Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Speciale

Mourinho: “Inter? Do te rikthehem, por jo tani. Ketu viti me i bukur i jetes time. Qendrova ne Madrid…”

20/02/2016, 14:20 |

Jose Mourinho eshte rikthyer ne Milano dhe ka folur per te kaluaren e tij zikalter por edhe per nje te ardhme te mundeshme si Interist: “Nuk isha kthyer ketu kurre me pare, vetem njehere per nje Real-Milan ne … Read More

Rishikim Inter-Sampdoria – Alarm në mesfushë. Rikthehemi tek 4-2-3-1 me Palacio, Eder dhe Perisic pas Icardit?

20/02/2016, 9:18 |

Rikthim apo krizë? Roberto Mancini gjendet përpara kësaj situate pikërisht kundër të shkuarës së tij aq të dashur, Sampdorias. Kështu është jeta. Në Meazza do të jenë edhe Mourinho dhe Ronaldo: e shkuara e madhe që do ta … Read More

Zanetti: “Adriano, nje nga deshtimet e karrieres time…”

17/02/2016, 17:53 |

Sot Adriano, nje nga lojtaret me te dashur ne historine e Interit mbush 34 vjec, dhe Inter Club Albania deshiron ta kujtoje Perandorin me disa fjale te Zanettit per te.

“Sapo kishte ardhur tek Interi shenoi … Read More

EKSKLUZIVE per InterClubAlbania – Icardi, gjithcka e mbaruar: Qendron & rinovon!

25/05/2015, 18:55 |

Ceshtja e rinovimit te tij eshte nje nga temat e nxehta tek ambjenti zikalter keto muaj: Po flasim per Mauro Icardin dhe rinovimin e famshem te kontrates se tij, teme e cila ka zgjatur me muaj te tere.

Read More

E dëshironte Reali por Icardi e ka zgjedhur Interin: shifrat.

24/05/2015, 8:07 |

Me golin e shënuar dje, në mbrëmje, Mauro Icardi i është bashkangjitur Carlos Tevez në krye të klasifikimit të shënuesve më të mirë të kampionatit italian: që të dy kanë kapur shifrën e 20 golave. La Gazzetta dello … Read More

Rishikim Inter-Juventus – Shaqiri është në kërkim të shpengimit, Gnoukouri rrezikon Brozovic. Turnover për Allegrin

16/05/2015, 9:30 |

Derbi i Italisë është gjithmonë derbi i Italisë, edhe nëse Juventusi mendon për dicka krejtësisht tjetër ndërsa Interi për një vend që dërgon në fazën preliminare të Europa League. Në Meazza, në pasditen e vonë, zikaltërit dhe bardhezinjtë … Read More

Shaqiri: “Shpresoj që të jem lojtari i ndeshjes Inter-Juve. Ndeshjet e fundit në stol? Nuk janë një problem”

14/05/2015, 18:43 |

Dy ditë larg ndeshjes InterJuventus, “xhuxhi” zikaltër Xherdan Shaqiri ka folur për mikrofonët e Sky Sport. Këto janë fjalët e tij, pikërisht përpara ndeshjes që i pret zikaltërit të shtunën në “Meazza”: “Lojtari i ndeshjes kundër Juventusit? Shpresoj!Read More

GdS – Mancini gati armën e tij sekrete dhe nuk është Shaqiri. Trajneri ndryshon me…

12/05/2015, 10:49 |

Ka qëndruar si mbulesë e Interit në një periudhë të mirë, në ndeshjet e fundit të kampionatit, është futur përsëri në planet e trajnerit, Podolski. Gjermani është shumë i përshtatshëm për rreshtimin 4-2-3-1: dhe shpërthimi i tij gjithmonë sjellë dicka … Read More

Rishikim Lazio-Inter: Ranocchia është në dyshim, Gnoukouri gati. Do të jetë nata e Hernanes. De Vrij mbetet jashtë

10/05/2015, 9:42 |

Sfidë e madhe në Olimpico, ku sot në mbrëmje do të përballen Lazio dhe Inter. Në njërën anë biancocelestët  të cilët janë në kërkim të një vendi i cili do t’i dërgonte në Champions, në tjetrën anë zikaltërit … Read More

Rishikim Inter-Chievo: Mancini me dyshime: rombin apo 4-2-3-1? Kovacic po luan për një fanelë, rast për Prodolskin

03/05/2015, 9:02 |

Duhet fitorja në mënyrë që të vazhdoj lufta për një vend i cili dërgon në Europa League, një obiektiv i cili jo shumë kohë më parë dukej i vështirë por tani gjendet përpara derës së zikaltërve. Inter, pas … Read More

Rishikim, Inter-Roma: Mancini konfirmon rreshtimin. Dyshimet…

25/04/2015, 14:45 |

Një nga provat e shumta të Interit, që po mundohet të mos i thotë lamtumirë Evropës për sezonin e ardhshëm. Që nga periudha post-Parma, zikaltërit duket se kanë filluar të marshojnë së bashku dhe paraqitjet në Bentegodi dhe … Read More

Thohir: “Interi në majë me Mancinin, do t’i arrij skuadra e dëshiruar shumë shpejt. Toure…”

24/04/2015, 13:20 |

“Asnjëri nga ne nuk është i kënaqur me mënyrën sesi kanë shkuar gjërat. Humbja është e rëndë, vuajnë mbështetësit ashtu sic vuajmë edhe ne. Gjithashtu, është e vështirë ta pranosh një barazim sic ishte ai në derbi, sepse … Read More

Icardi-Inter, ja detajet. ET ka fituar për klauzolën. Zyrtarizimi…

22/04/2015, 18:47 |

Janë në pyetje vetëm disa ditë, ndoshta vetëm edhe disa orë dhe Mauro Icardi do ta zyrtarizoj ripërtërirjen e kontratës, me Interin. Shifrat janë ato të cilat kanë qenë të komunikuara kohë më parë, sipas FcInterNews.it: kontrata është … Read More

Rishikim, Inter-Milan: Mancini drejt 4-2-3-1? Hernanes titullar, Shaqiri dhe Kovacic gjithashtu? Icardi dëshiron…

19/04/2015, 8:38 |

Derbi. Mjafton kjo fjalë që ta tregoj rëndësinë e kësaj ndeshjeje. Nuk do të jetë derbi më i madh lokal, me dy skuadra të mëdha, por qëndron nderi dhe jo vetëm. Inter dhe Milan kanë akoma mundësi edhe … Read More