilësitë e tij në shërbim të zikaltërve dhe shpreson që të kthehet sa më … Read More

Rishikim Napoli-Inter – Besim dhe aspak frikë: Spalletti beson. Perisic alla Salah dhe D’Ambrosio vetëm me detyra mbrojtëse?

21/10/2017, 10:06 |

Provimi më i vështirë në momentin më të mirë. Interi pas fitores në derbi kaloi Juventusin në klasifikim dhe tashmë ndodhet në vendin e dytë si ndjekësi i parë i Napolit. Sonte zikaltërit do ndeshen pikërisht me kryesuesin … Read More

Rishikim Inter-Milan – Spalletti me një dyshim: t’i besojë J. Marios apo Vecinos? Nagatomo në të majtë

15/10/2017, 9:17 |

Fitorja në derbi do të konfirmonte se jemi në rrugën e duhur për ta parë një sezon prej një Interi të vërtetë dhe për ta lënë pas Milanin në klasifikim (-10). Ky është qëllimi i zikaltërve të cilët … Read More

Rishikim Roma-Inter – Spalletti ka një dyshim në mesfushë: pesë për tre vende. Dalbert dhe Cancelo në stol

26/08/2017, 10:29 |

Lojëra të çuditshme të kalendarit. Në javën e dytë të kampionatit italian Luciano Spalletti, për herë të parë do jetë si kundërshtar i klubit të Romës. Nuk kishte qenë asnjëherë sa ishte trajner i Zenitit, tani e bën … Read More

Rishikim Juventus-Inter – Dyshimi është tek rreshtimi: 4-3-3 apo 3-5-2? Kondo është, Palacio gjithashtu. Felipe Melo si Saë

28/02/2016, 9:49 |

Një fazë vendimtare për Interin në Torino, kundër një Juventusi të rikthyer në majë pas një fillimi i cili la për të dëshiruar. Zikaltërit e Roberto Mancinit, pas një periudhe negative, kanë gjetur përsëri suksesin kundër Sampdorias dhe … Read More