Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,693 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CdS – Kthehemi tek 4-2-3-1 me Medel-Joao Mario në mesfushë

CdS – Kthehemi tek 4-2-3-1 me Medel-Joao Mario në mesfushë
Rinor Sopaj

Edhe Corriere dello Sport parashikon një Inter të rreshtuar në 4-2-3-1, mbi të gjitha duke pasur parasysh edhe provat teknike të mbajtura dje nga Frank De Boer. Në këtë sistem – që do të ishte i treti në tri ndeshje pas 3-5-2 kundër Chievos dhe 4-3-3 kundër Palermos -, Banega do të ishte mesfushor ofansiv, me Medel-Joao Mario në mesfushë. Ja njëmbëdhjetëshja titullare sipas të përditshmes italiane:

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, Miranda, Murillo, Santon; Joao Mario, Medel; Candreva, Banega, Perisic; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.