Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Speciale

AskShaqiri: Atmosferë e bukur për derbin, mund ta fitojmë. Dua ta rikthej Interin në majë. Këtu sepse…”

17/04/2015, 16:16 |

Pas konferencës për shtyp, Xherdan Shaqiri tregohet i mrekullueshëm në nivelin mediatik dhe merr pjesë në ngjarjen e zakonshme të ‘Inter Nos’ në Inter Channel. Zviceriani, pasi iu përgjigj kurioziteteve të gazetarëve, ai iu përgjigj edhe pyetjeve të … Read More

Sky, Inter – Milan, lajmet e para për formacionin e mundshëm

15/04/2015, 20:40 |

Vijnë lajme të reja për formacionin që Roberto Mancini mund ta fus në fushë, të dielën, në mbrëmje kundër Milanit. Drejtpërdrejt nga Appiano Gentile, i dërguari i Sky Sport Andrea Paventi, provoi t’i dëshifronte “shenjat” e para të stërvitjes, ku … Read More

Juan Jesus: “Nuk e ndërroj Interin për asgjë në botë. Grupi është i bashkuar dhe duam të dalim nga kriza. Mancio…”

12/04/2015, 8:16 |

“Unë do të qëndrojë këtu deri sa të ma kërkojnë. Jam i lumtur, e dua Milanon, e dua Interin dhe i njoh të gjithë këtu, duke filluar nga kopshtarët, banakierët bashkëlojtarët e skuadrës. Jam njëri nga senatorët e … Read More

Te larguarit, te konfirmuarit dhe pozicionet ne dyshim: e ardhmja ne perqindje

09/04/2015, 13:38 |

Nje tjeter sezon negativ per te hedhur mbrapa kraheve, me sezonin 2015-2016 qe prezantohet, qe ne muajin prill, si rasti i disate per te rifilluar. Mbas ndeshjes kunder Parmes, Roberto Mancini ishte shume i qarte: “Viti i ardhshem? … Read More

Moratti i gatshëm ta rimarrë Interin. Pellegrini, Tronchetti dhe aksionari popullor: plani i ish-numrit një.

08/04/2015, 8:29 |

Një lajm ndoshta i pamatur mirë nga Gazzetta dello Sport por që po bën bujë në edicionin e saj të sotëm: Massimo Moratti, pas një viti e gjysëm nga largimi i tij nga udhëheqja e klubit si dhe … Read More

Mancini: “Në EL 60%. Kovacic? Nuk diskutoj me agjentin. Bukur Icardi-Dybala, dua Toure. Për Thohir dhe merkaton…”

03/04/2015, 15:45 |

Raundi i 29 në Seria A edhe për Interin e Roberto Mancinit, skuadra e të cilit po mundohet t’i jap kuptim këtij sezoni në këto dhjetë ndeshje të mbetura. Shënjestra është Europa League e cila nuk është e lehtë për t’u … Read More

SM – Formacioni i mundshëm anti-Parma: Podolski nga minuta e parë.

01/04/2015, 17:03 |

Një angazhim në shtëpi për Interin, të shtunën. Në Meazza vjen Parma e Donadonit, e cila është tashmë e ka të sigurtë largimin nga Serie A. Do të mungojnë për shkak të skualifikimit Icardi dhe Vidic: ja formacionet e mundshme … Read More

Mancini në konferencë: “Mund t’i jepnim kuptim sezonit. Nga sot…”

20/03/2015, 11:29 |

Në konferencën për shtyp pas ndeshjes, trajneri i Interit, Roberto Mancini, ka komentuar kështu rezultatin 1-2 në favor të Wolfsburgut, gjithashtu, ai shpjegoi se cfarë situate do ta sjell tani eliminimi nga Europa League. Ja fjalët e tij … Read More

Zanetti: “Nesër kundër Wolfsburgut mjafton ta mbarojmë 1-0 pjesën e parë. Më kujtohet Strasburgu…”

18/03/2015, 11:39 |

Interi e di sesi bëhet. Ka aq shumë përmbysje evropiane të shkaktuara nga zikaltërit, që nesër i thërret edhe një detyrë tjetër: përmbysja e rezultatit 1-3 në favor të Wolfsburgut në mënyrë që të kualifikohen në një të … Read More

Moratti: “Wolfsburgu nuk na frikëson, fundamentalë Palacio-Icardi dhe tifozët. Besoj! Mancini, Guarin dhe Shaq…”

17/03/2015, 10:43 |

Kthehet të flasë Massimo Moratti dhe e bën për Gazzetta dello Sport, duke e bërë të ditur dëshirën për të përmbysur rezultatin 3-1 në shtëpinë e Wolfsburgut. Një përmbysje është e mundshme, sipas ish-pronarit zikaltër.

“Interi mund ta … Read More

Rishikim Inter-Cesena: Mancini ndryshon shumëcka tani ai mbështetet te Podolski: gjermani duhet të zhbllokohet. Kovacic është.

15/03/2015, 9:50 |

Pas humbjes kundër Wolfsburgut, Interi kthehet të luaj në kampionat ku do të provoj të marrë tri pikët ndaj Cesenas e cila po lufton për mbijetesë nën kujdesin e Di Carlos. Zikaltërit nuk e kanë humbur shpresën për ta kapur pozitën … Read More

Zanetti: “Cesena, ndeshje që duhet fituar në mënyrë që të përgatitemi për Wolfsburgun. Në Evropë mund t’ia dalim, të gjithë të bashkuar: besojmë”

14/03/2015, 19:46 |

Në mes të kampionatit dhe Europa League, zëvendës presidenti i Interit Javier Adelmar Zanetti, ka folur për mikrofonët e InterChannel, ku ka diskutuar për dy ndeshjet e ardhshme, ajo që do të zhvillohet nesër kundër Cesenas, dhe mbi të … Read More

Brozovic: “Vitin e ardhshëm do të jemi një nga dy skuadrat e para. Tani dua…”.

13/03/2015, 18:38 |

Marcelo Brozovic nuk ishte në Volkswagen Arena në ndeshjen kundër Wolfsburgut pasi që nuk u përfshi në listën UEFA. Të nesërmen (sot) pas humbjes lojtari kroat u përgjigj pyetjeve të tifozëve zikaltër në Twitter.

Pse e … Read More

Mancini: “Pres një Inter garues. Wolfsburgu i fortë, por jemi të motivuar. Fitorja do të na sjellte vetëbesim. Për Juan…”.

11/03/2015, 20:10 |

Pas marrjes së një pike në minutat e fundit në San Paolo kundër Napolit, Interi do të rikthehet në fushë nesër në mbrëmje (ndeshja fillon nga ora 19:00) në Volkswagen-Arena për t’u përballur me Wolfsburgun në ndeshjen e … Read More