Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 27, 2021

Scroll to top

Top

Uncategorized

ZYRTARE, Wolfsburg-INTER: Mancini ka zgjedhur Hernanes dhe Juan! Ja formacionet…

12/03/2015, 18:08 |

Ja formacionet zyrtare te zgjedhura nga tekniket Dieter Hecking dhe Roberto Mancini per sfidern Wolfsburg vs Inter e programuar per ne oren 19:00 ne Volkswagen Arena!

WOLFSBURG: 1 Benaglio; 8 Vieirinha, 25 Naldo, 31 Knoche, 34 … Read More

Guarin: “Jam i qete dhe ndjej besimin e tranjerit. Shiriti i Kapitenit…”

01/03/2015, 21:50 |

I intervistuar per InterChannel, Fredy Guarin ka komentuar keshtu paraqitjen e skuadres.

Keto jane fjalet e tij: “Kemi qene pak te lodhur, Fiorentina ka shfrytezuar me mire se sa ne shanset e paraqitura, por edhe ne … Read More

NOTAT – One Guaro Show, Shaqiri eshte nje mrekulli…

15/02/2015, 20:22 |

Kjo ishte. Interi fiton dhe bind. Per te dyten here radhezi ne kampionat, gje qe kishte pak kohe qe nuk kishte ndodhur e fiton ne nje fushe si ajo e Atalantes. Nje fitore qe mund te kete edhe … Read More

Shaqiri, lojtari më kreativ në Seria A.

09/02/2015, 20:30 |

Xherdan Shaqiri do të thotë kreativitet. Kjo është karakteristika kryesore që tregoi lojtari i përfaqësueses zvicerane me origjinë nga Kosova në ndeshjen kundër Palermos.

Transferimi më i shtrenjtë i skuadrës zikaltër në merkaton e fundit … Read More

Guarin: “Në Inter të gjithë “leader”. Të lumtë, Brozovic”

09/02/2015, 13:12 |

Sot Mancini e ka përdorur rreshtimin 4-3-3. A mund të jetë kjo zgjidhja e përkohshme deri sa rreshtimi 4-2-3-1 të jetë më optimist?

“Ne duhet gjithmonë të respektojmë zgjedhjet e misterit, duhet të jemi gjithmonë në dispozicion në momentin që … Read More

Thohir: “Dje një Fredy Guarin i shkëlqyer. Pozitive edhe dopieta e Icardit”

09/02/2015, 12:02 |

Edhe Erick Thohir është ndalur të flas për fitoren e Interit ndaj Palermos. Presidenti, në deklaratat për Sky Sport 24, ka dashur t’i urojë në një mënyrë të veçantë dy protagonistët e ndeshjes: “Kundër Palermos një Fredy Guarin … Read More

CdS – Osvaldo, jemi në detaje, të martën pritet lamtumira.

08/02/2015, 12:03 |

Në edicionin e sotëm të Corriere dello Sport, shkruhet për detajet për një transferim të mundshëm të Pablo Daniel Osvaldos në Boca Juniors. Sulmuesi thuhet se ka marrë leje nga klubi i Buenos Aires që të mund t’i … Read More

Inter-Palermo, Mancio me Puscas nga minuta e parë? Dhe Kovacic…

07/02/2015, 10:16 |

Inter – Palermo mund të jetë rasti i madh i George Puscas. Duke e pasur parasysh gjendjen jo të mirë fizike të Lukas Podolskit, gjithashtu problemin në kavilje të Rodrigo Palacios, Roberto Mancini po mendon seriozisht që t’i … Read More

CdS – Kundër Palermos do të jetë 4-3-3, Rannochia në dyshim.

06/02/2015, 13:00 |

Mancini konfirmon rreshtimin 4-3-3, por duhet shqyrtuar gjendja e Rannochias. Nuk ka dyshime thotë “Corriere dello Sport”, e cila shpall formacionin që do të zbresë në fushë kundër Palermos të dielën në mbrëmje. Përpara Handanovic, mbrojtja do të … Read More

Sky – Inter, muaj shume intensiv me lojtaret e numeruar. Duhet te kuptohet nese…

26/01/2015, 16:28 |

Sic tregon Andrea Paventi per Sky Sport nga Appiano Gentile, mund te kete ndryshime te medha ne strategjine e merkatos per Interin.

Duhet kuptuar nese do te blihet qe tani Murillo apo jo, duke pare demtimet … Read More

Brozovic, pas disa oresh zyrtarizimi: Ka nenshkruar kontraten per…

26/01/2015, 16:09 |

Brozovic eshte lojtari me i ri i Interit dhe ka firmosur kontraten me zikalterit per 4 vjet e gjysem.

Pas disa oresh pritet edhe zyrtarizimi nga ana e klubit te Interit. Kroati ishte dje ne San … Read More

VIDEO – Magji e paster e Recobes, gol spektakolar nga goditja e kendit!

21/01/2015, 14:53 |

I pavdekshem Alvaro Recoba.

Pas spektaklit qe dhuroi kunder Penarol, ja nje tjeter magji e El Chinos, i cili eshte ne zemrat e te gjithe interistave qe prej kohes kur luante me Interin e ishte idhulli … Read More

Notat – Kjo ishte prova, Mancini i ka nderruar fytyren skuadres. Imapkt Poldi, 2 qendroret horror!

07/01/2015, 0:27 |

‘Interi ndalon Juventusin’, ‘Interi tremb Juventusin’ apo ‘Interi per pak nuk mund Juventusin’, quajeni si te doni. Sot Interi ne pjesen e dyte shkelqeu dhe per pak nuk fitoi ndeshjen! Tifozet duken te kenaqur por Mancini jo dhe … Read More

Notat: Naga-Dodo, mama mia! Kovacic, nga nje planet tjeter. Bonazzoli tregon si luhet ne Meazza!

22/12/2014, 0:36 |

Interi barazon nje ndeshje qe duhet ta kishte fituar ne Meazza por ne te njejten kohe nje ndeshje te cilen e rrezikoi seriozisht per ta humbur. Keto jane notat e ndeshjes se sotme ky bie ne sy nje Kovacic fenomenal:

Read More