Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 12, 2020

Scroll to top

Top

268 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CdS – Inter, mbrojtja elementi forte i Spalletti-t: 392 minuta i pamposhtur

CdS – Inter, mbrojtja elementi  forte i Spalletti-t: 392 minuta i pamposhtur
Ardis
  • On 03/04/2018, 18:48

Zero numri i golava te pesuar kunder ndeshjes me Verone-n, ka bere te mundur qe Interi te arrije te perfundoje 4 ndeshje te njepasnjeshme pa pesuar gol, numra qe zikaltrit nuk i rregjistronin qe nga viti 2015. Ne ate kohe, nga tetori deri ne nentor, Handanovic ka arritur te mbaje porten zikalter te paprekur per 386 minuta kunder Bolognas, Romes, Torinos dhe Frosinones, pastaj kapitullimi ne Napoli per shkak te Higuain.

Tashme – sipas Corriere dello Sport – numri 1 zikalter eshte paraqitur me mire, duke qene se e ka ruajtur porten te paprekur per 392 minuta, por ne pritje te Milanit. Neser kuqezinjte do te ndeshen me mbrojtjen e trete me te mire mbas Juventusit dhe Napolit, e cila edhe ne momente te veshtira nuk e ka humbur asnjehere.

Vetem ne 4 raste Interi ka pesuar me shume se nje gol: 2 gola kunder Milanit dhe Sampdorias, gjithsesi duke i fituar ndeshjet, 3 gola kunder Udineses dhe 2 te tjera kunder Genoas, duke i humbur ndeshjet.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.