Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

482 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CdS – Medel, nga e hena mund te mbyllet. Cardiff…

CdS – Medel, nga e hena mund te mbyllet. Cardiff…
Bujar Berishaj

Sic shkruan Il Corriere dello Sport prej te henes e tutje, cdo moment mund te jete i duhuri per nisjen e Pireo Ausilio ne Angli per te mbyllur tratativen Medel, edhe pse shume do te varte nga vullneti i patronit te Cardiff City, Vincent Tan.

Edhe dje kontaktet mes dy klubeve i ka mbajtuar agjenti i lojtarit, Fernando Felicevich qe ka derguar ne nje afrim te vogel mes paleve, me Cardiff qe do ul kerkesen e saj 9 milione dhe Inter qe do rrit oferten ne 7.5 milione. Te gjithe neton e bonuseve qe dy shoqerite kane planifikuar.

Diferenca eshte, por besimi ne rrugen Vittorio Emanuele eshte se gjithcka mund te shkoj ne vend te vet javen e ardhshme kur do te diskutohet edhe per kushtet e pages pastaj. Inter eshte i gatshem ta blej lojtarin me titull perfundimtar, por deshiron nje shtyerje te shifrave.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags