Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Te rinjte

Biraghi: “Inter kerkon emra si Kolarov. Une dhe Bardi…” (VIDEO)

22/06/2013, 15:48 |

Cristiano Biraghi, mbrojtes i majte i vitit 1992 ne bashkepronesi mes Inter dhe Cittadella ka zhvilluar nje Europian te shkelqyer me fanellen e Italise U21 te Devis Mangia. Ekskluzivisht per mikrofonat e FcInterNews ka treguar eksperiencen e tij … Read More

Boterori Under 20: Ja talenti qe Interi e kerkon me ngulm…

22/06/2013, 12:49 |

Ne boterorin Under 20 Interi ka 4 perfaqesues: Livaja, Duncan, Alborno dhe Laxalt.

Por zikalterit kane vene ne shenjester nje futbollist te peste, te cilin e ndjekin prej kohesh e ka terhequr vemendjen e shume klubeve … Read More

Bardi tek Livorno «konfirmon» Handanovic tek Inter

21/06/2013, 12:08 |

Me konfirmimin e Francesco Bardi-t si portier i Livorno-s edhe per sezonin tjeter, kjo do te thote shume si per Handanovic-in ashtu edhe per Inter-in, nje mesazh shume i qarte, ai do te qendroje gardiani i portes zikalter. … Read More

Duncan: “Sunderland me kerkon, nje nder: vendos vetem Interi. Idhulli…”

20/06/2013, 19:19 |

Alfred Duncan, mesfushor i ZiKalterve qe kerkoher nga Sunderland, ka folur per Sky duke konfirmuar interesimin e Sunderland: “Jam me te vertete i nderuar me interesimin e ketij klubi, e di qe po me ndjekin prej kohesh. Por … Read More

Spendlhofer konfirmon: “Sot firmosa deri ne 2016!”

20/06/2013, 19:11 |

Lukas Spendlhofer konfirmon fjalet e disa diteve me pare te agjentit te tij per FcInterNews.It: lojtari rinovoi kontraten me Interin. Ja mesazhi  ne rrjetin e tij social: “Sot firmosa kontraten me Interin deri ne 30 qershor 2016. Te … Read More

Agj. Mbaye: “Inter ka dy oferta dhe ka vendosur qe…”

19/06/2013, 14:12 |

Eshte nje nga lojtaret me te mire te sektorit te te rinjve tek zikalterit dhe pavaresisht sezonit te fundit jo shume te mire, Ibrahima Mbaye vazhdon te cilesohet si nje lojtar me vlere te sigurt per te ardhmen, … Read More

Di Marzio: “Cassano? Mazzarri e kishte bere zgjedhjen. Donati…”

19/06/2013, 9:13 |

Vijne detajet e para te levizjeve te merkatos te Interit. Gianluca Di Marzio, ekspert i njohur i merkatos, ben permbledhjen ne editorialin e tij per TuttoMercatoWeb.

CASSANO – Kur Interi ka zgjedhur Mazzarrin, shume kane menduar … Read More

Interi i se ardhmes: Sigurohet super talenti Capello, mundet ne duel Juventusi dhe Milani…

19/06/2013, 0:08 |

“Nga Bologna eshte blere Alessandro Capello”.

Kete gje lajmeron Gazzetta dello Sport ne faqet e saj. Ai eshte i klasit 1995, sulmues mjaft potent, pjesar i Kombetares U18, dhe ka debutuar tashme ne ekipin e madh … Read More

Under 21, sot finalja Itali-Spanje: Ne fushe do te jene kater Interista…

18/06/2013, 15:26 |

Sot ne oren 18:00, ne Teddy Stadium ne Jeruzalem do te luhet Itali-Spanje, ndeshje e vlefshme per Kampionatin Europian U21.

Skuadra e Devis Mangia, pasi eleminoi pretendentet e Hollandes, do te mundohet te riktheje trofeun ne … Read More

TMW – Inter-i ka marre nje vendim mbi Caldirola-n

18/06/2013, 12:06 |

Sipas Tuttomercatoweb, Inter-i ka vendosur qe ti jape nje shanc Luca Caldirola-s. Prezantimet shume te mira te bera nga qendermbrojtesi ne evenimetin europian te U21 kane bindur njerezit e merkatos zikalter mbi kualitetet e tij. Sic rezulton, ne … Read More

ZYRTARE – Bianchetti, Verona blen gjysmen e kartonit

18/06/2013, 10:50 |

Matteo Bianchetti, gjysma e kartonit te tij i takon Verona-s. Klubi i Verona-s ka deklaruar blerjen e gjysmes se kartonit nga Inter-i per qendermbrojtesin e kombetares italiane U21. Tashme Bianchetti eshte ne bashkepronesi midis ketyre dy klubeve.

Read More

Inter, praktikisht eshte mbyllur per Balasa-n. Babai i tij: «E konfirmoj, po ju jap detajet»

17/06/2013, 9:41 |

Inter-i eshte duke mbyllur marreveshjen e pare per kete merkato verore. Nga Viitorul Constanta, ne fakt, po vjen mbrojtesi Mihai Balasa, i vitlindjes 1995, i cili eshte ne bashkepronesi me Verona-n, ku do te luaje edhe sezonin e … Read More

Bardi: Inter, politike e sakte. Per te ardhmen do doja te luaj ne Serie A

17/06/2013, 9:28 |

I intervistuar nga Gazzetta dello Sport Francesco Bardi, portieri udheheqes i Italise U21 ne Europian, flet edhe per te ardhmen e tij: «Inter-i akoma nuk me ka thirrur – shpjegon – por shpresoj te me ndjekin dhe te me lene … Read More

Daily Star – Duncan i pari ne listen e Di Canio-s

16/06/2013, 20:45 |

Dhjete lojtare te rinj. Ky eshte numri qe Paolo De Canio deshiron per Sunderlandin e tij  per te nisur sezonin e ri, pas shpetimit ne sezonin e fundit ne Premier League. Dhe ne krye te kesaj liste, sic … Read More