Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,686 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CdS – Nje skuader e plote gati per tu larguar ne merkato (Foto)

CdS – Nje skuader e plote gati per tu larguar ne merkato (Foto)
Xhorxh Gellci

Ardhja e Mazzarrit, pasigurite ne lidhje me Thohir ne shoqeri, mungesa e te ardhurave te Champions dhe nevojshmeria per te nxjerre te ardhura nga ana e ziklaterve i hapin rrugen sakrificave ne merkato te Massimo Morattit.

Per te forcuar skuadren qe do i vihet ne dispozicion teknikut te ri, Padroni zikalter duhet te sakrifikoje nje nga lojtaret me te spikatur. Ne qofte se Handanovic hyn mes atyre pak qe jane te paprekshem, te njejtin fat nuk duket se e kane Guarin dhe Ranocchia, sic raporton edicioni i sotem i Corriere dello Sport.

TE RINJTE – Ne qofte se me Stramaccionin do kishte me shume hapesire per te rinjte, me Mazzarrin disa prej tyre duhet te largohen. Longo, Obi, Laxalt dhe ndoshta Duncan. Kjo eshte linja qe zikalterit duhet te ndjekin me ta per nje sezon, duke pritur qe te shperthejne diku tjeter dhe me pas te kthehen perseri ne baze.

VETERANET – Stankovic me shume mundesi do e mbylle karrieren ne Shtetet e Bashkuara. Nje mes Schelottos dhe Jonathan do te pershendese Appianon, nderkohe qe kerkohet nje shkembim i mundshem mes Alvarez (qe nuk futet ne preferencat e Mazzarrit) dhe Fernando te Portos. Ne pikpyetje ceshtja e Cassanos, i cili nuk dihet do te qendroje apo do te largohet. Mazzarri e pelqen si lojtar, por gjendja fizike e barezit do te luaje rolin kryesor per te kuptuar cdo te behet me te.

GUARIN – RANOCCHIA – Keta mund te jene lojtaret e mundshem per t’u sakrifikuar. Mbi te dy lojtaret eshte Juventus qe mund t’u beje nje oferte zikalterve, te cilet nga ana e tyre nuk do ishin shume te lumtur te perforconin skuadren e Contes…

jof-largimet-cds

Skuadra e lojtareve qe mund te largohen sipas Corriere dello Sport

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.