Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

433 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CdS – Mazzarri ka zgjedhur Dragovic. Ranocchia tani kushton…

CdS – Mazzarri ka zgjedhur Dragovic. Ranocchia tani kushton…
Xhorxh Gellci

Interi, ne rast te nje largimi te Andrea Ranocchia, ka zgjedhur Aleksandar Dragovic, qendermbrojtes 22 vjecar i Bazelit. Kete shkruan Corriere dello Sport, e cila ndryshe nga Gazzetta e lidh blerjen e Dragovic me shitjen e Ranocchias. Mbrojtesi eshte ndjekur kohet e fundit nga vezhgues te Arsenal, Borussia Dortmund, Manchester City, Hamburg dhe Manchester United dhe kushton rreth 10 milion euro.

Dragovic do te ishte perfekt sepse mund te luaje si ne te djathte ashtu edhe ne te majte ne mbrojtjen me tre. Interi deshiron te shese Ranocchian ne Premier League, nga ku kane ardhur edhe disa mundesi edhe fale agjentit te lojtarit, por nuk mund ta kerkoje 18 milionet qe kerkonte vitin e shkuar.

Sipas Corriere, “Interi kerkon me pak tani sepse Andrea ka ‘vetem’ 2 vjet kontrate me 2,2 milion ne sezon.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.