Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 19, 2019

Scroll to top

Top

Uncategorized

Guarin: “Në Inter të gjithë “leader”. Të lumtë, Brozovic”

09/02/2015, 13:12 |

Sot Mancini e ka përdorur rreshtimin 4-3-3. A mund të jetë kjo zgjidhja e përkohshme deri sa rreshtimi 4-2-3-1 të jetë më optimist?

“Ne duhet gjithmonë të respektojmë zgjedhjet e misterit, duhet të jemi gjithmonë në dispozicion në momentin që … Read More

Thohir: “Dje një Fredy Guarin i shkëlqyer. Pozitive edhe dopieta e Icardit”

09/02/2015, 12:02 |

Edhe Erick Thohir është ndalur të flas për fitoren e Interit ndaj Palermos. Presidenti, në deklaratat për Sky Sport 24, ka dashur t’i urojë në një mënyrë të veçantë dy protagonistët e ndeshjes: “Kundër Palermos një Fredy Guarin … Read More

CdS – Osvaldo, jemi në detaje, të martën pritet lamtumira.

08/02/2015, 12:03 |

Në edicionin e sotëm të Corriere dello Sport, shkruhet për detajet për një transferim të mundshëm të Pablo Daniel Osvaldos në Boca Juniors. Sulmuesi thuhet se ka marrë leje nga klubi i Buenos Aires që të mund t’i … Read More

Inter-Palermo, Mancio me Puscas nga minuta e parë? Dhe Kovacic…

07/02/2015, 10:16 |

Inter – Palermo mund të jetë rasti i madh i George Puscas. Duke e pasur parasysh gjendjen jo të mirë fizike të Lukas Podolskit, gjithashtu problemin në kavilje të Rodrigo Palacios, Roberto Mancini po mendon seriozisht që t’i … Read More

CdS – Kundër Palermos do të jetë 4-3-3, Rannochia në dyshim.

06/02/2015, 13:00 |

Mancini konfirmon rreshtimin 4-3-3, por duhet shqyrtuar gjendja e Rannochias. Nuk ka dyshime thotë “Corriere dello Sport”, e cila shpall formacionin që do të zbresë në fushë kundër Palermos të dielën në mbrëmje. Përpara Handanovic, mbrojtja do të … Read More

Sky – Inter, muaj shume intensiv me lojtaret e numeruar. Duhet te kuptohet nese…

26/01/2015, 16:28 |

Sic tregon Andrea Paventi per Sky Sport nga Appiano Gentile, mund te kete ndryshime te medha ne strategjine e merkatos per Interin.

Duhet kuptuar nese do te blihet qe tani Murillo apo jo, duke pare demtimet … Read More

Brozovic, pas disa oresh zyrtarizimi: Ka nenshkruar kontraten per…

26/01/2015, 16:09 |

Brozovic eshte lojtari me i ri i Interit dhe ka firmosur kontraten me zikalterit per 4 vjet e gjysem.

Pas disa oresh pritet edhe zyrtarizimi nga ana e klubit te Interit. Kroati ishte dje ne San … Read More

VIDEO – Magji e paster e Recobes, gol spektakolar nga goditja e kendit!

21/01/2015, 14:53 |

I pavdekshem Alvaro Recoba.

Pas spektaklit qe dhuroi kunder Penarol, ja nje tjeter magji e El Chinos, i cili eshte ne zemrat e te gjithe interistave qe prej kohes kur luante me Interin e ishte idhulli … Read More

Notat – Kjo ishte prova, Mancini i ka nderruar fytyren skuadres. Imapkt Poldi, 2 qendroret horror!

07/01/2015, 0:27 |

‘Interi ndalon Juventusin’, ‘Interi tremb Juventusin’ apo ‘Interi per pak nuk mund Juventusin’, quajeni si te doni. Sot Interi ne pjesen e dyte shkelqeu dhe per pak nuk fitoi ndeshjen! Tifozet duken te kenaqur por Mancini jo dhe … Read More

Notat: Naga-Dodo, mama mia! Kovacic, nga nje planet tjeter. Bonazzoli tregon si luhet ne Meazza!

22/12/2014, 0:36 |

Interi barazon nje ndeshje qe duhet ta kishte fituar ne Meazza por ne te njejten kohe nje ndeshje te cilen e rrezikoi seriozisht per ta humbur. Keto jane notat e ndeshjes se sotme ky bie ne sy nje Kovacic fenomenal:

Read More

Mancini zgjedh perseri 4-3-1-2: Icardi mund Osvaldon, direkt Jonathan nga minuta e pare?

13/12/2014, 14:45 |

Interi vazhdoi punen e saj edhe sot ne Appiano Gentile ne prag te ndeshjes ndaj Chievos te henen ne darke ne transferte.

Rezultati i detyrueshem per Interin e Mancinit ne kete ndeshje eshte fitorja jo vetem … Read More

Inter, cfare rekordi: Kurre ne -18 pike nga vendi i pare pas 14 javesh. Tani…

08/12/2014, 14:48 |

Klasifikimi i Interit vazhdon te jete shume shqetesuese dhe sipas Gazzetta dello Sport, Interi, me shume se sa te shohe perpara duhet te shohi pas.

Pervec kesaj, Interi me humbjen e djeshme ka vendosur nje rekord … Read More

Toldo, legjenda e portes zikalter feston sot 43 vjetorin: Shume urime per te!

02/12/2014, 14:51 |

“Nje here INTERIST, perhere INTERIST, urime Toldo-s.” – Keshtu e hap urimin faqja zyrtare e Interit ne internet per Francesco Toldon, legjenden e portes zikalter i cili ka ditelindjen sot.

Ish numri 1 sot mbush 43 … Read More

Inter, tifozja me e re e cmendur quhet: April Summers! Faleminderit Roberto… (Foto)

28/11/2014, 16:17 |

Duke se ardhja e Mancinit nuk ka sjelle vetem entuziazem tek tifozet zikalter por edhe disa tifoze te rinj.

Gjinia femerore ne fakt, sepse po flasim per show-girl e njohur Angleze April Summers: Modele, aktore dhe … Read More