Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 27, 2021

Scroll to top

Top

Uncategorized

CdS – Syte e shume skuadrave Big tek Brozovic. Por Interi….

05/03/2016, 10:33 |

Jo vetem Arsenali por dhe Bayern e Chelsea jane vene ne gjurment e Marcelo Brozovic. Sipas Corriere dello Sport super performanca e kroatit ne ndeshjen kunder Juves nuk ka kaluar pa u vene re nga skuadrat Big te … Read More

TS – Perisic-Ljajic per rikthimin. Boban kishte deklaruar…

04/03/2016, 11:22 |

Perisic-Ljajic dhe Interi rikthehet te vrapoje. Jo vetem ne krah. Tuttosport thekson rendesine e dy Sllaveve per arritjen e vendit te trete, sidomos Kroati i cili ka zhvilluar nje ndeshje te mbrekullueshme, e kjo ka ndodhur sepse ka … Read More

CdS – Mancini ka rigjetur Interin: Stop dy mesfushorve shkaterrues, Brozo, 2 sulmues krahu…

04/03/2016, 11:03 |

Humbi finalen por te merkuren Mancini ndoshta fitoj ate cka eshte me e rendesishmja, Interin. Me shpresen qe kthesa mos te vi shume vone, si ne Kupe, rikthimi per luften e vendit te trete duhet te vij menjehere.

Ndeshja kunder … Read More

Juan: “Nuk kam fjetur pas ndeshjes se djeshme. Perisic me kujtoj Cuchu. Besuam pas golit te trete”.

03/03/2016, 16:29 |

Shpresat e Interit jane qe ndeshja e djeshme te sherbeje si pike kthese per kete fund-sezon, per te arritur objektivin final, nje vend ne Champions. Ne ndeshjen e djeshme Juan ishte padyshim nje nga me te miret ne … Read More

Moratti: “Inter po kalone ne perjudhe depresioni gjeneral. Nuk mendoj se skuadra nuk e ndjek Mancinin, ai…

01/03/2016, 17:51 |

I pyetur nga gazetaret per gjendjen qe po kalon Interi, ish-presidenti zikalter Massimo Moratti i eshte pergjigjur keshtu : “Nuk e di nese skuadra nuk eshte me Mancini, por nuk besoj se po ndodh dicka e tille. Eshte … Read More

FcIN- Shume zera per largimin e Mancinit nga Interi, por vullneti i trajnerit eshte i qarte: Deshiron Interin dhe per sezonin e ardshem.

01/03/2016, 14:01 |

Interi po kalon nje perjudhe te veshtire me rezultate negative te cilat e kane larguar nga lufta per Titull por kane vene ne rrezik dhe Champions. Si pasoje e ketij momenti, zerat e merkatos po vene gjithnje e … Read More

CdS- Tohir mban Mancinin dhe ndryshon Interin. Gati Banega, piketohet Bellarabi. Iken Brozovic dhe JoJo, Ljajic…

01/03/2016, 11:50 |

Ndryshe nga Tuttosport, sipas Corriere della Sport Mancini do te jete dhe sezonin tjeter trajner i Interit. Gjithashtu Mancio po pergatit prej kohesh levizjet ne merkaton e ardhshme per te forcuar me grupin me blerje te rendesishme por … Read More

TS-Mancini-Inter: Do te jete lamtumire. Ja motivet…

01/03/2016, 11:33 |

Sot te gjith e mohojne por Tuttosport nuk ka dyshime: “Ne fund te sezonit rruget e Mancinit dhe Interit do te ndahen. Tohir ka bere me shume sec duhej duke rrezikuar e nga Fair play per te kenqur … Read More

Jane verifikuar kushtet e Telles dhe Medel. Ne mbrojtje te merkuren…

29/02/2016, 17:09 |

Silvia Vallini, e derguara e Sky ka treguar te rejat e fundit nga Appiano Gentile.

“Jane verifkuar gjendjet e Alex Telles dhe Gary Medel. Eshte konfirmuar diagnoza se Braziliani ka probleme ne kofshen e djathte ndersa Medel ka … Read More

Rocchi kunder Interit: 8 kartona te kuq…

28/02/2016, 13:59 |

Pas Napolit (322), Interi eshte skuadra e dyte me me pak faulle te shkaktuar (346) por jan ndeshkuar me 72 kartona, 1 karton cdo (4.81) fualla dhe vetem Empoli eshte ndeshkuar me shume me 1 karton ne (4.77).

Gianluca Rocchi … Read More

Trapattoni: “Juve, te perballet me Interin pas ndeshjes me Bajernin eshte nje avantazh. Mancini me pelqen, Icardi si Paolo Rossi”.

28/02/2016, 11:07 |

“Per Juventusin do te jete nje avantazh perballja me Interin direkt pas ndeshjes me Bajern, keshtu ata jane me te karikuar”. Ky eshte mendimi i Giovanni Trapattoni per mikrofonat e Tuttosport.

Trapp flet dhe per dy trajneret: “Te Allegri, gjithmone praktik … Read More

Zanetti: “Juve: Kete here do te jete nje ndeshje tjeter”.

27/02/2016, 10:13 |

“Me Juventusin do te jete nje ndeshje shume e veshtire, por nese arrijm te dalim ne lojen tone me te mire, athere do mund te fitojme”

Scudeto? “Mendoj se do te jete nje lufte e gjate midis Juves dhe Napolit. … Read More

Eder: “A jam i shqetesuar per mungesen e golit? Jo, kam shenuar 12. Eshte normale te hasesh veshtiresi kur nderon skuader ne janar.Kunder Juves….

26/02/2016, 21:23 |

Kur kane ngelur me pak se 48 ore nga perballja e se dieles kunder Juventusit, blerja me e re e Interit Eder ka folur per mikrofonat e Mediaset Premuium dhe ka hedhur poshte zerat qe flasin per nje fillim te … Read More

Zyrtare: Gianni Infantino eshte presidenti me i ri i FIFA-s.

26/02/2016, 20:30 |

Ish sekretari gjeneral i UEFA-s pase balotazhit te dyte me vota kunder sheikut Salman Al Kalifa eshte perzgjedhur Presidenti i FIFA-s. Infantino: “Do te jem presidenti i te 209 Federatave, do te punojme te gjith sebashku per nje perjudhe te … Read More