Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 22, 2019

Scroll to top

Top

Uncategorized

Duhet nje shtyse: Moratti dhe Thohir ne Appiano Gentile

02/04/2014, 14:21 |

Eshte e kote ta mohojme, pas ndeshjes me Livornon, duhet nje shtyse nga dikush i jashtem dhe ata qe do ta japin mund te jene asgje me pak se dy presidentet: Thohir dhe Moratti.

Manjati indonezian … Read More

Garlando: “Mazzarri, duhet te futesh te luaje me shume Kovacic! Jo vetem qe te shpetoje pankinen: meriton vemendje edhe klubi”

02/04/2014, 12:49 |

Kolegu Luigi Garlando analizon momentin e zi te milanezeve duke e fokusuar vemendjen tek dy te rinjte si Kovacic dhe Cristante“Ne pamje te pare, populli interist zbulon nje mediano qe driblonte me nje te prekur (nje element i … Read More

FcIn1908- Thohir, takim i gjate me Morattin tek Saras…

27/03/2014, 18:03 |

Nje takim i gjate perpara ndeshjes se sotme. Erick Thohir, sot pasdite ka qene ne zyrat e Saras per te takuar Massimo Morattin , sic raporton edhe Fcinter1908.it

Nje takim i gjate, pas udhetimeve te gjata … Read More

Thohir: “Te gjithe ne prove, edhe Mazzarri. Sagna na pelqen, do te investojme mbi…”

25/03/2014, 15:51 |

Kam lexuar qe ne Itali pershkruhem si gjaknxehte, por disa gjykime, duke perfshire edhe referimet mbi lojtaret e vecante, i kam dhene menjehere pas ndeshjes: si president jam edhe tifozi i pare dhe eshte normale qe isha i … Read More

Ventura: “Icardi? Shume i forte ne thellesine e zones, por humbet ne hapesira te ngushta. Nese Palacio…”

11/03/2014, 23:03 |

Ne nje interviste per Rai2, Giampiero Ventura, eshte rikthyer tek fitorja e Inter-it kunder Torinos se tij. Ja cfare ka thene:

EUROPA – “Asnjeri nuk ka folur per Europe, ishte nje moment ne te cilin ishim te pestet ne klasifikim dhe ishte … Read More

Shqyrtim Inter-Torino – Mazzarri eshte i detyruar te ndryshoje, kthehet Hernanes

09/03/2014, 10:34 |

Pas barazimit zhgenjyes me Cagliari-n dhe ndeshjes se mire te luajtur ne Olimpico, Inter-i kthehet ne Meazza ne kerkim te nje fitoreje qe ti dhuroje Erick Thohir, prezent ne tribune sot pasdite. Renia e Fiorentina-s dhe rritja zikalter te … Read More

Top & Flop te Roma-Inter (0-0)

03/03/2014, 14:56 |

Situata ishte shume pak e rehatshme. Inter shkon te luaje ne Olimpico kunder nje Roma, e dyta ne klasifikim, dhe qe nga 8 ndeshje nuk le pike per kundershtaret brenda mureve te saj. Ne fund eshte nje barazim qe … Read More

Mazzola ne lot: “Talljet ndaj tragjedise se Torino, nje TURP. Ai stadium duhet te mbyllet! “

01/03/2014, 14:05 |

Lot dhimbjeje, per nje plage qe kurre nuk do te sherohet. Ndoshta shume pak prej jush e dine por legjenda zikalter Sandro Mazzola, eshte djali i Valentino Mazzolas, nje tjeter legjende te futbollit, kapiten i ekipit te ashtuquajtur GRANDE TORINO … Read More

Mazzarri: ”Penallti e qarte, por nuk arrijme te finalizojme. Hernanes duhet shume”

23/02/2014, 18:57 |

Eshte dukshem i zhgenjyer Walter Mazzarri pas barazimit me Cagliari-n. Pas nje penalltie mirazh te dhuruar per sardet, zikaltrit u munduan pjesen e dyte te kthenin rezultatin, por shpresat u thyen ne tranversen e Icardit dhe ne vendimet … Read More

Shqyrtim Inter-Cagliari – Alvarez per Hernanes. Mazzarri ndjek te treten

23/02/2014, 13:36 |

Interi vjen ne takimin me Cagliari-n nga dy fitore te njepasnjeshme qe duket sikur i kane dhene nje fytyre te re. 2014-ta kishte nisur shume keq, por hyrja ne fushe e Hernanes dhe e te ‘rikthyerit’ Guarin i … Read More

Ferguson hyn ne Keshillin e Administrimit te Interit! Thohir e prezanton keshtu…

21/02/2014, 23:19 |

Roselan Roeslani eshte larguar nga Keshilli i Administrimit te Interit, vend i cili eshte mare nga nje Skocez. Emri i tij eshte Grant Ferguson. Ferguson eshte nje ekspert i marketingut, telekomunacionit dhe mediave te webit. Ai do te … Read More

Cauet: “Evra? Nje alternative shume e mire per Nagatomon. Po shohim nje Kuz te madh fale…”

19/02/2014, 22:47 |

Ish-mesfushori zikalter Benoit Cauet ne nje interviste per IlSussidiario.net,ka folur per merkaton e Inter-it, duke filluar nga blerja e Evra me kosto zero:

Evra-Inter, do te ishte nje blerje e mire per zikaltrit? Duhet kuptuar nese do te largohet vertet nga Manchester United … Read More

Toldo: “Inter Forever per te mbledhur bashke ish-lojtaret zikalter”.

17/02/2014, 22:43 |

I ftuar ne “Solo Inter” gjate mbasdites se dedikuar prezantimit te programit “Inter Forever”, ishte edhe legjenda e portes, Francesco Toldo. 42 vjecari i cili mbajti per 9 vite veshur fanelen zikalter me te cilen koleksionoi 233 prezenca dhe shenoi … Read More

Te dielen vjen Cagliari ne krize. Per me teper…

17/02/2014, 12:35 |

Do jete nje Cagliari ne krize te plote ai qe do te zbrese ne fushe ne Meazza te dielen pasdite kunder Interit. Sardet, me humbjen e djeshme ne Sant’Elia kunder Livornos kane pesuar humbjen e peste ne gjashte … Read More