Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Speciale

Moratti: “Do t’i duhen vite Interit dhe Milanit për t’u rikthyer në majë”.

22/02/2015, 22:40 |

Që nga Nëntori i vitit 2013 ai nuk është më president i Interit, dhe jo shumë larg ai dha dorëheqje nga pozita e presidentit të nderit, megjithatë ai vazhdon ta përcjell klubin nga afër dhe vazhdon të flas … Read More

Javier Zanetti: “I nevrikosur me Osvaldon, por jo aq sa është ai me vetveten”.

21/02/2015, 15:22 |

Javier Zanetti, ish-kapiteni dhe tani zëvendës presidenti i Interit, dha një deklaratë për mikrofonët e La Gazzetta dello Sport. Shumë tema u prekën, duke filluar me jetën e tij si drejtues, por që , nuk e ka humbur … Read More

Icardi: “Atmosfera e Celtic Park nuk më frikëson. Thashethemet më zbavisin, por unë tashmë jam në një klub të madh”.

17/02/2015, 14:07 |

Edhe dy ditë na ndajnë nga ndeshja që do luhet në Glasgow, Mauro Icardi “rrëfehet” për Daily Record, duke folur për ndeshjen kundër Celtic dhe nga pritjet e tij:

“Mbështetësit e Celtic do të krijojnë një … Read More

Ausilio: “Bonazzoli: Nuk jemi penduar”.

17/02/2015, 10:43 |

Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio ka mbrojtur vendimin për transferimin e Bonazzolit tek Sampdoria. Bonazzoli, 17 vjeçari i cili ishte njëri nga protagonistët e Interit në triumfin në Viareggio Cup, lojtari i cili po i bën tifozët që të shprehin … Read More

Icardi: “Futbolli është një kënaqësi”.

07/02/2015, 14:31 |

Icardi, a ju pëlqen futbolli?

Epo, është një sport i cili më jep kënaqësi. Prandaj edhe e luaj dhe aq, unë nuk shikoj kurrë ndeshjet dhe nuk kam ide se çka po ndodhë në futboll

Santon: ‘Jam në shtëpi’.

06/02/2015, 16:36 |

Çfarë presim tani nga Santon?

Jam kthyer si një lojtar me më shumë eksperiencë pas tri vitesh e gjysëm. Kam luajtur rreth 100 ndeshje në Angli, edhe pse nuk kam luajtur që nëntë muaj për shkak … Read More

“One night in Istanbul”: Milan-Liverpool 3-3, finalja e Champions behet nje film!

11/09/2014, 22:33 |

Per te gjithe popullin zikalter nata e Stambollit, ajo e famshme finale e humbur nga Milani kunder Anglezeve te Liverpool (nga 3-0 ne 3-3 dhe me pas humbje me penallti), do te mbetet gjithmone nje nga talljet me … Read More

Interistat Shqiptare ja arrijne qellimit: InterClubAlbania behet InterClub me i madh ne Europe!

08/09/2014, 22:39 |

Ishte nje enderr, nje enderr e enderruar ne grup dhe e bere realitet me pune, vullnet dhe dashuri. 

Objektivi qe ne diten e pare te hapjes se anetaresimeve ishte i qarte per InterClubAlbania dhe anetaret e … Read More

Dhjete lojtaret e larguar, vetem nje ne nivele te larta: Thohir dhe viti zero, zgjedhja e duhur…

07/09/2014, 23:38 |

Ai i kesaj vere per Interin ishte viti zero i merkatos.

Ishin plot dhjete lojtare ne skadence kontrate, ku kishte futbolliste qe thjesht ju mbaronte kontrata ose huazimet: Javier Zanetti, Esteban Cambiasso, Diego Milito, Walter Samuel, … Read More

11 Fantastiket e Kombetares Italiane: Me te fortet e te gjitha koherave! Natyrisht Interistet…

26/06/2014, 16:42 |

Boterori mbaroi per Italianet dhe tani pritet te nise nje cikel i ri per azurret. Formacioni i ri duhet te jete i guximshem, te kete talent dhe shpirt skuadre. Por nese tekniku i ardhshem Italian do te perdorte … Read More

Interi eshte nje histori e veshtire dashurie, jo nje produkt serie…

31/05/2014, 22:37 |

Ah sa e vertete eshte shprehja me lart. E ka thene i madhi Beppe Severgnini, pikerisht ai. Autori i me shume se 100 librave, si dhe i pese kryeveprave mbi Interin qe cdo Interist duhet ti lexoje me patjeter … Read More

Ka edhe shume Inter ne 11-shen ideale te Maxwell

02/03/2014, 20:16 |

Sezone te rendesishme, ato te Cabelino Maxwell me Inter-n: dy vjet me po aq scudetto qe lojtari brazilian, tani lojtar i Paris Saint-Germain kujton dhe kur behet fjale per te zgjedhur formacionin e tij ideal. Per mikrofonat e FootMercato, Maxwell … Read More

IBTIMES – 10 goditjet e medha dhe 10 goditjet e deshtuara te Brances: Mou i pari. Me i deshtuari eshte…

10/02/2014, 19:21 |

Fundi zyrtar i eres Branca ishte bere shume i qarte ditet e fundit, por per shume media sportive dhe gazeta ende nuk eshte koha per te ndaluar se shkruari per ate kohe, perkundrazi, cdo dite shkruhet per te … Read More

Zyrtare-Thohir: “Nuk ka kushte per shkembim. Tani mandati eshte…”

21/01/2014, 18:23 |

F.C Internazionale informon qe ka vendosur te mos vazhdoje tratativen me Juventusin per trasferimin e lojtareve Fredy Guarin dhe Mirko Vucinic. Presidenti Thohir, pasi eshte konfrontuar me Dr.Massimo Morattin, djalin e tij Angelomario dhe me drejtoret e shoqerise, … Read More