Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 28, 2021

Scroll to top

Top

3,469 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CdS- Tohir mban Mancinin dhe ndryshon Interin. Gati Banega, piketohet Bellarabi. Iken Brozovic dhe JoJo, Ljajic…

CdS- Tohir mban Mancinin dhe ndryshon Interin. Gati Banega, piketohet Bellarabi. Iken Brozovic dhe JoJo, Ljajic…
  • On 01/03/2016, 11:50

Ndryshe nga Tuttosport, sipas Corriere della Sport Mancini do te jete dhe sezonin tjeter trajner i Interit. Gjithashtu Mancio po pergatit prej kohesh levizjet ne merkaton e ardhshme per te forcuar me grupin me blerje te rendesishme por dhe largime te medha. Erick Tohir ka besim tek Mancini dhe eshte e pamundur te paguaj 2 trajnere njekohesishte.

“Disa dyshime jane shuar, eshte kuptuar nga te gjithe se ajo cfare i mungon ketij interi eshte cilesia ne mesfushe. Ndeshja kunder Juventusit e vertetoj shume qarte, Ausilio ka pronotuar tashme Banegen, por nuk do te jete i vetmi perforcim per mesfushen”. Sipas te perditshmes romane duhet kuptuar situata e Mauro Icardit, ndersa Marcelo Brozovic do te jete i sakrifikuari i madh. Do te insistohet tek Kondogbia i cili sezonin e ardhshem me nje mesfushe te rindertuar do te rigjeje veten.  Gati e sigurt largimi i Ljajic, Jovetic dhe Telles. Per krahet e mbrojtjes jane piketuar: Vrsaljko, Bruno Peres, Sala ose Zabaleta, por blerja e madhe mund te jete nje sulmues krahu qe ben diferencen, eshte piketuar Bellarabi.

Pritet nje tjeter minirevolucion ne shtepine e Interit, per te ndertuar nje skuader fituese dhe per te kenaqur tifozet zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.