Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 28, 2021

Scroll to top

Top

Uncategorized

Perisic per IC: “Do te bej me mire sezonin e ardhshem”.

07/05/2016, 21:26 |

Pas fitores kunder Empolit, Ivan Perisic eshte ndalur ne mikrofonat e Inter Channel:

Nuk jam i kenaqur sepse nuk kemi zhvilluar nje ndeshje te madhe, sidomos ne pjesen e dyte.

Une golashenuesi me i … Read More

Icardi per Ic: “Demtimi? Te marten do e kuptojme se per cfare behet fjale”.

07/05/2016, 21:17 |

Demtimi? Te marten do te kryej testet mjeksore, sot kam ndjer nje kontraktim te vogel dhe nuk preferova te rrezikoja.

Ndeshja? Ishin 3 pike te rendesishme, u treguam te zote dhe i fituam.

Publiku? … Read More

GdS – Icardi, e ardhmja eshte ne dyshim. Ai deshiron te qendroje, por me oferte mbi 40 milion, do te shitet!

06/05/2016, 14:02 |

Ndeshja kunder Empolit mund te jete e fundit per Mauro Icardin perpara tifozve ne San Siro. Kete lajm e ka publikuar sot Gazzetta dello Sport:

“Eshte e pamundur te fshihet se e ardhmja e Icardit eshte … Read More

Tohir sot kthehet ne Milano!

06/05/2016, 10:34 |

Erick Thohir  sot kthehet ne Itali per vizite  te shpejte: “Do te ndjek takimin e menaxherve ne qendren sportive zikalter. Do takohet me skuadren ku do ju kerkoje nje fitore neser per te blinduar vendin e 4-te. Do … Read More

GdS – Alvarez: Sunderland nuk paguan dhe ankohet ne Tas.

06/05/2016, 10:16 |

Duket akoma e larget mbyllja e ceshtjes ligjore ndermjet Interit dhe Sunderland per Ricardo Alvarez:

“Interi ka fituar raundin e pare, pasi Fifa e ka urdheruar Sunderlandin te paguaj kestin e pare te 10,5 milioneve. Klubi … Read More

Jovetic: “Inter, nuk te le. Me Mancinin gjithcka eshte OK. Une dhe Icardi po kuptohemi shume mire. Touren dhe Zabaleten e keshilloj te vijne ketu”.

05/05/2016, 10:53 |

“Nje vote nga 1 te 10-ta per sezonin tim? 5! Jam gjithmone i rrepte me veten time, nuk dua te fajsoj te tjeret, duhet te jepja shume me shume dhe shpresoja te shenoja me shume gola”. Keshtu e … Read More

CdS – Nga Icardi te Mancini: Sa shume kerkesa ne shtepine zikalter!

05/05/2016, 10:09 |

Corriere dello Sport  ka shkruar nje artikull per mundesite e ofertave qe mund te mberrijne ne shtepine ziklater gjate kesaj merkatoje:

Samir Handanovic mund te jete nje ide e Chelseas ose United ne rast se largohet Cortois … Read More

GdS – Toure nuk bind, Biglia kushton shume…

05/05/2016, 9:25 |

Dy emrat me te perfolur per mesfushen zikalter per momenti jane: Yaya Toure dhe Lucas Biglia.

Sic raporton Gazzetta dello Sport, Piero Ausilio nuk eshte impresionuar nga loja e Toure naten e djeshme ne Bernabeu.

Oferta e pare e Interit per Biglia, jane refuzuar 15 milion: Kerkesa eshte 20-25. Nderhyn edhe Juventusi…

04/05/2016, 14:40 |

Eshte refuzuar oferta e pare per Lucas Biglia. Sic shpjegon SkySport, Interi i ka prezantuar Claudio Lotitos nje oferte prej 15 milion eurosh per mesfushorin argjentinas, por eshte refuzuar. Kerkesa eshte 20-25 milion euro. Por do te flitet per … Read More

GdS – Macini beson: Biglia dhe Banega…

04/05/2016, 10:25 |

Po nese Ever Banega do te rigjente tek Inter Lucas Biglia? Per mesfushorin argjentinas i cili duket se do te largohet nga Lazio, Roberto Mancini mund te perdore dhe karten e Ever Banega per ta bindur te vishet … Read More

Ronaldo: “Me Interin mund te fitonim me shume, por kane ndodhur gjera te cuditshme”. Me pase pershendetja me Zanettin.

03/05/2016, 12:03 |

Ne studiot e emisionit ‘Tiki Taka’, Fenomeni Ronaldo Luis Nazario de Lima  ka folur rreth aventures se tij si zikalter dhe jo vetem:

RONIE TE INTER – “Kam nje ndjenje te madhe per Interin, e ndjek gjithmone, jam tifoz i vertet i kesaj skuadre … Read More

Zanetti: “Suning kompani e forte dhe serioze, per Interin eshte nje Nder. Tratativa po avancon sipas interesave te klubit”.

03/05/2016, 10:52 |

I intervistuar ne ceremonine e mbajtur per edicionin “Premio Gentelman”, zevendes Presidenti i Interit, Javier Zanetti ka folur per mikrofonat e Sky Sport rreth futjes se aksionerve kinez ne klubin zikalter:

“Fakti qe ka ardhur nje … Read More

Ronaldo: “Simeone tek Inter? Eshte vetem ceshtje kohe. Ndjej dashuri per kete klub…”

02/05/2016, 13:41 |

Nga MonteCarlo ku eshte i ftuar nderi ne PokerStar, Fenomeni Ronaldo ka folur per mikrofonat e Premium Sport:

“Ndjej dashuri per Interin dhe nuk e di ne cfare menyre mund ti ndihmoj. Simeone tek Inter? Mendoj se eshte vetem ceshtje … Read More

Cordoba: “Te rikthehem tek Inter? Nese do mundem ti ndihmoje, patjeter. Murillo duhet te permiresohet”.

02/05/2016, 11:39 |

Nga studiot e Domenica Sportiva, ish mbrojtesi zikalter Ivan Ramiro Cordoba flet per gabimin e mbrojtjes ne golin e pare te shenuar nga Klose: “Keto momente ndodhin ne nje sezon si ky, eshte e lehte per tu thene por per lojtaret … Read More