Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 12, 2021

Scroll to top

Top

Uncategorized

Face to Face – Savino: “E gjej veten tek Zanetti. Thohir? Si te ishte Madonnina…”

11/10/2013, 13:36 |

Nicola Savino eshte nje drejtues televiziv dhe radiofonik shume i suksesshem, me pasionin per ngjyrat zikalter. Jane shume te famshme imitimet e tij te kapitenit Javier Zanetti, me te cilin ka nje miqesi te madhe. Kemi sjelle intervisten … Read More

TRA CALCIO E MERCATO – Lojtar krahu (esterno) jemi ne rruge te duhur: syte mbi Vrsaljko.

10/10/2013, 12:46 |

Dhjete dite per te rifilluar. Interi eshte vendosur me shpatulla mbas muri mbas humbjes me Romen, dhe pa 11-shen e kombetareve ka filluar rrugen e saj drejt ndeshjes kunder Torino-s. Duhet te jete ndeshja e pergjigjeve, skuadra e … Read More

Topi i Arte Zikalter | Inter-Roma 0-3

06/10/2013, 23:29 |

Humbja e pare per Interin e Mazzarrit ne nje ndeshje zyrtare dhe nje humbje qe do te lere shenje. Vetem per rezultatin ama, sepse djemte e Mazzarrit luajten shume mire. Vazhdojme me tre lojtaret me te mire te … Read More

De Rossi: “Interi kundershtar i veshtire. Mazzarri tek Roma…”

05/10/2013, 13:55 |

I intervistuar nga mikrofonat e Sky Sport, Daniele De Rossi, zevendes kapiteni i Romes, ka folur per sfiden e sotme ne San Siro kunder Interit: “Mbase eshte kundershtari me i veshtire deri tani, edhe pse te tjerat nuk … Read More

Face to Face – Fognini: “Mourinho idhull, shembull Zanetti. Mazzarri? Nuk kam dyshime”

04/10/2013, 14:29 |

Ky vit ka qene fantastik per Fabio Fognini, tashme i 16-ti ne klasifikimin e ATP dhe i pari nga italianet. Mbas fitoreve ne turnete e Stuttgart-it dhe Hamburg-ut, tashme gjendet ne Kine, ku do te perballet me Rafa Nadal. FogniniRead More

The Polemic One – Masakrimi i Balo-s, kalendari i cmendur dhe «Aeroplanino» i demtuar.

03/10/2013, 17:14 |

Ide kisha me bollek. Dhe me te vertete, bota e futbollit nuk deshton asnjehere per te na dhene talente, por edhe kesaj rradhe nuk na zhgenjeu aspak.

Fillojme, ne sens kronologjik, nga zhvendosja e pakuptueshme e … Read More

Ole – Simeone frymezohet nga Zanetti. Ja goli i Atleticos qe u ndertua ne baze te skemes se Pupit!

03/10/2013, 0:17 |

Ole tregon ne faqen e saj ne internet golin e Arda Turan nga goditja e denimit ne ndeshjen e djeshme ndaj Portos ne Champions League dhe e krahason me ate te Zanettit shume vite me pare. Sic nenvizon … Read More

TRA CALCIO E MERCATO – Yuto fleksibel. Guarin, largon dyshimet ne merkato! Cordoba kerkon nje kolumbian.

02/10/2013, 16:19 |

Kater pike. Kater pjese. Nuk eshte shume, eshte thjesht distanca qe na ndan nga Roma ne krye te klasifikimit. Roma, qe te shtunen ne mbremje do te vije ne San Siro. Nje fillim sezoni i rendesishem dhe mbase … Read More

Zamorano dhe 9: ja perse e lashe numrin Ronaldo-s.

01/10/2013, 15:46 |

Portali Ecuavisa.com publikon nje skenar humoristik se pse Zamorano e la numrin 9 te Interit ne favor te Ronaldos. Nike atehere ishte sponsor teknik i klubit ne vitin e dyte te Fenomenit, te cilit i kerkuan qe te … Read More

Donati: “Ju shpjegoj se pse i thashe mirupafshim Interit”.

01/10/2013, 11:42 |

I intervistuar nga Gazzetta dello Sport, Giulio Donati shpjegon cilet ishin motivet e largimit nga Interi: “Interi ka bere disa zgjedhje, duke i besuar te tjereve. Por nuk mund te bej gje tjeter vetem qe ta falenderoj, qe nuk … Read More

Topi i Arte Zikalter | Cagliari-Inter 1-1

30/09/2013, 22:10 |

Ja tek vjen barazimi i pare pas ndeshjes me Juven, dhe vjen tek ju edhe rubrika e perjaveshme ‘Topi i Arte Zikalter’ ne te cilen zgjedhim sebashku(ne fakt i zgjidhni ju lojtaret me ane te sondazhit) tre lojtaret … Read More

Topi i Arte Zikalter | Inter – Fiore 2-1

27/09/2013, 16:40 |

Mirsevini ne rubriken e perjavshme te se henes, Topi i Arte zikalter ku publikojme 3 lojtaret me te mire te ndeshjes te zgjedhur nga ju. Vendi i pare mer 5 pike, i dyti 3 pike, i pari 1 pike, … Read More

The Polemic One – Racizmi, duhet ti leme mbrapa kraheve keqkuptimet. Dhe boll me moralizmat.

27/09/2013, 12:24 |

Ishte tetor 2007 dhe Curva Nord e Ultrasve zikalter do te mbyllej per shkak te racizmit. E thene ne kete menyre, me kembe ne toke. Arsyeja? Disa banderola te vendosura ne ate pjese te stadiumit Meazza, ku shpreheshin … Read More

Sardo: “Preti ne momentin e golit e kishte flamurin e ulur. E ngriti ne ajer pas 15 sekondave…”

26/09/2013, 0:22 |

Genaro Sardo, lojtari i krahut te Chievo Verona, zbulon nje prapaskene kurioze per pozicionin jashte loje qe u dha ne menyre absurde nga Preti ne golin e 2-1 nga ana e Chievos: “Une mora edhe karton te verdhe … Read More