Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 17, 2019

Scroll to top

Top

Te rinjte

Miniera Inter nxjerr diamantin e radhes: Ja kush eshte talenti me i ri qe po bie ne sy!

03/10/2013, 23:51 |

Interi po prodhon nje nga talentet me te medhenj te koheve te fundit ne Serie A: Ai quhet Justice Opoku. Konfirmimi vjen nga Benoit Cauet, tekniku i Allievi te Interit, qe ka stervitur Opoku edhe sezonin e kaluar … Read More

Mazzarri zbulon: “Kovacic do te jete titullar me Cagliarin sepse…”

27/09/2013, 16:22 |

Mateo Kovacic eshte gati te luaje si titullar pas ndeshjes mjafte te mire ndaj Fiorentines.

Garancia vjen nga konferenca per shtyp e Walter Mazzarrit: “Kovacic ka luajtur shume mire kur ka hyre, dhe mund tju them … Read More

Agjenti i Laxalt: “Dy gola ne ‘Derby’! Eshte e ardhmja e Interit dhe e Mazzarrit…”

26/09/2013, 16:22 |

IlSussidiario.net, ka mare ne interviste agjentin e Fifas, Vincenzo D’Ippolito prokuratori ne Itali i Diego Laxalt, i cili ka folur pas dopietes se tij ndaj Milanit:

Debutim me te mire per Laxalt nuk mund te kishte, … Read More

Laxalt dhe Livaja: Interi buzeqesh. Ne fund te vitit Uruguaiani…

26/09/2013, 0:34 |

Interistat e derguar ne huazim per te luajtur kane qene protagonist sot. Diego Laxalt ka perjetuar nje debutim endrrash, ne ndeshjen e tij te pare si titullar pikerisht ndaj Milanit. Uruguaiani ka shenuar nje dopiete qe i hap … Read More

Nga Argjentina – Sabella i kishte kerkuar Icardit ta priste: Grumbullimi shume afer sepse…

19/09/2013, 23:30 |

Ai mund te filloje te enderroje. Maurito Icardi ishte nje nga lojtaret me pak ne forme gjate grumbullimit ne Pinzolo dhe kete e thonin testet e bashkpunetoreve te Mazzarrit. Tranjeri e ka perdorur goxha kete fillim sezoni, sepse … Read More

Bardi: “Jam ne nje huazim te thjeshte. Rikthimi tek Interi? Eshte nje enderr, por…”

09/09/2013, 15:06 |

Gjate nje interviste per Corriere dello Sport, portieri aktual i Under 21, Francesco Bardi, ka folur per kombetaren dhe te ardhmen e tij:Une pasardhesi i Buffon? Nuk e di, jepi(fillon te qeshe). Une pres me qetesi, sepse … Read More

Genoa e penduar per shitjen e Ventre tek Inter

09/09/2013, 14:43 |

Gazzetta e se henes tregon sot se Genoa ka shume pakenaqesi per shitjen e talentit te saj Michael Ventre tek Interi. Ata jane penduar per shitjen e tij diten e fundit te merkatos tek zikalterit.

Ventre … Read More

Allievi, Inter-Padova 7-1. Interi e nis me kemben e mbare! Poker per Bonazzoli…

09/09/2013, 14:11 |

Allievi-t e Interit, te cilet drejtohen nga mister Corti kane mundur plot 7-1 Padoven ne ndeshjen e pare te kampionatit. Ndeshja ishte me ritem te larte, e bukur dhe e dominuar nga vogelushet zikalter. Ne te ra ne … Read More

Agj. i Ventre ne FcIN: “Tratativat ne fazen e mbylljes: brenda kesaj mbasditeje pergjigje pozitive. Ja cfate lojtari eshte”.

02/09/2013, 15:02 |

Vijne konfirmime nga FcInterNews.it mbi mbylljen e marreveshjes Inter-Genoa per Michael Ventre, djaloshi i ri i vitlindjes 1996, direkt nga agjenti i lojtarit, Giorgio De Giorgis i cili deklaron: “Jemi ne nje pike te mire te tratativave: shpresojme qe … Read More

Ja motivi per te cilin Icardi nuk luajti dje ndaj Catanias!

02/09/2013, 14:42 |

Pavarsisht se ai bente pjese tek te grumbulluarit e Walter Mazzarrit, dje Mauro Icardi nuk zbriti ne fushe ne fitoren e zikalterve ndaj Catanias.

Ne fillim u mendua per nje zgjedhje teknike ku u preferua Belfodil … Read More

Scarpini: “Fola me Kovacic dhe me tha qe…”

02/09/2013, 0:37 |

Roberto Scarpini i Inter Channel ka treguar te rejat me te fundit per sa i perket situates se Mateo Kovacic qe pak minuta se te perfundonte pjesa e pare doli nga fusha duke u zevendesuar.

Lojtari … Read More

Gazzetta dello Sport – Vjen ora e Mateo Kovacic! Kroati do i zere vendin ne formacion…

31/08/2013, 15:14 |

Tek ai varen shpresat me te medha te tifozev zikalter: Po flasim per Mateo Kovacic, lojtari talent i paster, i cili edhe pse eshte vetem 19 vjec, ka bere te gjithe publikun e San Siros per vete sikur … Read More

Primavera, ja ekipi i Interit: Sulmi eshte super!

24/08/2013, 14:21 |

Inter Primavera do te zbrese sot ne fushe per debutimin sezonal. Zikalterit, pas nje sezoni te komplikuar, do te luajne kete sezon me modulin e skuadres se pare (3-5-2) dhe me njeriun qe i njeh prej kohesh: Salvatore … Read More

Saphir Taider ka zgjedhur numrin e fanelles: Ai do te veshe bluzen me numer…

21/08/2013, 13:23 |

Pas stervitjes se pare me Interin, Saphir Taider ka zgjedhur edhe numrin qe do te mbaje mbi shpine me bluzen zikalter.

Lojtari Franko-Algjerian qe erdhi tek Interi nga Bologna pas disa ditesh tratativash ka zgjedhur … Read More