Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,312 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CdS – Petr Cech e mirëpret Interin. Arsenal sulm për Handan?

CdS – Petr Cech e mirëpret Interin. Arsenal sulm për Handan?
Rinor Sopaj

“Interi, po që ka punuar në rrugën që të dërgon tek Petr Cech, i cili tashmë ka dhënë pëlqimin e tij për një transferim në Milano, tashmë, klubi zikaltër duhet t’i bëj llogarit për ndonjë kundërshtar të mundshëm për portierin cek, i cili në fund të sezonit do të largohet nga Chelsea”. Kështu shpjegon Corrie dello Sport në edicionin e sotëm të saj. “Arsenal ka kërkuar informacione për cekun, të cilit do t’i pëlqente të qëndronte në Londër për shkak të familjes. Interi në rrezik? Chelsea e ka bërë të ditur që nuk dëshiron të përballet me Cech si kundërshtar dhe kështu Arsenalit i ka kërkuar 10 milionë sterlina për lirimin e portierit, kështu po mundohet që t’i dekurajoj Gunners-at. Cfarë mund të ndodhë? Nëse Mou vendos ta drejtoj cekun tek Inter, atëherë Arsenal mund të trokas në derën e Interit për Handanovic, duke e parë që përpjekjet për ripërtërirjen e kontratës akoma nuk janë konkretizuar”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.