Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

610 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CdS – Radu-Valietti largohen per 13 milione. Salcedo-Serpe te Interi, Emmers dhe Pinamonti…

CdS – Radu-Valietti largohen per 13 milione. Salcedo-Serpe te Interi, Emmers dhe Pinamonti…
Bujar Berishaj

Radu dhe Valietti te Genoa per nje total prej gati 13 milione euro dhe me te drejte ri-blerje.

Kete konfirmon gazeta romane Corriere dello Sport qe pastaj thekson perfshirjen ne tratative edhe te kartoneve te Eddy Salcedo dhe Laurens Serpe qe do te vijne te Interi.

“Per te dy lojtaret formula e transferimit do te jete huazim me te drejte blerje por mbetet per t’u kuptuar nese do te jete huazim nje apo dy vjecar”, shkruarn Corriere dello Sport.

“Lojtaret fillimisht do t’i bashkohen Primaveras (edhe pse Salcedo do te stervitet me ekipin e pare). Jo rastesisht e drejta e tij e blerjes do te jete e larte: 15 milione euro”, lexohet.

Ne anen tjeter sipas Corriere dello Sport mesfushori i Primaveras, Xian Emmers do te qendroj te Interi dhe per shitjen e tij zikalterit kane thene jo.

Sa i perket nderkohe sulmuesit Pinamonti, Genoa akoma nuk ka bere hapa konkret me italianin qe vleresohet 7 milione euro nga Interi. Leganes mbetet e interesuar per lojtarin por Raiola eshte duke punuar edhe me Ajax e Romen.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.