Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 24, 2021

Scroll to top

Top

1,517 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Cerci i ka thene po Interit! Thohir deshiron te kenaq Mancinin. Kjo eshte idea…

Cerci i ka thene po Interit! Thohir deshiron te kenaq Mancinin. Kjo eshte idea…
Bujar Berishaj

Hapa para te Interit per Alessio Cerci.

Tratativa eshte e nxehte, shume e nxehte, madje edhe dje ne mbremje – pas 2-2 me Lazion – Roberto Mancini nuk ka mohuar interesimin per ish-sulmuesin e Torinos. Kete mengjes, redaksia sportive e Mediaset jep detajet e fundit, me Erick Thohir qe si duket ka rene dakort per te plotesuar deshiren e pare trajnerit te ri.

“Patroni indonezian ka marr ”po” e lojtarit dhe tani pengesa quhet Atletico Madrid. Zikalterit e duan ne huazim dhe ne ditet e fundit eshte zbutur edhe qendrimi i Colchoneros qe ne vere e kane blere nga Torino per 15 milione – lexohet-. Me vullnetin e lojtarit, marreveshja tani eshte e realizueshme. FPF e ”denon” Interin qe te shpenzoj pak dhe keshtu e vetmja rruge eshte ajo e huazimit, pa obligim blerje. Ndoshta me nje sforco nga Thohir. Ne ditet e ardhshme dirigjentet zikalter do te hidhen ne sulm.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.