Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

124 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CdS – Mourinho dhe Matrix per te afruar aksionere dhe sponsor tek Interi

CdS – Mourinho dhe Matrix per te afruar aksionere dhe sponsor tek Interi
Xhorxh Gellci

Rrezikon te kthehet ne ceshtjen kryesore te momentit: Jose Mourinho tek Interi. Nje hipoteze e pranuar nga portugezi vete ne nje videomesazh, e rihedhur me bindje nga Corriere dello Sport, qe imagjinon nje kthim te Mout me Materazzin si zevendes trajner. Ja cfare shkruan gazeta diten e sotme:

“Presidenti ka qartesuar se nje kthim i Mourinhos eshte i pamundur dhe ai ka ndermend te shkoje perpara me projektin Stramaccioni. Por, rezultatet e ketij fund sezoni do te jene decizive. Ne rast se Interi nuk arrin te kualifikohet ne Champions League-n e ardhsme gjithcka mund te ndodhe. Duke perfshire qe Moratti te kerkoje rinisjen me Mourinhon, nje emer aq i madh sa te afroje sponsor ose aksionere te rinj tek Interi. Me te, politika e tanishme nuk do te vazhdonte me sepse portugezi kerkon vetem lojtare te gatshem ne gjendje te fitojne menjehere.

Rritet kuota edhe per kandidaturen e Marco Materazzit si zevendes trajner. Materazzi po ben kursin per trajner ne Coverciano. “Enderroj te trajnoj ne Angli, ndoshta duke shoqeruar Mourinhon. Me mire te rrish me te per 30 vjet sesa te besh trajnerin e thjeshte per 2 vjet. Ne 2 muajt e fundit para ikjes nga Interi jam munduar t’ja ndryshoja mendjen, por e kishte vendosur.”

Te dy kane nje marredhenie shume te ngushte, aq sa ne Sky, Mourinho u kishte kthyer pergjigje fjaleve te Matrix: “Materazzit qe eshte aty ne studio me ju i them qe me mungon shume, por jemi afer sot dhe do te jemi gjithmone. Per mua do te jete gjithmone nje vella.”

Lidhja qe i bashkon te dy eshte shume e forte, dhe ne dy vitet qe Mourinho ka qene ne Pinetina eshte forcuar edhe me shume. Kjo edhe duke konsideruar qe ne sezonin e Tripletes, Materazzi eshte perdorur pak ne fushe nga Mourinho. Por zgjedhjet e Jose nuk i kane prekur marredhenien e tyre dhe per me teper kane ngelur ne memorje lotet e Matrix ne naten e Madridit, kur Mou po largohej.

Gjithashtu, sapo  ka arritur ne Itali, Mourinho ka kerkuar nje njeri te lidhur me Interin, dhe mbi te gjitha italian ne stafin e tij, si Beppe Baresi. Mund t’ja kerkoje kete Materazzit qe eshte shume i lidhur me ambjentin edhe nga nje kontrate pre-ekzistuese. Raporti i tij me Morattin eshte i mire ashtu sic e ka konfirmuar ai: “Interi nuk me konsideron ne lartesi per nje rol ne shoqeri, dhe ne jete ashtu si ne futboll, mirenjohja nuk ekziston. Megjithate, raporti im me Morattin eshte i shkelqyer edhe pse eksperienca ime mund te ishte e vlefshme”.

Sipas Corriere dello Sport, nje nga motivet qe deri tani e ka larguar Materazzin nga Interi kane qene raportet jo shume te mira me nje pjese te lojtareve, por me ardhjen e Mou-t keto probleme nuk do te ekzistonin me.Rrezikon te kthehet ne ceshtjen kryesore te momentit: Jose Mourinho tek Interi. Nje hipoteze e pranuar nga portugezi vete ne nje videomesazh, e rihedhur me bindje nga Corriere dello Sport, qe imagjinon nje kthim te Mout me Materazzin si zevendes trajner. Ja cfare shkruan gazeta diten e sotme:

“Presidenti ka qartesuar se nje kthim i Mourinhos eshte i pamundur dhe ai ka ndermend te shkoje perpara me projektin Stramaccioni. Por, rezultatet e ketij fund sezoni do te jene decizive. Ne rast se Interi nuk arrin te kualifikohet ne Champions League-n e ardhsme gjithcka mund te ndodhe. Duke perfshire qe Moratti te kerkoje rinisjen me Mourinhon, nje emer aq i madh sa te afroje sponsor ose aksionere te rinj tek Interi. Me te, politika e tanishme nuk do te vazhdonte me sepse portugezi kerkon vetem lojtare te gatshem ne gjendje te fitojne menjehere.

Rritet kuota edhe per kandidaturen e Marco Materazzit si zevendes trajner. Materazzi po ben kursin per trajner ne Coverciano. “Enderroj te trajnoj ne Angli, ndoshta duke shoqeruar Mourinhon. Me mire te rrish me te per 30 vjet sesa te besh trajnerin e thjeshte per 2 vjet. Ne 2 muajt e fundit para ikjes nga Interi jam munduar t’ja ndryshoja mendjen, por e kishte vendosur.”

Te dy kane nje marredhenie shume te ngushte, aq sa ne Sky, Mourinho u kishte kthyer pergjigje fjaleve te Matrix: “Materazzit qe eshte aty ne studio me ju i them qe me mungon shume, por jemi afer sot dhe do te jemi gjithmone. Per mua do te jete gjithmone nje vella.”

Lidhja qe i bashkon te dy eshte shume e forte, dhe ne dy vitet qe Mourinho ka qene ne Pinetina eshte forcuar edhe me shume. Kjo edhe duke konsideruar qe ne sezonin e Tripletes, Materazzi eshte perdorur pak ne fushe nga Mourinho. Por zgjedhjet e Jose nuk i kane prekur marredhenien e tyre dhe per me teper kane ngelur ne memorje lotet e Matrix ne naten e Madridit, kur Mou po largohej.

Gjithashtu, sapo  ka arritur ne Itali, Mourinho ka kerkuar nje njeri te lidhur me Interin, dhe mbi te gjitha italian ne stafin e tij, si Beppe Baresi. Mund t’ja kerkoje kete Materazzit qe eshte shume i lidhur me ambjentin edhe nga nje kontrate pre-ekzistuese. Raporti i tij me Morattin eshte i mire ashtu sic e ka konfirmuar ai: “Interi nuk me konsideron ne lartesi per nje rol ne shoqeri, dhe ne jete ashtu si ne futboll, mirenjohja nuk ekziston. Megjithate, raporti im me Morattin eshte i shkelqyer edhe pse eksperienca ime mund te ishte e vlefshme”.

Sipas Corriere dello Sport, nje nga motivet qe deri tani e ka larguar Materazzin nga Interi kane qene raportet jo shume te mira me nje pjese te lojtareve, por me ardhjen e Mou-t keto probleme nuk do te ekzistonin me.Rrezikon te kthehet ne ceshtjen kryesore te momentit: Jose Mourinho tek Interi. Nje hipoteze e pranuar nga portugezi vete ne nje videomesazh, e rihedhur me bindje nga Corriere dello Sport, qe imagjinon nje kthim te Mout me Materazzin si zevendes trajner. Ja cfare shkruan gazeta diten e sotme:

“Presidenti ka qartesuar se nje kthim i Mourinhos eshte i pamundur dhe ai ka ndermend te shkoje perpara me projektin Stramaccioni. Por, rezultatet e ketij fund sezoni do te jene decizive. Ne rast se Interi nuk arrin te kualifikohet ne Champions League-n e ardhsme gjithcka mund te ndodhe. Duke perfshire qe Moratti te kerkoje rinisjen me Mourinhon, nje emer aq i madh sa te afroje sponsor ose aksionere te rinj tek Interi. Me te, politika e tanishme nuk do te vazhdonte me sepse portugezi kerkon vetem lojtare te gatshem ne gjendje te fitojne menjehere.

Rritet kuota edhe per kandidaturen e Marco Materazzit si zevendes trajner. Materazzi po ben kursin per trajner ne Coverciano. “Enderroj te trajnoj ne Angli, ndoshta duke shoqeruar Mourinhon. Me mire te rrish me te per 30 vjet sesa te besh trajnerin e thjeshte per 2 vjet. Ne 2 muajt e fundit para ikjes nga Interi jam munduar t’ja ndryshoja mendjen, por e kishte vendosur.”

Te dy kane nje marredhenie shume te ngushte, aq sa ne Sky, Mourinho u kishte kthyer pergjigje fjaleve te Matrix: “Materazzit qe eshte aty ne studio me ju i them qe me mungon shume, por jemi afer sot dhe do te jemi gjithmone. Per mua do te jete gjithmone nje vella.”

Lidhja qe i bashkon te dy eshte shume e forte, dhe ne dy vitet qe Mourinho ka qene ne Pinetina eshte forcuar edhe me shume. Kjo edhe duke konsideruar qe ne sezonin e Tripletes, Materazzi eshte perdorur pak ne fushe nga Mourinho. Por zgjedhjet e Jose nuk i kane prekur marredhenien e tyre dhe per me teper kane ngelur ne memorje lotet e Matrix ne naten e Madridit, kur Mou po largohej.

Gjithashtu, sapo  ka arritur ne Itali, Mourinho ka kerkuar nje njeri te lidhur me Interin, dhe mbi te gjitha italian ne stafin e tij, si Beppe Baresi. Mund t’ja kerkoje kete Materazzit qe eshte shume i lidhur me ambjentin edhe nga nje kontrate pre-ekzistuese. Raporti i tij me Morattin eshte i mire ashtu sic e ka konfirmuar ai: “Interi nuk me konsideron ne lartesi per nje rol ne shoqeri, dhe ne jete ashtu si ne futboll, mirenjohja nuk ekziston. Megjithate, raporti im me Morattin eshte i shkelqyer edhe pse eksperienca ime mund te ishte e vlefshme”.

Sipas Corriere dello Sport, nje nga motivet qe deri tani e ka larguar Materazzin nga Interi kane qene raportet jo shume te mira me nje pjese te lojtareve, por me ardhjen e Mou-t keto probleme nuk do te ekzistonin me.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.