Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Speciale

Alberigo Evani, trajneri i Italise Under20, ne FcIN: “Interi ben me te vertete nje pune shume te mire me te rinjte”.

01/10/2013, 11:06 |

Alberigo Evani, seleksionues i kombetares italiane Under20, ka dhene nje interviste ne mikrofonat e FcInterNews per te dhene nje tablo te pergjithshme per sektorin e te rinjve te Interit dhe per te rinjte e huazuar per te marre … Read More

BR: “6 linjat e Mazzarrit per te risjelle Interin ne krye: nga te rinjte…”.

26/09/2013, 15:41 |

Sezoni shkaterrues i vitit te kaluar, me Walter Mazzarrin, duket sikur eshte nje kujtim i larget. Sipas asaj qe eshte shkruar nga Bleacher Report, nje nga gjashte sitet me te mira amerikane qe mbulojne sektorin e sportit.

Read More

Gezuar ditelindjen stadiumit San Siro! «Scala» e futbollit nga A deri ne Z.

19/09/2013, 15:34 |

Sot eshte nje dite speciale per stadiumin milanez: San Siro mbush 87 vjet. Ripershkruajme historine e tij ne kete date kaq speciale.

A – ANELLI – Jane tre gjithsej. Kapaciteti i impiantit eshte aktualisht 80,065 vende … Read More

CorSport – Derbi Italise nga A deri te Z

14/09/2013, 12:54 |

Nje prezantim i gjate ne numrin e sotshem te gazetes Corriere dello Sport per Derbin e Italise qe luhet sot ne oren 18:00 ne San Siro.

A – Antonio Conte: eshte tekniku qe ka fituar dhe … Read More

Prostitucion Intelektual level: over 9000! Cfare diference ndermjet Forlan dhe Niang…

04/09/2013, 15:04 |

Po e nisim nga nje supozim: Askush nuk po krahason (per rendesi), Forlan i cili u mor per te zevendesuar Eto’o, me te riun Niang (i cili eshte shume mediatik, por akoma nuk po shenon nje gol te … Read More

10 Mendime mbi ndeshjen e pare te Interit te Mazzarrit.

27/08/2013, 14:36 |
  1. Cfare fillimi i mire… Tre pike te rendesishme per te filluar ne menyren me te mire kete sezon. Per lojen e bukur, per spektaklin dhe per prezantimin e performancen bindese ne te ardhmen.
  2. Ndeshja ndryshoi … Read More

Abonimet Inter, 800 tesera me shume se nje vit me pare ne kete periudhe. Kurse Milani…

06/08/2013, 16:19 |

Nje vit me pare Interistat kishin bere 35.226 abonime sezonale.

Interi vinte nga nje vend i gjashte, dhe me pas ishte kualifikuar per Europa League, kishte nderruar tre tranjere, Gasperini, Ranieri dhe ne fund Stramaccioni, e … Read More

Pellegrini: “Thohir? Inter-i nuk eshte nje biznes! Moratti mund te qendroje, une…”

02/08/2013, 13:58 |

Te shtunen e kaluar ne Portofini ne vilen e Ernesto Pellegrinit, ish presidentit te Interit perpara Morattit, ishin mysafire pikerisht Massimo dhe gruaja e tij Milly. Thuhet qe nuk eshte folur shume per futboll, por eshte e pashmangshme … Read More

Arti i mos-futjes ne tratativa me Milanin…

29/07/2013, 1:54 |

Eshte nje merkato e kujdesshme dhe e kursyer ajo qe po bejne skuadrat milaneze. Gomez dhe Higuain kane ardhur ne itali, pa asnje tentative shqetesimi nga dy prej skuadrave me te medha italiane. Kohe te veshtira, kur prestigji … Read More

La Stampa – Moratti BOOM: “Pas tre vitesh do rikthehet Mou! Thohir dhe stadiumi…”

20/07/2013, 10:48 |

E kam telefonuar Mourinhon per ta uruar per rikthimin e tij tek Chelsea. Si mu pergjigj José? Me tha qe per tre vite do te shihemi perseri tek Interi.” Kjo eshte tema kryesore qe ka treguar La Stampa gjate … Read More

Sport – Icardi mes 50 te rinjve premtues te Europes

18/07/2013, 14:33 |

Nje çmim tjeter per Mauro Icardi. Sulmuesi 20-vjeçar i Interit eshte futur ne listen e 50 lojtareve te rinj me premtues ne Europe nga e perditshmja iberike Sport. “Perlat qe do shkelqejne vitet e ardhshme“. Disa lojtare te … Read More

FOTOGALERI – Gezuar ditelindjen, CIPE. Ta dish qe na mungon shume.

18/07/2013, 13:04 |

Sot do te kishe mbushur 71 vjec. Giacinto Facchetti ka lindur me 18 korrik 1942 ne Treviglio dhe na la shume shpejt, ne ate 4 shtatorin e mallkuar te 2006. Na ka lene pikerisht ne prag te sukseseve te medha … Read More

Pinzolo – Mazzarri: “Nuk e prisja kete mirepritje. Ajo qe premtoj…”

13/07/2013, 22:27 |

Ne Pinzolo, ne sheshin perballe PalaDolomiti, tifozet Interiste kane mirepritur Mazzarrin dhe staffin e tij. inter.al jua tregon te gjithe biseden:

Ora 21 – Eshte gjithçka gati qe te nise mbermja. Scarpini del ne skene.

SPECIALE – Luigi Prisco: “Do ju tregoj babain tim. Disa genjeshtra dhe ajo here me Zanettin…”

12/07/2013, 23:10 |

Para se t’ju tregojme per intervisten me Luigi Prisco, djalin e te paharruarit Peppino, le ta nisim me nje citim nga libri “Pazzo per l’Inter:

“Ne momentet e veshtiresise, kur skuadra duket e gjunjezuar dhe nga … Read More