Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 20, 2021

Scroll to top

Top

Uncategorized

Roma- Dzeko ka deshtuar, do te largohet ne fund te sezonit. Spalletti kerkon zevendesuesin e tij, objektivi eshte Icardi.

28/04/2016, 12:30 |

Il messaggero raporton nje tjeter prapaskene merkatoje mes Interit dhe Romes. Drejtuesit e klubit kryeqytetas kane identifikuar kapitenin zikalter si zevendesuesin ideal te Edin Dzekos, i cili deshtoj kete sezon.

Behet fjale per Mauro Icardin, klasi … Read More

Interi mbi “Pirlon” uruguajan. Kontakte me Boca Juniors per Bentancur. Ne oret e ardhshme zhvillime konkrete?

28/04/2016, 11:23 |

Massimiliano Mirabelli ka qene i pranishem dje ne Ameriken e Jugut per te vezhguar disa profile interesante. Gazzetta dello Sport sot tregon se agjenti 007 zikalter ne krye te listes ka patur talentin 18-vjecar te Boca Juniors: Rodrigo … Read More

CdS – Vela ose Giaccherini per nje operacion Low Cost.

27/04/2016, 12:12 |

Ne perjudhen ku po flitet shume per listen e te preferuarve per nje sulmues krahu eshte shtuar dhe nje emer i ri: Carlos Vela.

Ne krye te listes qendron emri i Bellarabi dhe Candreva, por Bayern … Read More

Cesari: “Cholo shume i qarte. Interi po mendon te ardhmen me te”.

27/04/2016, 11:48 |

Pas lajmeve dhe deklaratave te Simeones se nje dite do te rikthehet tek Interi, nga studiot e SportMediaset ka ardhur komenti i ish-arbitrit Graziano Cesari:

“Diego Pablo Simeone ka qene shume i qarte. Ka thene se … Read More

Pagliuca: Inter, mer Dzekon. Duhet Verrati…

27/04/2016, 11:20 |

Gianluca Pagliuca voton Edin Dzekon per sulmin zikalter!

Pse jo? Nese Icardi lendohet, kush do te shenoje, Palacio?

Jam shume i bindur qe sulmuesi aktual i Romes do e kaloj kete moment dhe do … Read More

Vjen komunikata zyrtare e Suning Gropu: “Mendojme te bashkpunojme me Interin. Do te jete nje investim reciprok”.

25/04/2016, 11:24 |

Ka ardhur deklarata e pare zyrtare nga Suning Commerce Group. Presidenti i kesaj kompanie kolosale Zhang Jindong ishte i pranishem ne San Siro ku bisedoj me Tohir dhe Moratti. Ja deklarata:

“Suning Investment Holding Group dhe Suning Sport … Read More

CdS – E ardhmja e Eder dhe Jovetic nuk eshte vendosur akoma!

25/04/2016, 10:40 |

Edhe Corriere dello Sport ka folur per momentin e Stevan Jovetic dhe Eder: “Me shume mundesi, ne rast te ndonje hapi fals nga Roma, golat e Jovetic dhe Eder mund te rihapnin shpresat per nje vend ne Champions. … Read More

Zanetti per Mou: “Do te jete gjithmone pjese e kesaj familje”.

24/04/2016, 14:00 |

“Mund te ulem perseri ne krah te tij si ne rastin e ndeshjes me Sampdorian, ishte nje moment shume emocionues. Edhe ai ka provuar emocione te forta, eshte prekur nga reagimi i gjithe publikut te cilet nuk do … Read More

Murillo: “Ndihem krenar per fjalet e thene nga Cordoba”.

24/04/2016, 9:48 |

Pas ndeshjes se djeshme Murillo u ndal ne mikrofonat e FcInterNews.it:

 Nje fitore e bukur, me nje skuader te mire organizuar. Ti dhe Joao Miranda keni rezultuar si nje nga dyshet me te mira te Seris A:

Read More

Notat e Inter-Udinese 3-1: Jovetic mer perdore Interin, ja Kondogbia i vertete. Melo…

23/04/2016, 23:01 |

Interi mund Udinesen 3-1. Shenon Jovetic dy here dhe nje here Eder ne finalen e ndeshjes. Zikalterit shkojne -4 perseri nga Roma dhe +5 nga Fiorentina. Keto jane notat e ndeshjes:

HANDANOVIC 6.5 – Pa faj … Read More

Mancini: “Le te mbajme gjalle shpresen. Investitoret e rinje? Nuk jemi corjentuar. Jovetic dhe Eder…

23/04/2016, 22:59 |

Ne perfundim te ndeshjes Roberto Mancini eshte ndalur ne mikrofonat Premium Sport:

Fitore e rendesishme, rreziku ne finalen e ndeshjes?

Keshtu eshte, edhe me Genoan ndodhi e njejta gje, zhvillojme shume aksione dhe ndeshjet … Read More

Inter-Suning, ja si ndryshojne kuotat e Thohir dhe Morattit.

23/04/2016, 18:38 |

Tratativa mes Inter dhe Suning, prezent keto dite ne Milano, per te blere disa aksione interiste mund te mbyllet ne javet e ardhshme. Me futjen e aziatikve, qe do te sillnin nje rritje kapitali, aksionaret e tanishem, Erick … Read More

Moratti: “Pozicioni im? Ne fillim do te shohim se cdo te bejne ata. Dje nje darke miqesore, me njerez te nje niveli te larte.

23/04/2016, 18:05 |

“Pozicioni im tek Interi? Eh, te shohim se cdo te bejne ata, pastaj do te vendos”.

Ish presidenti zikalter Massimo Moratti nuk tregon shume kur pyetet nga gazetaret per rolin e tij te ardhshem ne skuader. … Read More

CdS – Premier dhe Psg mbi Perisic-Brozovic.

23/04/2016, 17:47 |

Me shume mundesi kete merkato, ne shtepine zikalter do te trokasin shume skuadra te medha per te kerkuar sherbimet e disa lojtarve. Ja nje artikull i Corriere dello Sport: “Perisic eshte prej kohesh nen monitorimin e Contes, edhe … Read More