Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,996 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CdS – Gabigol po, pastaj një mesfushor: emrat

CdS – Gabigol po, pastaj një mesfushor: emrat
Rinor Sopaj

Rreth 20 milionë në plusvalencë dhe rreth 25 milionë për katër prurje: ky është bilanci pozitiv i merkatos së Interit. Ndërsa tani ka akoma hapësirë për disa goditje përfundimtare. Sipas Corriere dello Sport, Suning do t’i dhurojë dy dhurata trajnerit holandez Frank De Boer. “Njëri do të jetë Gabigol, lojtar që De Boer e admiron dhe do të ishte i lumtur ta stërviste të riun brazilian – lexohet -. Objektivi tjetër duhet të përcakohet, por pas takimit të parë në mes të trajnerit dhe Ausilios është përcaktuar niveli i vecorive teknike: bëhet fjalë për një mesfushor të brendshëm i cili di ta mbaj topin dhe që mund t’i jap skuadrës gjeometri dhe rrjedhshmëri të lëvizjeve”. Në këtë drejtim, emrat më të lakuar janë Luiz Gustavo dhe Joao Mario. Mirëpo ëndrra e holandezit është Marco Verrati, një ëndërr pothuajse e pamundur ashtu si Lucas Biglia. Një hap larg mesfushori i Benficas Joao Fonseca (2000).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.