Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 24, 2021

Scroll to top

Top

648 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Cerci mbetet ne pole position, Pocho larg. Campbell, nje zgjidhje…

Cerci mbetet ne pole position, Pocho larg. Campbell, nje zgjidhje…
Bujar Berishaj

Objektivi kryesor i merkatos zikalter mbetet Alessio Cerci.

Ish-sulmuesi i Torinos qe ka kaluar tek Atletico Madrid ne merkaton e vere per nje shifer rreth 16 milione, nuk eshte duke gjetur fat te vecante ne “Calderon” dhe fishkellimat e tifozeve qe e kane shoqeruar ate gjate hyrjes ne fushe ne ndeshjet e fundit nuk jane duke ndihmuar aspak.

Majtaku nga Valmontone do donte te kete sukses me fanellen e Colchoneros, por nese tekniku zikalter Roberto Mancini llogarit ne te atehere Cerci mund te ndryshoj mendje. Te mos harrojme se Mancini gjate adventures se tij angleze eshte munduar qe ta sjell ate ne Angli tek Manchester City. Tjeter diskurs per Ezequiel Lavezzi. Lojtari argjentinas pelqehet mirepo Paris Saint Germain nuk duket e gatshme ta jap ate ne huazim qysh ne janar.

Keshtu drejtori sportiv Piero Ausilio heton terrenin edhe per profile tjera, si Joel Campbell i Arsenal: sulmuesi kostarikan, ndryshe nga merkatoja e fundit e veres kur u kerkua nga Milan nuk eshte me i pashitshem, duke konsideruar minutazhen qe tekniku Wenger eshte duke i reezrvuar eshte shume i vogel.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.