Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 27, 2020

Scroll to top

Top

Uncategorized

Gazzetta – Ja motivi se pse Spalletti vendosi te riktheje Icardin ne skuader dhe ta aktivizoje

03/04/2019, 11:27 |

Mauro Icardi merr bluzen me numrin 9 tek Interi dhe eshte gati qe te zbrese ne fushe sot ndaj Genoas. 

Pas 53 ditesh nga hera e fundit, argjentinasi rikthehet ne fushe dhe do te drejtoje sulmin e skuadres se Spallettit … Read More

Preview Genoa-Inter – Icardi rikthehet titullar por ka nje dyshim te madh per Spallettin!

03/04/2019, 9:40 |

Ne Genoa sot Interi do te kerkoje qe te zhduke nje tradite negative dhe te vihet perseri ne piste pas nje humbje ne shtepi ndaj Lazios.

Interi sot ne Ferraris ka objektivin e tre pikeve qe jane thelbesore per … Read More

Inter, Mourinho kujton koherat e vjetra: “Pas nje fitore ndaj Catanias nuk isha i lumtur, por Moratti me ndal dhe me thote…”

02/04/2019, 21:54 |

Jose Mourinho here pas here e kujton me mall kohen e kaluar tek Interi dhe kete gje nuk e fsheh ne asnje moment. 

Vetem pak dite me pare ai ishte prezent ne ndeshjen e Inter Forever ne Londer ku u … Read More

Sky – Ja formacioni qe ka zgjedhur Spalletti per ndeshjen e neserme ndaj Genoas: dy surpriza ne fushe!

02/04/2019, 20:41 |

Ka me shume se sa nje dyshim per formacionin e ndeshjes se neserme ndaj Genoas per Lucianop Spallettin. 

Neser ne darke do te luhet ne Marassi per ndeshjen e javes se 30 te Serie A, nje jave qe do te … Read More

Sky – Pas komunikates, nje grup i Curva Nord shkon ne Appiano per te sulmuar Icardin: eshte hapur nje banderole e forte kunder Mauros!

02/04/2019, 17:47 |

Fjalet e Spallettit sot ne konference per shtyp kane bere qe te diskutohet shume sepse me ne fund i japin njehere e mire fund ceshtjes Icardi per sa i perket rikthimit te tij ne fushe. 

Mauro Icardi, sipas asaj qe … Read More

ZYRTARE – Ja lista me 23 lojtaret e grumbulluar nga Spalletti: me ne fund ne liste rikthehet i shumeprituri Mauro Icardi!

02/04/2019, 16:16 |

Interi pas ndeshjes se luajtur ndaj Lazios se dielen te cilen e humbi ndaj nje kundershtari direkt me rezultatin 0-1 ne San Siro nuk ka kohe per te menduar per ate ndeshje por duhet te hedhi menjehere syte perpara sepse … Read More

Curva Nord sulmon rende Icardin, ja komunikata zyrtare e tyre: “Zhduku nga ne dhe nga Interi. Nga klubi kerkojme qe…”

02/04/2019, 15:55 |

U duk sikur rreth Icardit ra qetesia pas konferences per shtyp por nuk eshte aspak keshtu sepse vetem pak minuta me pare konferences, Curva Nord kishte dale me nje deklarate per shtyp ku kishte deklaruar se Icardi nuk duhet ta … Read More

Spalletti: “Boll me filmat qe beni ju, Icardi do grumbullohet e do te luaje. De Vrij dhe Lautaro nuk jane mungesa te lehta!”

02/04/2019, 12:50 |

Duhet fshire menjehere humbja ndaj Lazios dhe duhen vene menjane te gjitah polemikat: Luciano Spalletti per ndeshjen e neserme i ka te qarte objektivat. 

Tekniku zikalter, ne prag te transfertes se Marassit kunder Genoas, eshte bere protagonist sot ne Suning … Read More

“Nuk ka me asnje dyshim: ja ke ka zgjedhur Marotta si tranjer te ardhshem tek Interi.”

02/04/2019, 11:10 |

Sezoni i ardhshem pe Interin tashme nuk eshte shume larg dhe eshte nje urgjence qe te pergatitet cdo gje dhe qe klubi te mos gjendet e papergatitur perballe cdo situate te mundshme. 

Por sipas asaj qe thuhet sot ne mediat … Read More

Corriere – Rrezik tek Interi: ja 4 lojtaret qe rrezikojne ndeshjen me Atalanten ndaj Genoas per kartona

02/04/2019, 10:05 |

Le te themi se shtepia zikalter nuk po gjen qetesio kohet e fundit per ceshtjet ekstrafutbollistike por edhe ato qe kane te bejne me fushen e blerte nuk eshte se jane lajme te mira. 

Sikur te mos mjaftonte ceshtja Icardi … Read More

Gazzetta – E pabesueshme por vlera e kartonit te Icardit eshte pergjysmuar: ja sa kushton ai sot!

02/04/2019, 9:52 |

Pas nje rremuje kaq te madhe ishte dicka qe pritej totalisht sepse merkato e futbollisteve eshte si nje burse: leviz ne baze te ngjarjeve dhe nga sot neser mund te ndryshojne shume gjera. 

Nuk kishte si te ishte ndryshe edhe … Read More

Gazzetta – Inter, perseri dy mungesa te rendesishme ndaj Genoas diten e neserme

02/04/2019, 9:29 |

Icardi me siguri. Por ai qe ka munguar me te vertete kunder Lazios ka qene pa piken e dyshimit Lautaro Martinez, lojtar qe ne dy muajt e fundit ka treguar se mund te jete titullar pa probleme tek ky Inter. 

Read More

Gazzetta – Genoa-Inter, ja tre ndryshimet qe do te beje Spalletti te merkuren

01/04/2019, 22:16 |

Shume zgjedhje te detyruara per Luciano Spallettin ose pothuajse te tilla ne ndeshjen ndaj Genoas qe do te jete e dyta ne nje jave qe Interi do te luaje tre te tilla. 

Ne Ferraris, tekniku zikalter nga Certaldo nuk dihet … Read More

MERKATO – Ne Spanje jane te sigurt: “Interi i ka ofruar Realit ne kembim Icardin per nje lojtar! Nuk eshte Modric, por nje tjeter.”

01/04/2019, 20:53 |

Nuk ndalen lajmet rreth te ardhmes se Mauro Icardit dhe ceshtjes se krijuar tek Interi dhe qe mban firmen e tij. 

Ish-kapiteni i Interit nuk ka qene ne listen e te grumbulluarve te Interit diten e djeshme kunder Lazios d … Read More