Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 20, 2019

Scroll to top

Top

Uncategorized

Barcelona-Inter, Cambiasso nuk gjen paqe: “Nese ti si arbiter nuk jep ate penallti do te thote se duhet te marresh nje vendim.”

03/10/2019, 15:58 |

Arbitrimi i ndeshjes nga Skomina diten e djeshme ne Barcelona-Inter nuk ka bere vetem Antonio Conten qe te shpertheje, por edhe shume figura te futbollit. 

I fundit eshte Esteban Cambiasso, sot opinionist i Sky por eshte legjende e skuadres zikalter.

Read More

Flet edhe Lautaro: “Conte ka shume te drejte per ate qe tha per arbitrin. Jemi shume te trishtuar per rezultatin.”

03/10/2019, 14:08 |

Lautaro Martinez, autor i nje prove shume te mire me Barcelonen ka folur per mikrofoant e Inter TV. 

Ai ka treguar ndjesite e tij pas ndeshjes por edhe ka dhene mendimin e tij mbi gjithcka cfare eshte pyetur nga gazetari italian.

Read More

Cambiasso: “Ja pse ndeshja Inter-Juventus eshte shume me e rendesishme se ajo dje ndaj Barces.”

03/10/2019, 11:53 |

I intervistuar nga Sky Sport, Esteban Cambiasso ka shprehur mendimin e tij per situaten e Interit dhe ka folur per ndeshjen e djeshme Inter-Barceelona por edhe per ate te ardhshmen.

Sipas tij, ndeshja e se dieles per Interin eshte me … Read More

MOVIOLA – Fatkeqesi ne Camp Nou: Skomina shihte ne fushe vetem Barcelonen: mungon nje penallti por edhe shume gjera te tjera

03/10/2019, 11:01 |

Interi del nga Camp Nou me bindjen se mund ta luaje me cdo skuader ne bote sepse dje luajti nje ndeshje te madhe ndaj Barcelones.

Por gjithesesi zikalterit kane dale teper te nevrikosur nga ndeshja e djeshme per sa i … Read More

Messi: “Inter, cfare skuadre. Me te vertete te medhenj, na kane komplikuar jeten. Ky grup eshte shume i veshtire.”

03/10/2019, 10:09 |

Ne fund te sfides kunder Interit, ne Mixed Zone te Camp Nou eshte prezantuar ne menyre surprize edhe Lionel Messi qe nuk para del perpara gazetareve pas ndeshjeve. 

Keto kane qene deklaratat e argjentinasit te Barcelones menjehere pas ndeshjes.

“Me … Read More

NOTAT – Lautaro dhe Barella shkelqejne. Brozovic bie, Godin tradheton!

03/10/2019, 0:42 |

Interi humbet ndeshjen e pare te sezonit ndaj Barcelones ne Camp Nou por ka shume keqardhje ne radhet e zikalterve sepse ishte nje humbje e pamerituar. 

Nderkohe, keto kane qene notat e zikalterve ne naten e sotme.

HANDANOVIC 6 – Ben … Read More

Conte sulmon Uefan dhe arbitrin? “Kam pare gjera ne fushe qe nuk me kane pelqyer. Kerkojme respekt.”

02/10/2019, 23:45 |

Ka qene nje humbje e pamerituar nga Interi ne shume aspekte dhe ka ardhur pas nje ore loje e luajtur ne nje nivel shume te larte. 

Ka ardhur keshtu humbja e pare kete sezon per zikalterit dhe vjen nga Barcelona … Read More

Valverde pas ndeshjes: “A eshte rezultat i drejte ky? Conte do ju thote jo, por me degjoni mua: eshte nje po. Interi nje skuader e madhe.”

02/10/2019, 23:24 |

Ernesto Valverde, tranjeri i Barcelones ka folur menjehere pas ndeshjes per mikrofonat e Sky Sport Italia. 

Ai ka komentuar rezultatin e ndeshjes dhe pikepamjen e tij te gjerave pas fitores se Barcelones.

Keto kane qene fjalet e tij: “A eshte … Read More

Barella teper i merzitur pas ndeshjes: “Sa keq, na vjen shume keq. Por le te ecim perpara sepse jemi Interi dhe duam ti fitojme te gjitha.”

02/10/2019, 23:14 |

Interi humbi ndaj Barcelones nje ndeshje qe me te vertete nuk e meritoi ta humbise ne asnje moment. 

Blaugranet arriten te triumfonin me rezultatin 2-1 ne pjesen e dyte ku kthyen edhe rezultatin ne favorin e tyre.

I pari nderkohe … Read More

E FUNDIT NGA SKY – Ja formacioni i mundshem i Interit: Antonio Conte po shkon drejt konfirmimit te D’Ambrosios

02/10/2019, 18:48 |

Vetem pak caste me pare kane ardhur disa konfirmime per sa i perket zerave qe kane qarkulluar sot per formacionin e mundshem te Interit.

Zikalterit e Contes do te perballen vetem pas 2 oresh ne Camp Nou kunder djemve te … Read More

Corriere: “Conte nuk flet, por ka ardhur lajmi i madh qe frikeson Juventusin.”

02/10/2019, 16:44 |

Mungese e rendesishme, por Antonio Conte (edhe pse sdo e pranonte kurre) nuk eshte se ka treguar shume merzitje.

Per sa i perket te tjerava, ajo e se dieles nuk eshte aspak nje ndeshje si te tjerat.

Romelu Lukaku ashtu … Read More

Analisti i Sky Sport zbulon: “Ja gjeja e pare qe ka kerkuar Conte diten e pare qe ka shkelur ne Appiano.”

02/10/2019, 15:01 |

Impakti qe ka pasur Antonio Conte tek ambjenti zikalter ka qene shume i forte dhe per te flitet pothuajse cdo dite ne mediat italiane. 

Conte sapo ka vene kembe ne Milano, ka ndryshuar fytyren e Interit dhe zikalterit e kane … Read More

Juve, De Ligt nuk ka frike: “Ndeshje e forte me Interin, por ata nuk jane aspak favorite. Ne duhet qe te fitojme.”

02/10/2019, 12:35 |

Juventusi luajti dje ndaj gjermaneve te Bayer Leverkusen dhe fitoi ndeshjen e saj ne Champions League duke pritur e qete tashme ndeshjen ndaj Interit. 

Nderkohe zikalterit do te kene nje ndeshje teper te veshtire sot ndaj Barcelones ne Camp Nou … Read More

Corriere – Ja dy shoket e perjetshem qe do te jene ‘armiq’ per nje nate: nje histori e vecante i lidh

02/10/2019, 11:46 |

Miq, pothuajse vllezer. Diten e sotme ata do e gjejne veten si kundershtare ne fushen e lojes. 

Te dy ata kane qene shoke skuadre per vite me radhe dhe kane ndare bashke dhomen e zhveshjes dhe nder keto vite, kane … Read More