Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

Te rinjte

CdS – Bardi, ka optimizem mbi rinovimin

06/07/2013, 13:18 |

Sipas Corriere dello Sport flitet edhe per te ardhmen e Francesco Bardit. Portieri ka shume mundesi qe te shkoje te Livorno, edhe pse pelqehet shume nga Cagliari. Dhe ne ditet ne vazhdim do te kete nje mbledhje midis … Read More

ZYRTARE – Andrea Romano i huazuar te Crotone

06/07/2013, 12:48 |

Andrea Romano, mesfushor i vitlindjes 93′ ne bashkepronesi midis Interit dhe Bologna-s, eshte huazuar tek Crotone, ku gjysma e kartonit eshte shitur per te sjelle ne Milano te riun Capello nga Bologna. Ja dhe komunikata nga siti i … Read More

Garritano: “Strama me ka dhene shume. Mazzarri…”

05/07/2013, 11:30 |

Luca Garritano, sulmuesi i Interit qe ka marre cmimin si i «riu i zbuluar i Serie A» tregon sensacionet e tij ne mikrofonat e TuttoMercatoWeb. “Kam pasur mundesine per te debutuar dhe te luaj ne Serie A, ishte … Read More

Drejtori Teknik i Livornos deklaron: “Bardi dhe Benassi, perfunduan tratativat: ardhja e tyre e pashmagshme”.

04/07/2013, 14:09 |

Marco Benassi dhe Francesco Bardi jane praktikisht pjese e Livornos, mungojne vetem te percaktohen disa detaje, por sezonin e ardhshem do te luajne tek Livorno”: keshtu Attilio Perotti, pergjegjes i sektorit teknik te Livornos ka zyrtarizuar dy perforcimet … Read More

GdS – Inter, goditje tek Parma: vjen i riu Cerri

04/07/2013, 13:47 |

Interi ka bere nje blerje tek te rinjte e Parmes, nje nga me te miret dhe te rendesishmit. Quhet Alberto Cerri, sulmues i vitlindjes 1996 qe sapo ka fituar skudeton ne kategorine ku luan te drejtuar nga Cristiano … Read More

Sky – Benassi ka firmosur, shkon tek Livorno. Ndersa Bardi…

03/07/2013, 17:10 |

Livorno ka marre Marco Benassin. Mesfushori i ri zikalter, qe ka luajtur ne skuadren e pare jo pak me Stramaccionin, do te huazohet tek klubi i Livornos, dhe tanime ka firmosur edhe kontraten e re: ne sezonin e … Read More

GdS – Thohir ka idete e qarta: dy projektet kryesore

03/07/2013, 11:25 |

Dita e djeshme nuk ka patur te reja te rendesishme ne frontin Thohir. Massimo Moratti ka qendruar hermetik, duke mos treguar asgje, por tratativa po ecen perpara. Gazzetta dello Sport ne edicionin e sotem shkon me teper; ne … Read More

Donati: “Nuk isha pjese e projektit te Interit. Do te qendroja nese…”

01/07/2013, 12:50 |

Mbrojtesi i djathte eshte transferuar tek Bayer Leverkusen: “Falenderoj zikaltrit qe nuk penguan tratativat. Me vjen keq qe u largova edhe per tifozet.

Ka qene pikerisht ai “pjeseza” e pare e mbrojtjes se nenkapiones se Europes … Read More

VIDEO – Skuadra Giovanissimi, Interi kampion Italie: çfare goli Taufer!

30/06/2013, 16:50 |

Interi i Benoit Cauet eshte shpallur kampione Italie fale suksesit ne penallti kunder Roma-s. Ne finale, protaginist ka qene edhe nje here Mel Taufer, autori i golit te 1-0, gol i cili u barazua nga Tumminello. Fatkeqesisht, Taufer … Read More

Me mire vone se kurre: me Mazzarrin mosha mesatare nen 25 vjet

29/06/2013, 11:51 |

Eshte e vertete. Ndonjehere eshte me mire te fillosh nje projekt duke qendruar ne qetesi sesa te tragosh nga te kater anet cfare ke ndermend te besh. Vitin e shkuar, kur Andrea Stramaccioni i zuri vendin Claudio Ranierit, … Read More

VIDEO – Mirror tallet me Neymar dhe stimulimet e tij te ‘famshme’.

28/06/2013, 17:40 |

Eshte ndoshta video qe ka bere te gjithe boten e fubollit gjate dites se sotme te qeshi. Mirror, gazeta angleze ka krijuar nje video tallese per Neymar ne faqen e saj online.

Ne kete video shihet … Read More

Agjenti i Mbaye: Interi i ka thene jo Livornos. Pelqehet shume…

28/06/2013, 13:21 |

Beppe Accardi, agjenti zikalter i Ibrahima Mbaye, ka folur per te ardhmen e lojtarit ne SportItalia. Ja dhe nje skenar i merkatos qe ka ndodhur dje: «Livorno i ka kerkuar Interit, Mbaye, por pergjigja ka qene negative. Ky … Read More

SKY – Bardi-Benassi, Livorno takon Interin

28/06/2013, 12:50 |

Elio Signorelli dhe Stefano Capozucca, njerezit e merkatos se Livornos, kane arritur ne Milano per te folur me Interin. Sipas Sky Sport 24, te dy menaxheret kane takuar njerezit e merkatos se Interit per te folur per Francesco … Read More

Foscarini: Di Gennaro tek Citadella? Mendoj se mund te behet

28/06/2013, 12:42 |

Eshte zyrtarizuar rinovimi i tij si trajner tek Citadella, Claudio Foscarini, tashme po mendon per te forcuar ekipin per sezonin e ardhshem. Konfirmon se nje nder emrat me te nxehte eshte portieri i Primaveres se Interit Raffaele Di … Read More