Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 26, 2020

Scroll to top

Top

Uncategorized

Konte, probleme ne mbrojtje. Pa Barzagli dhe Caceres…

10/09/2013, 12:40 |

Eshte nje moment jo i mire per Juventusin. Ndeshjet e kombetareve i kane privuar Antonio Kontes dy lojtare (te demtuar) dhe te tjere ne dyshim. Ne infermieri kane perfunduar Vucinic dhe Caceres. Thuhet se per sulmuesin nga Mali Zi ka … Read More

Marchisio: “Interi eshte i forte, skuader solide. Nese i mundim…”

10/09/2013, 10:39 |

Mesfushori i Juventusit Claudio Marchisio ka besim tek Juventusi per sfiden ne San Siro kunder Interit te shtunen: “Interi na ka vene gjithmone ne veshtiresi, vitin e kaluar na munden dhe tani kane nje trajner te ri. Jane … Read More

Spalleti: “Mazzarri eshte nje magjistar. Dhe ka mbrojtjen me te mire”.

08/09/2013, 12:57 |

Juventus favorit, me pas Milani, Napoli dhe Fiorentina. Po Interi? Sipas Luciano Spalletit eshte nje hap mbrapa. Mazzarri eshte nje magjistar. Por Interi po perjeton kalimin e shoqerise zikalter nga njeri pronar tek tjetri. Duhet pak kohe per te … Read More

Gazzetta – Inter, jo vetem Fernando. Tre blerje per zikalterit.

07/09/2013, 12:38 |

Ne Portugali jane te bindur: ne janar, Interi do te mbylle me Fernando… me lejen e Thohir. Hyrja e manjatit indonezian, ne ate pike, do te jete dicka e sigurt dhe eshte normale qe, pasi nuk ka marre … Read More

Topi i Arte Zikalter | Catania – Inter 0-3

02/09/2013, 17:09 |

Java e dyte e kampionatit dhe rishihemi serisht ne rubriken tone Topi i Arte zikalter, rubrike nga ku cdo jave do te shpallim tre lojtaret me te mire te ndeshjes duke i vlersuar me pike, dhe keto pike … Read More

Rolando: “Roli im? Asnje problem. Mbi Mazzarrin, Fernando dhe Kupen e Botes…”

29/08/2013, 15:47 |

I takon mbrojtesit portugez Rolando te prezantohet para shtypit si lojtar i ri i Interit. Ish lojtari i Porto dhe Napoli, i ardhur ne huazim tek zikalterit, tregon ndjesite dhe objektivat e tij perpara gazetareve. inter.al ju sjell … Read More

Pulvirenti: “Interin e respektojme, por ne mund…”

29/08/2013, 14:26 |

Gazeta Corriere dello Sport sjell fjalet e presidentit te Catanias Antonino Pulvirenti ne prag te ndeshjes te djelen ne mbremje ne “Massimino” ku sicilianet  do te presin Interin: “Kunder Fiorentines kemi bere mire, nuk besoj se duhet te humbisnimRead More

Topi i Arte Zikalter | Inter-Genoa 2-0

24/08/2013, 20:55 |

Pershendetje zikalter. Mirsevini ne rubriken tone me te re ‘Topi i Arte Zikalter’.

Ne kete rubrike do te zgjedhim 3 lojtaret me te mire te Interit cdo ndeshje, dhe do i vlersojme ata me pike: Per … Read More

Inter: Nga 2010, 30 blerje por vetem 14 prej tyre kane mbetur. Ja lista e plote…

12/08/2013, 15:02 |

Nga 2010, viti i Tripletes, Interi ka blere plot 30 lojtare.

Por nga ket 30, vetem 14 kane qendruar dhe jane konfirmuar ne klubi, i cili po mundohet te beje nje merkato me te bindeshme se tre vitet e fundit.

Read More

VIDEO – Caldirola i mrekullueshem i jep 3 piket Werderit

11/08/2013, 15:32 |

Fitore e veshtire e Werder ne debutimin e saj ne Bundeslige. Skuadra nga Bremen mezi fitoi ne transferten qe rezultoi e veshtire ndaj Eintracht Braunschweig fale nje goli te Junuzovic ne fund te ndeshjes. Por kjo fitori erdhi … Read More

Inter vs Real Madrid: Formacionet e mundshme

10/08/2013, 12:54 |

Interi sot ne darke, ne oren 20:00 do te luaje nje miqesore luksi me Real Madridin. inter.al sjell tek ju formacionet te mundeshme te kesaj ndeshje qe premton spektakel: Inter(3-5-1-1): Handanovic; Campagnaro, Ranocchia, Juan Jesus; Nagatomo, Guarin, Cambiasso, Kuzmanovic, Pereira; … Read More

Wallace, ja cfare po frenon Interin te mbylle marveshjen

07/08/2013, 17:07 |

Gruan e ka tape por goten e do plot. Keshtu thote nje shprehje e vjeter Italiane, dhe keshtu po e ekzagjeron Chelsea i Jose Mourinhos me kerkesat per brazilianin Wallace. Zikalterit menduan meqe Chelsea nuk deshironte ta shiste, nuk do … Read More

VIDEO – Guinness Cup, Inter-Juventus, Alverez gol pas nje super aksioni!

07/08/2013, 1:36 |

Ne keto momente po luhet ne Miami ndeshja e vlefshme per Guinness Cup, Inter-Juventus.

Interi ka bere nje pjese te pare mjaft te mire duke dominuar dhe duke i lene shum pak hapsira kundershtareve. inter.al sjell tek ju videon e … Read More

FOTO – Sky: Ja Interi i Mazzarrit me blerjet e reja

07/08/2013, 0:11 |

Interi po punon qe te kompletoje ekipin ne dispozicion te Walter Mazzarrit, por nderkohe Sky Sport ka dizenjuar nje formacion te mundshem 3-5-2 te tranjerit toskan duke mare parasysh blerjet e reja.

Perkrah tyre eshte dhene … Read More