Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,100 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Cerci, derby me Milanin. Salah, rriten mundesite e listes i shtohet Perisic. Shume shpejt…

Cerci, derby me Milanin. Salah, rriten mundesite e listes i shtohet Perisic. Shume shpejt…
Bujar Berishaj

Me krahe fluturohet. Dhe Mancini deshiron qe t’i jap krahe Interit te tij. Per kete arsye pjesa me e madhe e vemendjes eshte e perqendruar tek merkato e janarit, nga ku duhet te vijne dy lojtaret e krahut, sipas deshirave te trajnerit te ri. Idea eshte qe Interi te dal ne fushe me nje 4-2-3-1 apo 4-3-3 dhe per ta bere duhet te pakten nje lojtar me karakteristika te specifikuara mire: shpejtesi, dribling dhe teknike, si pike referimi –  Arjen Robben.

CERCI NE POLE POSITION – Per kete arsye ne krye te listes eshte Alessio Cerci, qe me shaka eshte quajtur edhe si Robben italian. Cerci nuk eshte duke e perjetuar mire eksperiencen e tij tek Atletico Madrid: nuk eshte pershtatur me futbollin spanjoll dhe nuk ka gjetur hapesiren qe kishte pritur. Situata e tij ka terhequr disa klube, duke perfshire ketu edhe Arsenalin. Sulmuesi deshiron te kthehet ne Itali dhe ka dhene ok e tij per nje transferim tek Inter. Ne oret e fundit eshte shfaqur edhe Milani qe e kishte kerkuar edhe ne vere mirepo pastaj e kishte braktisur lojtarin, dhe nuk ishte pritur mire nga ky i fundit. Gazzetta dello Sport thekson: “Kontaktet mes Interit dhe Cercit jane shpeshtuar dhe tani shpresohet qe Colchoneros te kuptojne vullnetin e lojtarit dhe ta lene te largohet ne huazim. Por, perseri ketu mund te paraqitet Milan sepse nese klubi spanjoll hapet per nje huazim atehere Interi do te ishte ne gjendje te propozoj nje huazim gratis apo huazim me pagese, kurse Milani do te ishte ne gjendje te ofronte me shume se Inter, me klubin kuqezi qe ka qene pas lojtarit qysh ne vere. Eshte nje derby i vertete ku do te llogaritet: vullneti i Atletico dhe pastaj ai i lojtarit. Mancio eshte i bindur qe Cerci eshte profili perfekt, edhe pse lista e dhuratave drejtuar Thohir nuk perfundon ketu.”

SHFAQET PERISIC – Mes alternativave spikat edhe emri i Mohamed Salah, qe pelqehet mjaft (sulmues majtak sikur Cerci). Kurse duken te braktisura rruget qe cojne tek Lennon, Konoplyanka dhe Bakkali. Por, syte tek lajmet e fundit. Ne oret e fundit eshte shfaqur emri i Ivan Perisic, lojtar i Wolfsburg. Ka nje vleresim te larte, por duket se lojtari ka nje vullnet te larte per te provuar futbollin italian. Veshtire, sepse klubi gjerman nuk synon ta shes dhe nuk ka nevoje per para. Pertej emrave, gazeta e thote hapur: “Sulmuesi i krahut do te vij para 6 janarit (i pari, duke pare qe Mancini deshiron dy).” Nje e dhene e rendesishme, ndoshta dy. Pikerisht ashtu sikurse sulmuesit qe do Mancini.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.