Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 28, 2021

Scroll to top

Top

Uncategorized

SM – Ne janar Brozovic largohet. Milan ne dritare…

04/10/2016, 14:13 |

Inter do hidhet ne sulm per te perforecuar repartin e mbrojtjes ne merkaton e janarit, e per kete mund te kete nje sakrifice, shitja e Marcelo Brozovic, i cili ka dal jasht projektit te De Boer pas nates … Read More

Moratti: “Perjashtoj kthimin tek Inter, me vjen keq per tifozet. Ne te ardhmen te shohim”.

04/10/2016, 14:07 |

Eshte folur sot per nje rikthim te Massimo Moratti dhe Tronchetti Provera tek Inter, por ish presidenti zikalter ka mohuar kete lajm per mikrofonat e TMW: “Kam lexuar kete lajm, nuk e kuptoj sepse flasin per kete skenar”.

Read More

Moratti e Tronchetti Provera duan 31% e Thohir. I jane propozuar Suning, ja ideja…

04/10/2016, 11:17 |

Zerat per nje rikthim te Massimo Morattit ne klub vijne edhe nga Repubblica. E perditshmja shkruan se ish presidenti sebashku me Marco Tronchetti Provera deshirojne rikthimin. Plani eshte menduar qe ne majin e shkuar, ne momentin qe i … Read More

Santon per IC: “Ndeshje e bukur. Roma me me shume fat. Ky Inter ka shume potencial, duhet pak kohe”.

03/10/2016, 11:12 |

Perpara se te kthehej ne Milano, Davide Santon u ndal per mikrofonat e Inter Channel per te komentuar Roma-Inter: “Ndeshje e veshtire, Ne Serie A lojtaret e shpejt si Salah jane pak. Rastet qe ka krijuar kan nisur … Read More

GdS – Santon dhe Brozovic po mendojne per Romen…

28/09/2016, 16:47 |

Te reja ne Appiano per ndeshjen kunder Romes. Gazzetta dello Sport: “Jasht listes Uefa jane Joao Mario, Kondogbia dhe Gabigol, ndersa Santon e Brozovic do qendrojne ne Milano per tu stervitur sa me mire per ndeshjen kunder Romes. … Read More

GdS – Se shpejti do jete radha e Jovetic, Erkin…

27/09/2016, 16:09 |

Gazzetta dello Sport ka analizuar vendimet e De Boer: vetem Caner Erkin dhe Stevan Jovetic nuk kan patur mundesine per te shfaqur ate qe dine te bejne. Te gjith i kan patur shanset e tyre, i vetmi qe … Read More

De Boer nuk e pelqen Nagatomon, do kete perparesi Miangue.Gnoukouri perpara Melo? Mosha nuk vlen…

27/09/2016, 13:24 |

Dy zbulimet e fundit te De Boer qe ben kritiken te hesht ishte zgjedhja e Gnoukouri perpara Melo dhe Miangue. De Boer pasi pa qe Kondogbia nuk ndoqi udhezimet e tij vendosi ne regji te mesfushes Gnoukouri, i … Read More

GdS – Lind emri i Sarr. Semedo shume afer…

25/09/2016, 11:10 |

Syte e Inter kthehen nga Franca, me sakt te mbrojtesi i ri i qendres qe luan per Nice, Malang Sarr. Gazzetta dello Sport shpjegon: “Sarr lojtar i kombetares under 17, eshte nje mbrojtes qendre qe mund te luaj … Read More

GdS – Zhang strateg i Interit, do investoje ne 360 grad. Stevan do vendoset ne Milano…

25/09/2016, 10:27 |

Perjudha pozitive ne shtepine e Inter ka entuziazmuar Jindong Zhang i cili ka treguar se do bej investime te medha ekonomike, jo vetem ne merkato. Sic shpjegon Gazzetta dello Sport, Suning ka si qellim te permiresoje strukturen e … Read More

Sky – Mund te jete momenti i Miangue, ja formacioni i mundshem…

24/09/2016, 20:57 |

Neser kunder Bologna mund te debutoj nga minuta e pare Senna Miangue. Sic raporton Sky, 19 vjecari belg mund te nis titullar ne San Siro, ndersa ne krahun tjeter do jete Davide Santon. Perpar mbrojtjes Frank De Boer … Read More

De Boer: “Ansaldi eshte Ok. Gabigol do futet gradualisht. Jovetic nje opsion i vlefshem, Brozo akoma jasht…”.

24/09/2016, 14:42 |

Sot ne oren 13:00 Frank de Boer mbajti konferencen per ndeshjen e neserme kunder Bologna. Nga qendra sportive Angelo Moratti, De Boer ju pergjigj keshtu pyetjeve te gazetareve:

Lodhja mund te jete nje faktor negativ ne … Read More

CorSera – Zhang premio te cmendura nese fitohet Scudeto.

23/09/2016, 12:17 |

Entuziasmi ne shtepine e Inter kete fillim sezoni ka prekur edhe drejtuesit me te lart. Nje entuziasezm qe po ben Jindong Zhang te kerkoje fitoren me Inter, dhe sa me shpejt te jete e mundur. Per te bere … Read More

Joao Mario: “Loje skuadre, duhet te vazhdojme keshtu. De Boer po rritet sebashku me ne…”.

22/09/2016, 0:06 |

“Ishte nje fitore e bukur, kemi luajtur si nje skuader, duhet te vazhdojme keshtu”. Keto jane fjalet e Joao Mario per Premium Sport, i cili ka qen prezent ne tre fitoret e fundit te skuadres zikalter, Pescara, Juve … Read More

Icardi per Sky: “Eshte detyra ime te ndihmoj skuadren per te fituar. Me kaq shume kualitet ne krah eshte me e thjeshte”.

22/09/2016, 0:01 |

Mauro Icardi u ndal per mikrofonat e Sky ne perfundim te takimit, ku realizoj nje dopjete: “E them gjithmone, eshte detyra ime te bej gol dhe te ndihmoj skuadren te fitoj. Kjo ndeshje ishte shume e rendesishme, nuk … Read More