Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Statistika

Inter kerkon Hernanesin e vertete. Eshte mare ne momentin me te keq, te dhenat jane ne renie…

09/09/2014, 15:48 |

Inter e ka blere mbi bazen e insistimit te forte te Walter Mazzarri. Takniku nga S.Vincenzo kishte individualizuar pikerisht brazilianin si njeriun e duhur per te pasur mesfushen e tij ideale, por qe kur ka ardhur ne Milano, … Read More

Inter, bilanc ne barazim absolut: ja te gjitha daljet dhe hyrjet

02/09/2014, 10:58 |

Inter e ka mbyllur bilancin praktikisht ne barazim: 11,8 milione te shpenzuar, 10,9 milione te fituara.

Gazzetta dello Sport liston, ne detaje, shpenzimet e bera ne kete merkato. Ja daljet:

KRHIN … Read More

11 Fantastiket e Kombetares Italiane: Me te fortet e te gjitha koherave! Natyrisht Interistet…

26/06/2014, 16:42 |

Boterori mbaroi per Italianet dhe tani pritet te nise nje cikel i ri per azurret. Formacioni i ri duhet te jete i guximshem, te kete talent dhe shpirt skuadre. Por nese tekniku i ardhshem Italian do te perdorte … Read More

VIDEO – Fitoret me te bukura te Interit ne Torino

02/02/2014, 14:43 |

Sonte ne Juventus Stadium do te luhet Derby i Italise midis Juventusit dhe Interit, dy skuadra me rivalitet historik dhe qe premtojne spektakel. Ne kete artikull do te rishikojme fitoret me te bukura te Interit ne Torino.

Per Interin pothuajse 300 minuta pa pesuar gol.

13/09/2013, 23:06 |

Nderkohe qe afrohet edhe me shume sfida kunder Juventus, e programuar te shtunen 14 shtator ne oren 18:00 ne stadiumin “Giuseppe Meaza”, ja dhe disa te dhena te publikuara nga Inter.it ne bashkepunim me FotballData.

Inter: … Read More

Cmenden tifozet zikalter: Abonimet ne stadium per pak arrijne shifren 30.000!

03/09/2013, 16:43 |

Super nisje e sezonit per Interin e Mazzarrit i cili i ka dhene nje shtyse akoma me te madhe tifozeve zikalter. Eshte merita e tij, qe ne ditet e fundit jane bere me shume se 1.800 abonime, por … Read More

FOTO – Sa shume shenojne sulmuesat ne drejtimin e Mazzarrit!

25/06/2013, 18:09 |

Walter Mazzarri eshte nje dore autentike nga qielli per sulmuesit qe drejtohet nga tekniku livornez. Nga Protti tek Lucarelli, nga Pazzini tek Cavani, te gjithe sulmuesit kane numra te cmendur ne drejtim te teknikut aktual te Interit.

Renditja e UEFA-s per klube: Inter, sado dobet qe eshte, perseri ndodhet siper Juves dhe Milanit…

10/06/2013, 22:39 |

Ne futboll ndodh qe te kesh nje sezon ashtu-keshtu, ndodh qe te renditesh ne vendin e gjashte, me pas ne te nentin, por dy sezone si i dobet nuk mund te fshijne nje domonim disa vjecar. 

Po flasim … Read More

Zanetti shkruan historine, thyen nje tjeter rekord…

21/04/2013, 23:14 |

Po, perseri ai, ka thyer nje tjeter rekord. Kapiteni zikalter ka kapur kuoten e 1100 ndeshjeve te luajtura ndaj Parmes.

Ky rekord, eshte historik, sepse Javier Zanetti me 1100 prezencat e tij, pozicionohet ne vendin e 4 ne klasifikimin botror … Read More