Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

61 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CdS – Mazzarri kerkon emrin e pare: Valon Behrami

CdS – Mazzarri kerkon emrin e pare: Valon Behrami
Xhorxh Gellci

Kjo vere qe po vjen mund te jete shume e nxehte ne aksin Inter-Napoli. Sipas Corriere dello Sport, traineri i ri i INterit i ka kerkuar Morattit te provoje te marre zviceranin me origjine kosovare te Napolit, Valon Behrami Tratativa nuk eshte nga me te thjeshtat por do te provohet. Se pari, nuk eshte e thjeshte sepse dy shoqerite kane akoma per te zgjidhur ceshtjen e Garganos, e dyta sepse De Laurentis pelqen shume Guarin, prandaj mund te kerkoje ate ne shkembim te Behramit. Nje kryqezim me pak fjale, por mendohet se dy presidentet do ta zgjidhin midis tyre, ashtu sic ndodhi me ceshtjen Pandev, qe u trajtua shume gjate mes Branca dhe Bigon dhe ne fund u zgjidh nga nje telefonate 5 minuteshe mes Morattit dhe De Laurentis.

Ti marresh Behramin Napolit nuk do te jete e thjeshte edhe pse lojtari ka treguar se eshte i zoti. Pozicioni i tij e ndihmon mbrojtjen te mos pesoje rinisjen e kundershtarit. Tek Interi lojtari i vetem eshte Gargano, qe edhe pse nuk eshte dalluar per ndonje loje spektakolare, i eshte ndjere mungesa kur eshte demtuar, duke pare se me daljen e tij, mbrojtja ka patur me teper probleme se me pare.

Marre nga: fcinter1908.it

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.