Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

166 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Cauet: “Sonte fiton Interi 2-1. Lautaro dhe Icardi? Ky eshte mendimi im per ata te dy…”

Cauet: “Sonte fiton Interi 2-1. Lautaro dhe Icardi? Ky eshte mendimi im per ata te dy…”
Ardis
  • On 03/10/2018, 15:35

Lautaro Martinez dhe Mauro Icardi mund te luajne bashke.

E thote me bindje te plote edhe Benoit Cauet, i cili ne nje interviste ne RMC Sport shpjegon:

“Jane dy lojtare te medhenj qe mund te “bashkejetojne”; mund te japin shume te Interi.”

“Pavarsisht emrave, lojtaret e medhenj arrijne te zgjidhin situata te ketij lloji. Mund te japin dicka me shume ndaj Luciano Spallettit dhe te japin kapacitetin maksimal ne sulm.”

Lautaro eshte nje djalosh me kualitete te mira dhe kerkon qe te tregoje vleren e tij. Dhe me kalimin e kohes do e tregoje nje gje tille.

Mbi ndeshjen kunder PSV Eindhoven thote:

“Jane ndeshje, keto te Champions League, ku ke perhere probleme.”

“Trajneri e njeh futbollin italian, mund te ofroje nje futboll me vlere. Kualitetet e lojtareve do te bejne diferencen.

Nje parashikim te rezultatit?

“Them se fiton Interi me rezultatin 2-1”.

Interi anti-Juve?

“Kane 7 vjet qe i fitojne te gjitha, edhe kete vit ka marre lojtare te nivelit te larte.”

“Besoj se Interi eshte permisuar. Per momentin nuk krahasohen, i duhet te maturoje lojtaret e sapoardhur dhe te zhvilloje konceptin qe eshte nje skuader e forte”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.