Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

1,375 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ceshtja Alvarez, dicka leviz: Fifa i ka kerkuar Sunderland te paguaj kestin e pare prej 2.5 milion euro.

Ceshtja Alvarez, dicka leviz: Fifa i ka kerkuar Sunderland te paguaj kestin e pare prej 2.5 milion euro.
Juxhin Nebiaj

Duket sikur po del ne drite vendimi per Ricardo Alvaraz. Corriere dello Sport tregon se akoma nuk ka dal nje vendim perfundimtar nga Fifa.

Sipas kontrates klubi zikalter ne rast qendrimi te Sunderland ne Premier, do te fitonin automatikishte 10.5 milion euro per kartonin e Alvarez.

Pas shume paqartesish me ne fund dicka levizi: “Nga Zyrihu mesohet se Sunderlandit i eshte kerkuar te paguaj kestin e pare prej 2.5 milionesh. Nuk eshte nje garanci pasi mungojne akoma dhe 8 milion, por eshte nje fillim pozitiv i nje lufte ligjore e cila pritet te jete shume e gjate”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.