Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,066 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Cattani: “Dybala ju rrembye Interit. Ja si shkuan gjerat ne ate kohe…”

Cattani: “Dybala ju rrembye Interit. Ja si shkuan gjerat ne ate kohe…”
Bujar Berishaj

Ishte edhe Interi pas Paulo Dybala, sulmuesi aktual i Palermos, qe u largua me 2012 nga Instituto Cordoba.

Konfirmimi vjen nga Luca Cattani, ish-shefi i vezhguesve te Palermos qe per mikrofonat e Tuttomercatoweb.com ka zbuluar prapaskenen e arritjes se argjentinasit:

“Isha duke perfunduar tratativen e Vasquez, nga Belgrano ne Palermo. Ishe ne nje darke dhe para meje ishte nje njeri i vjeter simpatik qe me thote: «Kam nje lojtar me te forte se Vasquez». Ishte presidenti i Instituto Cordoba, Barrera.”

“Referohej per Dybalan. Pastaj kur shikova Paulon kuptova cilesite e tij. Barrera nuk ishte duke bere shaka. Inter? E kishin shikuar para nesh. Por, Palermo kishte nje raport me te konsoliduar me ate qe duhet te jepte firmen, presidentin e Instituto Cordoba. E ardhmja? Paulo – perfundon Cattani – do te arrij larte…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags