Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

560 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere: “Spalleti shume i kenaqur me Interin e tij. Icardi nuk arriti dot te bente njesoj si…”

Corriere: “Spalleti shume i kenaqur me Interin e tij. Icardi nuk arriti dot te bente njesoj si…”
Andi Keci

Nje 0-0 qe mungonte nga viti 2015, keshtu eshte mbyllur derby midis Milan dhe Inter pavaresisht se rastet per te shenuar kane qene te shumta sidomos per skuadren e Spallettit.

Rezultati eshte pozitiv per zikalterit te cilit mbeten ne vendin e kater me 2 pike me shume se Lazio dhe tete pike me shume se Milani i vendit te gjashte.

Spalletti ka qene i kenaqur me idete dhe lojen e luajtur nga lojtaret e tij dhe disi me pak per rezultatin.

“Kesaj here pas shume ndeshjesh te zgjidhura, kapiteni zikalter Mauro Icardi ka deshtuar te lere shenje ne Derby, kujtojme qe ne Derbyn e fazes se pare shenoj dhe nje triplete duke i dhene Interit fitoren me rezultatin 3-2.”

Image result for icardi milan inter

“Ne ndeshjen e mbremshme bomberi argjentinas arriti te shenonte ne fundin e pjeses se pare por goli u anulluar nga Var, me pas ne pjesen e dyte ai humbi dy raste te pastra me porten e boshatisur ku ne njeren u asistua nga Candreva dhe nje nga Cancelo”.

Duke analizuar ndeshjen, Inter i meritonte 3 piket ne kete ndeshje por Milan ka arritur te marre nje barazim mes shume vuajtjesh.

Image result for milan inter 0-0

Zikalterit vazhdojne ecurine e tyre pozitive me skuadrat e medha me te cilat jane akoma te pamposhtur, shkruan Corriere dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.