Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 19, 2019

Scroll to top

Top

Uncategorized

GdS – Brozo mund te sakrifikohet, Perisic jo!

29/05/2016, 10:20 |

Edhe ne kombetare Ivan Perisic konfirmohet nje makine: assist per Kramaric ne ndeshjen e Kroacise kunder Moldavise. Mbi te jane hedhur syte e shume klubeve europiane (Chelsa me shume se te gjithe), por Inter do e mbaje. E … Read More

Vilhena vjen falas tek Inter, ja profili i tij: Jol i mesfushes, luan ne cdo pozicion. Kontrate 5 vjecare per te!

29/05/2016, 10:01 |

Endrat e Mancinit per mesfushen zikalter jane Biglia dhe Toure, por Tonny Vilhena eshte nje hap larg Interit. Sipas zerave te merkatos, hollandezi do te firomose nje kontrate 5-vjecare me klubin zikalter, do te vi ne Milano me … Read More

SHITJET: Ja plani i Tohir…

28/05/2016, 10:47 |

 “Nuk mund te ndryshojme 8 nga 11 titullaret, 1-2 ndoshta po. Kjo nuk do te thote qe do shesim top player, por te barazojme hyrjet me daljet”. Kjo eshte linja qe do te ndjek Erick Tohir gjate kesaj … Read More

Ansaldi, JO e Zenit per Genoan: Tani nderhyn Inter!

28/05/2016, 10:09 |

Inter eshte ulur ne rolin e spektatorit dhe po ndjek me kujdes tratativen midis Genoa e Zenit per kartonin e Cristian Ansaldi. Konfirmimi vjen nga edicioni i sotshem i Tuttosport, kjo e perditshme shpjegon se presidenti Enrico Preziosi … Read More

Atletico mbi Brozon, dje nje “bisede e thelle…”

28/05/2016, 9:44 |

“Nje bisede e thelle”, keshtu e ka quajtur Gazzetta dello Sport takimin e djeshem te mbajtur ne Milano ndermjet Interit dhe Atletico Madrid me Doyen, ku u fol per mundesine e kalimit te kroatit zikalter Marcelo Brozovic ne … Read More

Nga Candreva te Diarra: Keto jane te gjitha “pelqimet” e zikalterve….

28/05/2016, 9:30 |

Vilhena duket se eshte shume afer zyrtarizimit tek Inter, por merkato zikalter vazhdone te jete akoma e hapur. Gazzetta dello Sport ka bere nje permbledhje te merkatos se Interit:

Ne repartin ofensive per Candreven Atletico Madrid … Read More

Rio 2016: Inter i shqetesuar per Miranda, nese mer pjese…

27/05/2016, 11:40 |

Olimpiada e Brazilit rrezikon seriozishte formen fizike te Mirandes. Mbrojtesi zikalter i cili se shpejti mbush 32 vjec, do te sterlodhet kete vere pasi do te mare pjese dhe ne Coppa America.

Miranda ka pushuar vetem … Read More

Inter-Suning, Moratti konfirmon: “Jam optimist sepse jane shume serioz”

27/05/2016, 10:18 |

Dita e djeshme e presidentit Erick thohir nuk mund te mos mbaronte me nje darke me ish padronin zikalter Massimo Moratti. 

Takimi eshte zhvilluar ne Milano dhe ka mare pjese edhe aksioneri Handy Soetedjo dhe ka … Read More

GdS – Roma insiston per Brozovic, por nuk eshte e vetmja…

26/05/2016, 15:40 |

Duket se interesi i Romes per Marcelo Brozovic nuk do te shuhet kollaj. Eshte nje nga objektivet kryesore te skuadres romane per sezonin e ardhshem. Corriere dello Sport tregon:

Miroslav Bicanic, agjenti i kroatit ka takuar … Read More

Handanovic: “Jam i lumtur qe kam rinovuar. Gjithmone stervitem…”

26/05/2016, 15:11 |

Samir Handanovic ka bere nje bilanc te sezonit te fundit me zikaltrit, ne programin e Inter Channel ‘Season Review’. Ne njoftimin e Twitterit zyrtare te zikalterve portjeri slloven ka folur per rinovimin e kontrates gjate janarit: “Jam i … Read More

Mancini ka vendosur: Deshiron nje regjister. Tek Inter Biglia ose Lass Diarra!

26/05/2016, 10:32 |

Dy jane objektivat kryesor per te kompletuar mesfushen zikalter. Inter kerkon lojtare qe te zoteroje inteligjence taktike dhe vizion loje. Dy emrat ne krye te listes se Ausilios te keshilluar nga Roberto Mancini jane: Lucas Biglia dhe Lassana … Read More

Inter nderron “krahet”: Caner Erkin eshte siguruar, tani sulmi per nje tjeter. Ne liste jane Van der Wiel, Zabaleta dhe Ansaldi.

24/05/2016, 11:14 |

Nje nga zonat ne te cilen skuadra zikalter ka vuajtur me teper kete sezon ishin krahet e mbrojtjes. Gazzeta dello Sport konfirmon:

Telles nuk do te blihet, Santon eshte drejt Premier ndersa Mancini ka kerkuar lojtare … Read More

CdS – Problem i Interit: Jovetic deshiron te qendroje!

24/05/2016, 9:44 |

Ne kete moment ne shtepine e Interit deshira e Stevan Jovetic per te qendruar tek zikaltrit mund te jete nje problem. Kete lajm ka publikuar sot e perditshmja Corriere dello Sport. Malazezi, nuk eshte konsideruar fondamental ne projektin … Read More

GdS – Inter-Brozovic drejt divorcit, ja motivi:

23/05/2016, 14:14 |

Deklarata e Miroslav Bicanic, agjenti i Marcelo Brozovic duket se ka krijuar pakenaqesi te madhe tek klubi zikalter. Kete lajm e ka publikuar e perditshmja Corriere Dello Sport, e cila shpjegon sesi agjenti i kroatit foli per nje … Read More