Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 19, 2022

Scroll to top

Top

Statistika

Milani donte te fitonte ndaj Interit ne Kine por rezultatet jane te tmerrshme & qesharake: ja detajet dhe shifrat

15/10/2018, 19:55 |

Bilanci zyrtar i Milanit tregon falimentin e projektit kinez.

Jo vetem nje bilanc negativ prej 126 milione €, por edhe nje faliment total te ekspansionit te Milan-it ne Kine. Fassone dhe Milan-i kinez, i drejtuar nga Yonghong Li, e kane “fshire”Read More

Brozovic ne qender te Interit: shikoni numrat fantastik per tu bindur! E frikshme te mendosh se…

10/10/2018, 16:17 |

Midis shume zgjedhjeve ne mesfushe, eshte nje futbollist qe eshte i pazevendesueshem: Marcelo Brozovic.

Kroati tashme eshte shume thelbesor per Luciano Spalletti-n, qe sa here ka mundesi e aktivizon ne qender te fushes:

“Eshte nje Inter – qe kuptohet … Read More

Inter, Udinese sjell fat per Icardi dhe Perisic: gola, assiste dhe rekord!

05/05/2018, 20:25 |

Neser eshte koha qe te luhet Udinese-Inter, ndeshje e vlefshme per xhiron e 36-te te kampionatit italian.

Dhe neser ne fushe do te zbresin si Ivan Perisic ashtu edhe Mauro Icardi. Dy lojtaret me te dalluar te Interit ne sulm, te gatshem … Read More

Inter, mbrojtje e hekurt: nga 24 shkurti eshte skuadra qe ka pranuar me se paku gola ne…

23/04/2018, 18:41 |

Vetem dy gola te pranuar ne nente ndeshjet e fundit.

Mbrojtja tregon qe eshte pika e vertete e forces se Interit te ketij sezoni.

Numra te rendesishem qe, sic eshte analizuar nga Opta duke nisur nga 24 shkurti, Interi eshte … Read More

Gazetta dello Sport – Sulmi dobet por mbrojtja mbahet. Nje gol i vetem ne…

15/04/2018, 14:11 |

“Mire per Spallettin qe mbrojtja – nje gol i pesuar ne shtate ndeshjet e fundit – po mbahet nga mjeshteria e Mirandas, fiziku i Skriniar, prania e D’Ambrosio dhe i zakonshmi Handanovic me mrekullite e tij”.

Problemi i Interit eshte … Read More

Icardi, bilanc pozitiv me Atalantan: 6 gola ne 10 ndeshje. Por asnje gol ne…

13/04/2018, 23:27 |

Bilanc me shume se pozitiv per Mauro Icardin ne ndeshjet e kampionatiti me Atalantan,

Ne total, sipas statistikave te Opa, kapiteni interist i ka shenuar bergamaskeve plote gjashte gola ne dhjete ndeshje. Por te gjitha keto gola ai i ka shenuar … Read More

Inter, mungojne golat. Vetem 10 lojtare kane shenuar. Me keq se zikalterit…

11/04/2018, 13:20 |

Problemi i Interit eshte qe ka ne ekip pak lojtare qe shenojne.

Vetem 10 lojtare te ekipit kane shenuar dhe mbeshtetja nga Perisic e Icardi mbetet gjithmone e rendesishme per skuadren e Spallettit. Krahasimi me skuadrat tjera eshte shume … Read More

Porta e paprekur, mbrojtja zikalter ndjek nje rekord qe nuk shihet nga 2005

04/04/2018, 16:28 |

Derby i pasdites mund t’i sjell Interit edhe nje statistike interesante pervec 3 pikeve qe do te ishin shume te vlefshme.

Zikalterit ne fakt kunder Milanit do te kerkojne te mbyllin ndeshjen me rrjeten e paprekur qe te behen 5 … Read More

Opta – Ja portieret me te mire ne Serie A deri me sot: Handanovic ne vendin e 7! I pari eshte…

26/03/2018, 11:42 |

Opta ka perpiluar nje liste me 10 portieret me te mire ne Serie A deri ne javen e 27 te kampionatit Italian.

Ky klasifikim eshte bere ne baze te rendimentit te portiereve ndeshje pas ndeshje, duke nxjere nje mesatare te … Read More

Skriniar, a je njerezor? Sllovaku me shifra te frikshme ndaj Napolit

12/03/2018, 0:19 |

E kush do ta kishte menduar se Skriniar do te ishte nje bast i fituar ne fillim kur erdhi si nje lojtar i panjohur i Sampdorias dhe hasi jo pak paragjykim nga radhet e tifozeve por edhe nga mediat ne … Read More

Milan-Inter: precedentet e derbyt me te famshem ne bote: Inter, ti dominon Milanon!

04/03/2018, 0:57 |

Zyrtarisht sot eshte #DerbyDay, dhe menyra me e mire per te nderuar kete dite eshte ta hapim statistikat dhe precedentet e derbyt per te pare precedentet e te dyja skuadrave gjate historise se tyre.

Teksa shikon rezultate te kaluara, … Read More

Nga zero tek dhjeta – Interi qëndron në zero, por Shaqiri vlen sa tre. Icardi krijon në çift, Gary Medel përsëri shtatë.

02/03/2015, 13:00 |

Interi kthehet në fushë pas tri ditëve pas fitores kundër Celtic, përsëri në San Siro, por kësaj rradhe zikaltërit nuk arritën ta përsërisin rezultatin të cilin e morrën të enjten dhe humbën 0-1 nga Fiorentina e Vincezo Montellas.

Read More

Klasifikimi i Kampionatit Primavera: Interi ka filluar fluturimin…

20/09/2014, 23:23 |

Qe ky brez lojtaresh te Primavers do te bente mrekullira e kishin thene shume specialiste, por pak e besonin vertete e mesa duket cdo gje e thene nuk ka qene kot sepse jo me kot nje shprehje e … Read More

Vidic monumental: 92% saktesi, 70% e dyluftimeve te fituara dhe mbi te gjitha…

19/09/2014, 10:19 |

Paraqitje absolutisht e rendesishme ajo e djeshmja e Nemanja Vidic. Ish qendermbrojtesi i Manchester United, ka luajtur nje ndeshje praktikisht perfekte, perballe pranise se dy lojtareve te rrezikshem si Zozulya dhe Konoplyanka.

Vidic, ne fund te … Read More