Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 8, 2020

Scroll to top

Top

221 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Cavani, nje assist per Interin: lojtari i ka dhene nje lajm teper te mire Marottes!

Cavani, nje assist per Interin: lojtari i ka dhene nje lajm teper te mire Marottes!
Inter Club Staff

Interi ka ne qender te deshirave te saj per sulmin ne kete moment lojtarin e PSG, Edinson Cavani.

Uruguajani eshte ne skadence kontrate me klubin parizien dhe eshte bere objektivi i pare i drejtuesve zikalter qe jane perballur ditet e fundit me vendimin e Mertens per te rinovuar me Napolin.

Sipas Tuttosport, Il Matador eshte gati ti jape nje assist tjeter klubit te Zhang dhe kete gje ja ka komunikuar edhe Marottes.

“Pasi eshte marre lajmi per rinovimin me Napolin nga ana e Mertens, Interi i ka hedhur syte menjehere mbi Edinson Cavani, nje objektiv i vjeter qe eshte ne skadence me PSG.”

“Antonio Conte e pelqen lojtarin prej kohesh edhe pse do te kishte perferuar Mertens ne vend te tij, kete sduhet ta harrojme.”

“Edhe pse Cavani, pavarsisht se merr 12 milione euro ne Paris, i ka bere me dije agjentit te tij dhe nepermjet tij, Beppe Marottes se eshte i gatshem te ule ndjeshem rrogen e tij.”

“Cavani do te merte po aq sa merr sot Lukaku dhe Eriksen, rreth 7 milione euro plus bonuse. Kete te pakten ai i ka komunikuar Interit nepermjet ndermjetesit te tij.”

“Nje lajm shume i mire ky duke pare qe kerkesat filestare te lojtarit ka qene diku tek 10 milione euro.”

“Por problemi i madh ne kete mes mbetet edhe konkurenca e Atletico Madrid qe ndjek Cavanin qe nga dhjetori i shkuar.”

“Simeone eshte ne kerkim te lojtarit dhe nuk do te dorezohet lehte per te. Per Cavanin keshtu do te kete nje derbi ne ‘familje’ me nje ish-Interist si ai.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.