Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

Uncategorized

Ja kush eshte Jason Levien: Nga stafi i Clinton tek Memphis Grizzlies

03/07/2013, 12:34 |

E reja e dites ne lidhje me tratativat Moratti-Thohir eshte hyrja ne skene e nje personazhi te ri ne krah te Thohir per ngritjen e Interit.  Po flitet per amerikanin Jason Levien, qe perveç se ka marredhenie me … Read More

(VIDEO) Julio Cesar i pret penalltine Diego Forlan

26/06/2013, 21:24 |

Ne keto momente po zhvillohet gjysem-finalja e pare e Kupes te Konfederatave, Brazil – Uruguai. Perballe njeri tjetrit dy ish-interista, Julio Cesar dhe Diego Forlan. Forlan sapo ka gjuajtur nje penallti, e cila u prit nga Julione! Me … Read More

ZYRTARE – Donati tek Bayer Leverkusen

21/06/2013, 17:20 |

Giulio Donati eshte zyrtarisht lojtari i ri i Bayer Leverkusen. Mbrojtesi i vitit te lindjes 1990 u transferua nga Inter tek Bayer. Sot ai mberriti ne Gjermani bashke me agjentin e tij Silvio Pagliari per te bere vizitat … Read More

Kupa e Konfederatave – Grabitet bashkeshortja e Julio Cesar

21/06/2013, 12:16 |

Edhe pse eshte larguar nje vit me pare Julio Cesar ngelet nje nga portieret me te dashur per zikalterit. Bashkeshortja e tij, Susana Werner, ne diten e Brazil – Meksike eshte grabitur nga tre kriminele te armatosur qe … Read More

Nainggolan ne Rome: “Do te luaj tek Roma? Te shikojme…”

14/06/2013, 15:59 |

Radja Nainggolan eshte pare ne aeroportin e Romes, Fiumicino. Mesfushori i Cagliarit, teper i kerkuar nga Inter dhe Roma gjendej ne kryeqytet ne pritje te nje fluturimi qe do e conte jashte Italise. Pasi ka bere foto me … Read More

Kombëtaret: 353 minuta për lojtaret zikalter

12/06/2013, 12:38 |

Interi e ka mbyllur kete sezon tashme, dhe eshte ne pritje te fillimit te sezonit te ri, por disa lojtare nuk i kane mare ende pushimet per shkak se jane te grumbulluar me kombetaret e tyre. Disa prej … Read More

VIDEO – Wesley Sneijder, gol fantastik me kombetaren hollandeze!

11/06/2013, 20:39 |

Wesley Sneijder ka treguar se nuk ka harruar te luaje futboll ne nivele te larta. Ish mesfushori i Interit, ne miqesoren e fituar nga Hollanda kunder Kines ka shenuar nje gol fantastik duke shfrytezuar asist nga kampioni i … Read More

GdS – Mesfushori dhe sulmuesi qendror, ja cilet jane emrat…

04/06/2013, 15:39 |

Kerkimi per nje mesfushor te forte fizikisht, por jo statik, vazhdon. Sipas Gazzetta dello Sport mesfushori do te dale nga emrat Behrami-Fernando-Nainggolan. Mazzarri ka gjetur Valon Behramin si zgjedhjen e duhur per tu vendosur perpara mbrojtjes me 3 … Read More

CorSera – Moratti ishte gati t’i jepte Interin arabeve por pastaj…

31/05/2013, 21:59 |

“Moratti ishte nje centimeter larg prej shitjes se klubit ne prillin e vitit 2006, kur nje arab kishte bere hapat e duhur per te blere klubin dhe ishte gati ta perfundonte blerjen”. Tregon Fabio Monti nga faqet e … Read More

Moratti, 7 arsye per te mbajtur Stramaccioni-n

10/04/2013, 11:04 |

Massimo Moratti nuk ka pasur kurre nje lidhje kaq te afert me nje nga trajneret e eij, sic e ka me teknikun aktual zikalter, Andrea Stramaccioni. Presidenti zikalter, ne fakt, kohet e fundit e ka konfirmuar per te disaten here … Read More

Santon: Jam milanist dhe vetem per Milanin…

21/03/2013, 14:02 |

Ne nje interviste per Gazzetta dello Sport, Davide Santon ka folur per te ardhmen e tij: “Kam degjuar per interesimin e Milanit. Me jep nje kenaqesi shume te madhe. Sic kam thene, ne Newcastle jam si mbret dhe kam nje … Read More