Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 28, 2021

Scroll to top

Top

4,638 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CdS – Mancini ka rigjetur Interin: Stop dy mesfushorve shkaterrues, Brozo, 2 sulmues krahu…

  • On 04/03/2016, 11:03

Humbi finalen por te merkuren Mancini ndoshta fitoj ate cka eshte me e rendesishmja, Interin. Me shpresen qe kthesa mos te vi shume vone, si ne Kupe, rikthimi per luften e vendit te trete duhet te vij menjehere.

Ndeshja kunder Juves pavarsishte perfundimit nuk mund te quhet nje deshtim, skuadra ka treguar se nuk e ka humbur grinten e fillim-sezonit.

Sipas Gazzetta dello Sport Mancini ka gjetur celsin e suksesit te kesaj skuadre: Jo me dy shkaterrues bashke do te luaj vetem njeri midis Medel-Melo. Brozovic eshte i pazevendesueshem pasi eshte mesfushori i vetem me kualitet per te ndertuar loje perpara por dhe per tu terhequr pas. Te domosdoshem jane dhe 2 sulmues ofensive ne krah psh. Ljajic-Perisic. Dhe e fundit: “Askush nuk e permend qe ne ndeshjen me te mire te sezonit mungonte Icardi. Asnje polemike pasi Kapiteni uroje skuadren ne rrjetet sociale, por eshte e vertete qe pa Icardin skuadrat kundershtare e kane te veshtire te kene nje pike referimi ne sulmin zikalter”.

Por ne nje Juve te hutuar, a duhet lene jashte Icardi i cili ju ka shenuar 6 gola ne 7 ndeshje?  Ne ndeshjen e se merkures jane hedhur ne zone rreth 30 krose, ndoshta po te ishte Icardi do te shenonin me shume.

E rendesishme eshte dhe froma e mire e Eder, per te cilin Mancio beson se do te zhbllokohet shume shpejte. Nese luan me afer portes goli i pare d ote vij shume shpejte.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.