Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

608 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CdS – Moratti lekundet dhe vijne aksionere te rinj, nga Kina

CdS – Moratti lekundet dhe vijne aksionere te rinj, nga Kina
Xhorxh Gellci

Thohir ka ndaluar Tweetsat per Interin. Pas ditesh te shumta zerash mbi tratativen dhe mbi hyrjen e aksionereve te rinj, manjati indonezian ka rene ne qetesi. Padroni zikalter ka thene qarte se per momentin nuk flitet per shitje te shumices te aksioneve dhe qe eshte duke kerkuar aksionere pakice.

AKSIONERE TE RINJ (TE MUNDSHEM?) – Ka dale nje lajm nga Kina per nje grup te ri investuesish ne interesuar per nje kuote pakice te klubit.

BILANCI – Pergjigjia negative e Morattit i ka ndryshuar programet e manjatit, qe perseri ngelet i bindur per ti shkuar ne fund operacionet per ta bere Interin te prodhoje fitime brenda 2 vjetesh; dicka qe mund te ndohe natyralisht me rikthimin e zikalterve ne Champions.

DYSHIME – Moratti ndjen se nuk ka ardhur akoma momenti per te shitur gjithe skuadren dhe se menaxhimi i tij ka akoma per te thene. Propozimi indonezian eshte terheqes, por nje nga ata faktore qe e ndalojne presidentin te shese eshte pikerisht pasioni. Interi nuk eshte vetem biznes, presidenti do te jete i sigurt se e ka lene ne duar te mira skuadren dhe jo nje ‘aventurieri’ te kaluar aty rastesisht.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.