Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

Speciale

Icardi, është gjithcka gati për kontratën deri në 2019, po diskutohet për detajet. Dhe e ka kuptuar që me Mancinin…

10/03/2015, 9:13 |

Mauro Icardi në mes të golave dhe ripërtrirjes së kontratës. Bomberi argjentinas nuk shpenzon shumë fjalë, as brenda e as jashtë fushës. Ka limituar deri në minimum përdorimin e rrjeteve social-network, edhe pse ndonjëri si Tata Martino nuk është … Read More

Rishikim, Napoli – Inter, Mancini nuk rrezikon dhe i dërgon në fushë titullarët. Ranocchia do ta sheh përsëri “vendin e krimit”.

08/03/2015, 10:40 |

Interi, në kampionat, nuk fiton në Napoli që nga sezoni i largët 1997-98, atëherë kur flitej për Ronaldon, Ceccarini dhe Iuliano. Me 18 tetor 1997, Galante dhe Winter do ta vendosnin ndeshjen Napoli – Inter 0-2. Pastaj, pas … Read More

Shaqiri: “Shumë kontakte, por Mancini më bindi. Tifozëve ju premtoj…”

07/03/2015, 12:26 |

Një intervistë e gjatë e dhënë për Gazzetta dello Sport nga ana e Xherdan Shaqirit, sulmuesi i cili arriti nga Bayern Munich në Janar mirëpo që shumë shpejt u shëndërrua në idhullin e mbështetësve të Interit.

Read More

Murillo: “Interi një ëndërr, do të kthehet shpejtë tek fitorët! Modeli është Thiago Silva, Cordoba idhulli im”.

06/03/2015, 12:49 |

Jeison Murillo prezantohet. I intervistuar nga Corriere dello Sport mbrojtësi i ardhshëm i Interit ka folur dhe ka shpjeguar se cka duhet të presin tifozët zikaltër nga ardhja e tij.

 

Murillo, si jeni? A mundesh … Read More

GdS – Shaqiri dhe Guarin fundamentalë: ja motivet.

04/03/2015, 12:01 |

Gazzetta dello Sport i ngrit në qiell Fredy Guarin dhe Xherdan Shaqirin, duke i përshkruar, njërin si prezent në çdo cep të fushës ndërsa tjetrin si esencial. “Guarin ka arritur kuotën e gjashtë golave: të gjithë me peshë. Shaqiri në ndërkohë … Read More

Nga zero tek dhjeta – Interi qëndron në zero, por Shaqiri vlen sa tre. Icardi krijon në çift, Gary Medel përsëri shtatë.

02/03/2015, 13:00 |

Interi kthehet në fushë pas tri ditëve pas fitores kundër Celtic, përsëri në San Siro, por kësaj rradhe zikaltërit nuk arritën ta përsërisin rezultatin të cilin e morrën të enjten dhe humbën 0-1 nga Fiorentina e Vincezo Montellas.

Read More

Ausilio: “Icardi nuk largohet. Ai është e ardhmja e Interit”.

01/03/2015, 19:15 |

Në qoftëse në verë do të arrinte një ofertë prej 40 milionësh për Icardin?

“Edhe trajneri dje i ka bërë të qartë qëllimet tona. Jemi duke e ndërtuar një skuadër që do t’i bëjë ballë kohës, që … Read More

Rishikim, Inter – Fiorentina, Shaqiri është në avantazh ndaj Kovacic, kthehet nga minuta e parë Podolski. Montella me dyshimin Valero.

01/03/2015, 11:02 |

Nga Evropa në kampionat. Inter dhe Fiorentina, pas kualifikimit në turin tjetër në garën evropiane, tani do të takohen në Serie A. Në lojë gjithmonë mbetet Evropa, në një klasifikim që për momentin i sheh zikaltërit katër pikë pas … Read More

Milito: “E ndjek akoma Interin”.

27/02/2015, 19:46 |

Në një intervistë eksluzive për calciomercato.com, Diego Milito është përgjigjur edhe në disa pyetje në lidhje me Interin e tij. Këtu keni deklaratën e Princit:

“Sigurisht që akoma e ndjek Interin, kam një ndjenjë mjaft të madhe akoma … Read More

Fassone: “Nuk duhet të frikësohemi nga Wolfsburgu. FFP? Manici e di që për t’u riforcuar duhet shitur”.

27/02/2015, 15:18 |

Pas shortit të 1/8 së Europa LeagueNyon, që i vendosi në rrugën e Interit gjermanët e Wolfsburg, para mikrofonëve të Mediaset Premium u prezantua drejtori gjeneral i Interit Marco Fassone për të komentuar zgjedhjet që dolën nga … Read More

CHAPEAU INTER, i dërgon të rinjtë e Parmës në ndeshje duke ia mbuluar të gjitha shpenzimet.

26/02/2015, 14:01 |

Situata e Parmës duket që nuk do të arrijë kurrë në një pikë kthese, me cështjen e hapur në Prokurorinë e Republikës për bankrotim të rrejshëm, mirëpo në ndërkohë Inter ka demonstruar solidaritetin e tij ndaj klubit të Parmës. Një shembull i … Read More

Rishikim Inter – Celtic, dy dyshime për Mancinin: Hernanes – Kuzmanovic dhe D’Ambrosio – Campagnaro. Shaqiri është.

26/02/2015, 11:54 |

Obiektivi: kualifikimi në të tetat e finales. Një detyrë e cila u komplikua pas shënimit te golit të barazimit nga Guidetti, në Glasgow një javë më parë. Alarmi i ndezur tek Inter: kundër Celtic nuk mund të bësh … Read More

Mancini në konferencë: “Vidic dhe Mateo mirë. Icardi si Tevez? Do të mund të luanin bashkë”.

24/02/2015, 10:40 |

U ndal pak frymëmarrja, por fitorja erdhi. Interi merr tri pikë të rëndësishmë në një stadium ku kishte kohë që nuk kishte fituar. Në Cagliari zikaltërit fituan falë golave të Mateo Kovacic dhe Mauro Icardi, njerëzit që përfaqësojnë … Read More

Rishikim Cagliari – Inter, Mancini i beson Podolskit dhe e rilanson Brozovic. Jashtë Handanovic. Zola me tre dyshime.

23/02/2015, 11:08 |

 Një ndeshje e vështirë për Interin e Roberto Mancinit, ajo ndaj Cagliarit sonte e cila i përket javës së 24 të Seria A. Në Sant’Elia, do të bënte mirë vetëm skuadra e cila është parë në tri ndeshjet … Read More