Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

Uncategorized

Inter-Suning, ja si ndryshojne kuotat e Thohir dhe Morattit.

23/04/2016, 18:38 |

Tratativa mes Inter dhe Suning, prezent keto dite ne Milano, per te blere disa aksione interiste mund te mbyllet ne javet e ardhshme. Me futjen e aziatikve, qe do te sillnin nje rritje kapitali, aksionaret e tanishem, Erick … Read More

Moratti: “Pozicioni im? Ne fillim do te shohim se cdo te bejne ata. Dje nje darke miqesore, me njerez te nje niveli te larte.

23/04/2016, 18:05 |

“Pozicioni im tek Interi? Eh, te shohim se cdo te bejne ata, pastaj do te vendos”.

Ish presidenti zikalter Massimo Moratti nuk tregon shume kur pyetet nga gazetaret per rolin e tij te ardhshem ne skuader. … Read More

CdS – Premier dhe Psg mbi Perisic-Brozovic.

23/04/2016, 17:47 |

Me shume mundesi kete merkato, ne shtepine zikalter do te trokasin shume skuadra te medha per te kerkuar sherbimet e disa lojtarve. Ja nje artikull i Corriere dello Sport: “Perisic eshte prej kohesh nen monitorimin e Contes, edhe … Read More

Sky – Thohir-Suning, edhe Pisapia ne takim!

22/04/2016, 16:28 |

Ishte prezent edhe kryetari i komunes se Milanos, Giuliano Pisapia, ne dreken e sotme mes Erick Thohir dhe Suning, me kinezet qe kane ardhur sot ne Milano.

Presidenti i Interit, raporton Sky Sport, kishte kenaqesine qe t’i prezentonte … Read More

Moratti: “Pergjues ne zyre? Qesharake. Thohir eshte duke…”

22/04/2016, 14:19 |

“Qesharake dhe false”.

I ka komentuar keshtu ish-presidenti i Interit, Massimo Moratti, zerat qe flisnin se ne zyrat e Interit jane gjetur mjete pergjuese.

“Nuk ishin pergjues” ka thene shkurt Moratti, perpara asamblese Saras.

Nje nate per tu harruar ajo e djeshmja per Brozovic.

21/04/2016, 16:32 |

Nje hap prapa per Marcelo Brozovic, pas ndeshjes se shkelqyer kunder Napolit, dje ka qen komplet e kunderta, shume konfuz dhe i paqart ne veprimet e tij. Ajo qe e tregon kete gje eshte fakti se dje Brozovic … Read More

GdS – Mancini, perse Medel-Melo nga minuta e pare?

21/04/2016, 11:33 |

Gazetta dello Sport kritikon ashper zgjedhjen e djeshme te Mancinit per te vendosur titullar ne mesfushe Medel dhe Melo. “Ne fillim te ndeshjes, Interi ka provuar te bej loje dhe ka patur shume raste, por kur Genoa kishte … Read More

GdS – Tani eshte radha e Eder: Se bashku me Icardi do te jene titullar ne Genoa.

20/04/2016, 11:05 |

Sot Interi do te kete titullar ne sulm dy lojtare te cilet ne te shkuaren kunder Genoas kishin derbin e qytetit. Ish-sulmuesat e Sampdorias Eder dhe Icardi do te zbresin ne fushe me shpresen se do te jene … Read More

Moratti: “Championsi eshte akoma i mundshem, Mancini qendron. Per aksioneret e rinj akoma asgje konkrete.

18/04/2016, 11:00 |

“Duket se skuadra po rikthehet perseri ne formen e saj, nese vazhdojme si ne ndeshjen kunder Napolit kemi shprese per nje vend ne Champions”. Keto ishin fjalet e Massimo Morattit per La Domenica Sportiva. “Tohir thote se Mancini qendron? … Read More

Moratti konfirmon: Shitja e 20% te aksioneve? Po, por me pare duhet verifikuar miresia e ketij operacioni, Me Tohir…

12/04/2016, 10:03 |

A do ta ndihmosh Tohir per te gjetur partner te tjere qe do mund te sjelin likuiditet ne klub?

Tohir i ka idet e qarta . Wang Jing? Me ka telefonuar per te me kerkuar falje pasi … Read More

Ausilio: Ja merkato zikalter, Eder, Guarin dhe Biglia.

11/04/2016, 10:18 |

Piero Ausilio ka dhen dje nje interviste per Radio Rai. Drejtori sportiv i zikalterve ka folur rreth strategjise se merkatos: “Per Eder nuk kemi shpenzuar akoma asnje euro, do e bejm brenda 2 viteve. E … Read More

FcIN – Cila do te jete e ardhmja e Brozovic? Pelqehet nga shume klube ne Europe, Agjenti ja kalon topin Interit: Shume zera po qarkullojne,por do te vendose Interi.

10/04/2016, 11:10 |

Eshte e sigurt qe pa Champions League te pakten njeri nga lojtaret Big te Interit do ti duhet te sakrifikohet per bilancin e klubit. Per te percaktuar se cili do te largohet nga Appiano ne fund te sezonit … Read More

Murillo: “U lumturova kur mesova se me kerkonte Interi”

07/04/2016, 17:09 |

Murillo ka dhen nje interviste te shkurter per InterChannel: Ndeshja radhes: Kunder Frosinones duhet te jemi te perqendruar. Miranda: Eshte nje lojtar dhe nje njeri i madh.Ka shume eksperience dhe perpiqem gjithmone te mesoj prej tij. Idhulli: Qe i vogel … Read More

Kondgbia – Duhet te besojme tek Champions. Milan? Flet klasifikimi. Une dhe Toure ketu do te ishte nje enderr.

07/04/2016, 11:11 |

Cfare diference keni kuptuar midis Seria A, Ligua 1 dhe La Liga? 

Cdo kampionat ka karakteristikat e tij. Seria A eshte kampionati me taktik, por dhe ne France dhe Spanje duhet shume perqendrim.

Cfare … Read More