Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 17, 2019

Scroll to top

Top

Uncategorized

Interit i duhen para dhe Suning pergjigjet menjehere: Melo ne Kine! Shifra te frikshme…

08/06/2016, 14:00 |

Hyrja e Suning tek Interi, per momentin mund te mos ndryshoje direkt projektet e merkatos se zikalterve. Por kjo sdo te thote qe nuk ka menyra per ta bere kete.

Nevoja e Interit ne kete moment … Read More

Mbyllet kapitulli Moratti: 1,2 miliard te shpenzuara ne 21 vite!

08/06/2016, 11:00 |

Te henen, ne 6 qershor 2016 ne oren 9, perfundon era e Massimo Morattit tek Inter. Nje perjudhe e gjate prej 21 vitesh, e karakteriszuar nga investime  te cilat sipas financierit Luca Marotta kapin shifren e 1,2 miliard … Read More

CdS – Atletico nuk heq dore nga Brozovic, dhe piketon Icardin.

08/06/2016, 10:41 |

Ne faqen e didikuar merkatos zikalter Corriere dello Sport konfirmon deshtimin e marveshjes me Vilhenan mbas te cilit jane vene Hamburg, Leicester, Olympiacos, Espaniol, Porto e Marsej. Ndersa me poshte ka folur per interesin e fort te Atletico Madrid per … Read More

Laudisa: “Inter e ka seriozishte per Gabriel Jesus. Ok nga Nanchino…

08/06/2016, 10:15 |

Sic raporton eksperti i merkatos prane Gazzetta dello Sport, Carlo Laudisa oret e fundit kane dale te reja pr merkaton zikalter. Me specifikishte, per interesin e zikalterve ndaj te riut te Palmeiras Gabriel Jesus:

“Sfidon Juven … Read More

CdS – Bologna-Biabiany: kontaktet jane ne faze te avancuar…

07/06/2016, 13:59 |

Sipas Corriere dello Sport kontaktet ndermjet Jonathan Biabiany dhe Bolognes jane ne faze te avancuar. Bologna i ka kerkuar Interit sulmuesin francez pasi eshte kerkuar me ngulm nga Roberto Donadoni, i cili ka miqesi me agjentin e lojtarit, Giovanni … Read More

Sky – Tani mjafton vetem 1 sakrifikim: Brozovic!

07/06/2016, 13:46 |

Giungono e konfirmon nga studiot e SkySport se per merkaton e Interit, do te mjaftoje vetem 1 sakrifice. Nese deri para disa javesh flitej per disa lojtare Big qe do te sakrifikoheshin per FFP, tani situata ka ndryshuar. … Read More

Inter – Gabriel Jesus: Blihet e me pas huazohet?

07/06/2016, 13:05 |

Per Interin, idea per te blere nga Palmeiras Gabriel Jesus vazhdone te jete akoma konkrete. Sic raporton Corriere dello Sport, klubi zikalter momentalisht ka problem me lojtaret ekstrakomunitar. Por per talentin me ne ze te Brazilit, drejtuesit zikalter … Read More

Alex Teixeira, dje ne Nachino ka folur me Zanettin.

07/06/2016, 12:34 |

“Nese ndonje nga lojtaret e Jiangsu mund te ndihmoje Interin, ne do te jemi te lumtur”. Keto jane fjalet e thena per Rai nga zevendes presidenti i Sning Commerce R&D Center USA Weimin Sun, duke lene te hapur nje bashkepunim … Read More

Toure, Mancini pret dhuraten nga Suning: Ja situata…

07/06/2016, 12:08 |

Eshte Yaya Toure dhurata e madhe qe Roberto Mancini pret nga drejtuesit e rinje te Interit, Suning. Kete lajm e ka konfirmuar edhe Corriere dello Sport, e cila shpjegon edhe dy rruget me te cilat mund te vije … Read More

Ne Kolumbi: Arsenal ofron 20 milion euro per Murillon.

07/06/2016, 12:01 |

Nga Kolumbia vijne te reja per te ardhmen e Jeison Murillo. Sipas te perditshmes latino amerikane Caracol Arsenal ka gati nje oferte prej 20 milion eurosh. Deciziv per kalimin e Murillons nga Milano ne Londer mund te jete … Read More

CdS – Jovetic, lamtumira eshte e sigurt. Nuk eshte i vetmi…

06/06/2016, 16:28 |

Jo vetem merkato hyrese. Puna me e madhe e Piero Ausilio eshte ajo e shitjeve.

“Me konfirmimin e Mancinit, Jovetic eshte pothuajse jasht ekipit. Kete lajm ka publikuar sot Corriere dello Sport. Me valice ne duar … Read More

Banega zyrtarizon kalimin tek Inter: “Mundesi e shkelqyer, mungon vetem komunikata. Me Zanettin…”

06/06/2016, 11:29 |

“Nuk mund te humbja nje mundesi si kjo”. Keto jane fjalet e Ever Banega per mikrofonat e AS nga grumbullimi me kombetaren rreth kalimit tek Inter. “Kam folur me te gjithe drejtueset zikalter, kemi akord me fjal e … Read More

CdS – Lichtsteiner deshiron te largohet nga Juve. Inter nje mundesi?

05/06/2016, 10:20 |

Del ne skene emri i Stephan Lichtsteiner per mbrojtesin e krahut zikalter. Motivin e shpjegon sot Corriere dello Sport, zviceriani nuk eshte i lumtur pas ardhjes se Dani Alves dhe deshiron te largohet. “Ka nje kontrate deri ne 2017, … Read More

GdS – Shitjet: Brozo e Juan pas Handes. Alvarez…

05/06/2016, 9:46 |

Ne fillim Handanovic, pastaj Marcelo Brozovic. Sipas Gazzetta dello Sport, keta jane 2 lojtaret Big qe do sakrifikohen nga skuadra zikalter. Per kroatin Premier eshte ne avantazh, me Arsenal e Tottenham ne pole. Por edhe La Liga, pasi … Read More