Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 31, 2020

Scroll to top

Top

Uncategorized

Spalleti ngaterron letrat: ka provuar Ranocchian por do te luaje Miranda. Nese ndaj Atalantes…

18/11/2017, 12:56 |

Dje ne stervitje, mister Spalletti ka ngaterruar letrat per te krijuar disa dyshime rreth formacionit te mundshem ndaj Atalantes por me perjashtim te ndonje surprize, tekniku italian do te hedhe ne fushe te njejtin formacion per here te … Read More

Skriniar: “Spalletti ka mentalitet fituesi. Forca e ketij Interi…”.

13/10/2017, 13:27 |

Mund te firmosni per nje rezultat ne Derby?

“Nuk duhet te justifikohemi: Duhet te fitojme kete ndeshje sepse eshte shume e rendesishme per rritjen tone. Te dielen vlen vetem fitorja”.

Vetem ne Bologna … Read More

GdS – Nje jete e re per Santon, tani eshte gati…

04/10/2017, 18:01 |

Luciano Spalletti po punon shume per te arritur objektivin e tij, te nxjeri me te miren nga lojtaret qe kan humbur formen e tyre. Njeri prej tyre eshte Davide Santon, i cili u grumbullua per here te pare … Read More

Spalletti: “Lojtaret duhet te jene krenar. Brozovic ka kualitet”.

01/10/2017, 17:47 |

Spalletti pas fitores kunder Benevento ka folur per mikrofonat e Sky: “Miranda ka nje te ardhme prej trajneri, eshte gjithmon lider si ne fushe edhe jasht saj. Nuk me interesojne kritikat tuaja, lojtaret e mi duhet te jene … Read More

Karamoh thesar zikalter: tifozet cmenden pas tij, Spalleti shume i impresionuar…

26/09/2017, 12:18 |

Te dielen pas Inter-Genoa kishte vetem dy persona me te lumtur se Yann Karamoh, babai Guillaume dhe mamaja Chantal.

Sipas asaj qe tregon Corriere dello Sport, dy prinderit e tij vijne shpesh ne Milano, sidomos mamaja … Read More

Sky – Sissoko e Mustafi: Ne Londer kerkojne shume. Per Keita eshte nje oferte nga Monaco…

28/08/2017, 20:24 |

Te reja te rendesishme ne shtepine zikalter. Inter kerkon me ngulm Moussa Sissoko, por per momentin kjo tratative eshte shume e veshtire. Kjo per dy arsye: E para eshte cmimi i larte qe Tottenham i ka vendosur lojtarit, … Read More

Spalletti per Sky: “Vecinon nuk e kerkova rastesishte, eshte i kompletuar. Icardi e Dzeko jane dy Bomberat me te mire ne Serie A”.

27/08/2017, 0:06 |

Luciano Spalletti eshte ndalur ne mikrofonat e Sky Sport: “Lojtaret kane treguar ate qe une kerkova qe ne fillim. Ne pjesen e pare nuk ishim mire, ne te dyten arritem tja dilnim. Icardi e Dzeko jane 2 sulmuesat … Read More

Icardi per Sky: “Jemi gati per tu perballur me kedo. Jemi me te bashkuar se vitin e shkuar”.

26/08/2017, 23:08 |

“Kjo fitore ishte nje sinjal per te gjithe. Po luajm mire, zhvilluam nje faze pergatitore te suksesshme dhe pavarsishte dy ndeshjeve te veshtira ne kampionat kemi arritur tja dalim. Jemi gati per tu perballur me kedo. Eshte gjithmon … Read More

Dalbert: “Une tek Inter, akoma nuk arrij ta besoj. Idhulli im eshte Roberto Carlos. Joao Mario e Icardi…”.

23/08/2017, 15:11 |

Nje tratative qe zgjati shume, por ne fund Henrique Dalbert veshi fanellen zikalter. Sot u prezantua zyrtarisht perpara tifozeve ku edhe ju pergjigj pyetjeve te tyre:

Te pelqen fanella zikalter? “Po, me pelqejne keto ngjyra, me … Read More

Icardi per Sky: “Spalletti te transmeton nje grinte qe nuk e kemi patur me pare. Fituam per tifozet”.

20/08/2017, 23:51 |

Mauro Icardi, autori i nje dopiete ne fund te ndeshjes eshte ndalur ne mikrofonat e Sky: “Nuk kam qen i pranishem ne fazen pergatitore sebashku me shoket, por jam stervitur vecmas. Jam pergatitur mire, deshiroja te isha menjehere … Read More

NOTAT: Icardi menjeher LIDER, Perisic shperthyes, Handanovic perfekt!

20/08/2017, 23:31 |

HANDANOVIC 7 – Dy pritje mahnitese. Ne pjesen e pare kunder Simeone dhe ne te dyten ajo e Babacar. E ndihmon edhe shtylla, me mire nuk mund te niste.

D’AMBROSIO 6 –  Nje ndeshje e mire e … Read More

Shume oferta, por Inter nuk lekundet. Perisic largohet vetem per 45 milion + Martial. Candreva-Chelsea per 25 milion. Jovetic…

08/08/2017, 11:24 |

MurilloMedel Kondogbia  keta jane 3 lojtaret per te cilet Inter eshte gati te degjoje ofertat e skuadrave te tjera. Ndersa per lojtaret qe nuk jane ne shitje, skuadrat e tjera duhet te degjojne Interin: “Kroati i cili eshte nje … Read More

Vjen edhe Emre Mor: Huazim 2 vjecar me te drejt blerje per 15 milion euro!

08/08/2017, 9:49 |

Inter is coming. Me shume ne fushe sesa ne merkato, por pas Padelli, Skriniar, Borja Valero, Vecino e Dalbert, eshte radha e turkut Emre Mor.

Gazzetta dello Sport tregon se tratativa ndermjet Inter e Borussia eshte mbyllur. Kan … Read More

GdS – Dalbert, Ausilio-Sabatini udhetojne per ne Nice. Mbyllet qe sot?

30/07/2017, 10:03 |

Nga Gazzetta dello Sport vijne te reja te rendesishme mbi te ardhmen e Dalbert. Sipas kesaj gazete Piero Ausilio e Walter Sabatini sot kan udhetuar per ne Nice me objektivin e mbylljes se marveshjes brenda 48 oreve. Pas … Read More