Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 28, 2021

Scroll to top

Top

949 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CdS – Mazzarri i mer te gjithe ne Pinzolo: dy jane motivet

CdS – Mazzarri i mer te gjithe ne Pinzolo: dy jane motivet
Ardi Deda

Kete vit Walter Mazzarri nuk do te ‘shkurtoje’ organiken ne kuader te grumbullimit ne Pinzolo: ne ndryshim nga sezoni i kaluar, kujton Corriere dello Sport, nuk do te kemi asnje te perjashtuar. Tekniku zikalter do te mare me vete te gjithe lojtaret ne dispozicion, edhe ato qe ne veren e kaluar kane qendruar te sterviten ne Pinetina, ne pritje per te gjetur nje sistemim te ri. Kjo zgjedhje, shpjegon gazeta romane, lind nga dy motive: nga njera ane, per shkak te Boterorit, grupi eshte i reduktuar, dhe nga ana tjeter, te mbash jashte disa elemente do te thote ti zhvleresosh ato, nderkohe qe Inter ka nevoje ti shese per te fituar te ardhura.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.